Spoločnosť Tesla dnes sklamala mnoho investorov.
Spoločnosť Tesla dnes sklamala mnoho investorov.
Absolútna správa:
Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Inc., Elon Musk, uviedol, že vylepšenia, ktoré sa majú predstaviť na podujatí „Battery Day“ výrobcu elektrických vozidiel, nedosiahnu serióznu veľkoobjemovú výrobu až do roku 2022, čím akcie spoločnosti poklesli. Akcie spoločnosti Tesla dnes poklesli o viac ako 5% na 425,50 dolárov v dennom obchodovaní, pretože tweety spochybňujú, či bude spoločnosť Tesla v blízkej budúcnosti schopná vyrábať svoje vlastné batérie - obavy vzbudili aj odborníci a predstavitelia priemyslu. „Batériové firmy sa domnievajú, že nie je ľahké hromadne vyrábať batérie. Trvalo im to veľa času ... ako to môže spoločnosť Tesla urobiť cez noc?“ povedal juhokórejský zdroj batériového priemyslu agentúre Reuters. Tesla pracuje na výrobe nových, väčších batériových článkov vo svojom závode vo Fremonte. Nové články budú mať priemer 42 mm, v porovnaní s 21 mm vyrobenými v továrni na spoločné batérie s Panasonic, ktoré sa používajú v sedanoch Model 3. Spoločnosť Tesla možno bude musieť uzavrieť partnerstvo s Panasoncom na hromadnú výrobu vlastných článkov, uviedol expert na batérie, Park Chul-wan. Nové batérie by mohli zvýšiť energetickú kapacitu, znížiť náklady a umožniť rýchlejšie nabíjanie, čo pomôže automobilom Tesla lepšie konkurovať benzínovým, uviedol Park.
Investori zarobili na:
Spoločnosti Twitter, Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 7,09 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +59,50 %). Spoločnosť Twitter, Inc. poskytuje online službu sociálnych sietí. Spoločnosť ponúka používateľom možnosť sledovať aktivitu ostatných používateľov, čítať a uverejňovať tweety a slúži ľuďom po celom svete.
Makro analýza a správy z ekonomiky:
India sa stala novým hotspotom pre Covid-19 na svete: vírus je na dennom poriadku v husto osídlených mestách s často nedostatočne rozvinutou zdravotníckou infraštruktúrou. K minulému týždňu evidovali viac ako 5,5 milióna prípadov, čo je druhé miesto za USA. Čínsky prezident Si Ťin-pching v utorok pred Valným zhromaždením Organizácie Spojených národov vyhlásil, že Peking nemá v úmysle bojovať v studenej alebo horúcej vojne so žiadnou krajinou. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -1,19 %, Hang Seng -0,98 %, Nikkei 225 +0,18 %.
Európske akcie sa v utorok stabilizovali po výpredaji z predchádzajúceho týždňa, nakoľko sa zvýšili akcie technológií a zdravotnej starostlivosti, ale obavy z nových obmedzení pre koronavírus v Británii držia akcie cestovného ruchu v útlme. Vďaka tomu, že vo Veľkej Británii rýchlo rastie počet prípadov COVID-19, má predseda vlády Boris Johnson vyhlásiť nové obmedzenia, ktoré zahŕňajú zatváranie krčiem, barov, reštaurácií a ďalších pohostinstiev o 22:00 v Anglicku. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,10 %, CAC 40 -0,40 %, DAX +0,41 %.
FED uviedol, že hľadali spôsoby, ako rozšíriť ďalšiu pomoc, ale tiež to, že narážajú na právne a praktické limity, ktorým by sa mohol Kongres vyhnúť. Pomoc malým podnikom by podľa FEDu mala lepšie prísť prostredníctvom iného grantového programu, ako je Program ochrany pred výplatami, pretože pokus o upísanie úveru státisícom malým podnikom by bolo pre FED veľmi ťažké. Amazon.com Inc počas dňa vzrástol o 5,0% po tom, čo spoločnosť Bernstein označila akcie Amazonu ako veľmi výkonné, pričom uviedla, že spoločnosť bude aj naďalej dostávať podporu od prémiových predplatiteľov a obchodníkov tretích strán, aj keď bude pandémia prekonaná. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,52 %, S&P 500 +1,14 %, NASDAQ +1,71 %.
Prečítané: 1863x
Globálne trhy čelia zvýšenej volatilite, pričom investori sa pripravujú na kľúčové ukazovatele, ktoré môžu ovplyvniť ďalší vývoj. Kým v USA sa očakáva dôležité zverejnenie inflácie, v Ázii a Európe formovali prostredie politické rozhodnutia a makroekonomické údaje, ktoré prispeli k rastúcej opatrnosti.
Rozhodnutia centrálnych bánk po celom svete majú výrazný dopad na globálne trhy a ekonomiku. Kým v USA a Hongkongu znížili úrokové sadzby, Japonsko a Európa sa rozhodli ich udržať na nezmenených úrovniach. Tieto kroky, spolu s ďalšími ekonomickými ukazovateľmi, formujú očakávania pre nadchádzajúce mesiace.
V stredu 18.12.2024 sa globálne trhy očakávajú posledné tohtoročné rozhodnutie Federálneho rezervného systému. Trhový sentiment ovplyvňujú aj politické a ekonomické faktory. V rámci korporátnych správ, Honda a Nissan oznámili potenciálne zlúčenie, aby tak pomohli trhu s elektrickými vozidlami.
Na finančných trhoch panuje opatrnosť, keďže verejnosť sleduje predpovede o ďalších krokoch amerického Federálneho rezervného systému a reakcie na politické opatrenia v Číne. Investori, ktorí čelia nejasným signálom z viacerých regiónov, si dávajú pozor na to, aký dopad tieto faktory môžu mať na globálnu ekonomiku.
Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.