Kybernetická spoločnosť McAfee sa dnes vrátila na Wall Street
Kybernetická spoločnosť McAfee sa dnes vrátila na Wall Street
Absolútna správa:
Spoločnosť McAfee ocenila svoju počiatočnú verejnú ponuku v stredu na 20 dolárov za akciu a z predaja 37 miliónov akcií získala 740 miliónov dolárov. Akcie sa však otvorili vo štvrtok ráno pod 19 dolárov, čo je pokles o 6%. Za túto cenu má McAfee hodnotu 8 miliárd dolárov. Spoločnosť obchoduje na burze Nasdaq pod symbolom MCFE. McAfee bola verejne obchodovateľná spoločnosť predtým, ako ju spoločnosť Intel kúpila za 7,7 miliárd dolárov v roku 2011. Názov McAfee sa pred niekoľkými rokmi zrušil, ale sa obnovil po tom, čo Intel v ňom predal väčšinový podiel súkromnej kapitálovej spoločnosti TPG, ktorá teraz vlastní takmer 66% spoločnosti McAfee. Spoločnosť McAfee znovu vstupuje do života ako samostatná firma v čase, keď je vysoký dopyt po softvéri na ochranu spotrebiteľov a firiem pred vírusmi, ransomwarom, spywarom, phishingom, krádežou identity a ďalšími problémami v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Výsledkom bolo, že akcie v oblasti kybernetickej bezpečnosti tento rok prudko vzrástli. Global X Cybersecurity ETF je tento rok takmer o 35% vyššie. Spoločnosť McAfee vykázala za prvých šesť mesiacov roku 2020 tržby vo výške 1,4 miliárd dolárov, čo je takmer o 9% viac ako pred rokom. V prvých dvoch štvrťrokoch tiež dosiahol malý zisk po strate peňazí v rovnakom období roku 2019.
Investori zarobili na:
Spoločnosti Align Technology, Inc., ktorej akcie vzrástli počas obchodného dňa o 34,97 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +645,69 %). Spoločnosť navrhuje, vyrába a predáva systém invisalign, spôsob liečenia nesprávneho zarovnania zubov. Akcie vzrástli po tom, ako tretie kvartálne výsledky výrazne prekonali očakávania, čo signalizuje väčší dopyt po službách tejto spoločnosti.
Makro analýza a správy z ekonomiky:
Čína nastolí rovnováhu medzi stabilizáciou ekonomického rastu a predchádzaním rizikám, aj keď v tomto roku bolo možné dočasne zvýšiť dlh na podporu ekonomiky zasiahnutej koronavírusom, uviedol šéf centrálnej banky Yi Gang. Čínske fiškálne príjmy vzrástli v treťom štvrťroku o 4,7% v porovnaní s predchádzajúcim rokom, čo v predchádzajúcom štvrťroku znížilo pokles o 7,4%, informovalo ministerstvo financií. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,31 %, Hang Seng +0,13 %, Nikkei 225 -0,70 %.
V Európe sa počet prípadov COVID-19 vyšplhal na rekordne vysoké hodnoty, Španielsko sa stalo prvou západoeurópskou krajinou, ktorá prekonala milión infekcií, a Taliansko zaznamenalo rekordný nárast denných prípadov. S prípadmi COVID-19, ktoré stúpajú v Európe, sa budúci týždeň budú všetky oči pozerať na ďalší krok Európskej centrálnej banky. Francúzsky výrobca liehovín Pernod Ricard tiež získal 1,0% po tom, čo uviedol, že tržby sa v druhej polovici fiškálneho roku 2020/2021 vrátia k rastu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,29 %, CAC 40 -0,05 %, DAX -0,12 %.
Výpožičky amerických spoločností na kapitálové investície klesli v septembri o 13% v porovnaní s predchádzajúcim rokom, uviedlo to vo štvrtok Združenie pre leasing a financovanie zariadení. Americká ministerka zahraničných vecí Nancy Pelosiová informovala o pokroku v rokovaniach s Trumpovou administratívou o ďalšom kole finančnej pomoci a uviedla, že právne predpisy by mohli byť čoskoro kladené. Medzitým asi pätina spoločností S&P 500 uviedla výsledky za tretí štvrťrok, z ktorých podľa údajov IBES Refinitiv porazilo odhady výnosov o 84,1%. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,55 %, S&P 500 +0,59 %, NASDAQ +0,19 %.
Prečítané: 1870x
Globálne trhy čelia zvýšenej volatilite, pričom investori sa pripravujú na kľúčové ukazovatele, ktoré môžu ovplyvniť ďalší vývoj. Kým v USA sa očakáva dôležité zverejnenie inflácie, v Ázii a Európe formovali prostredie politické rozhodnutia a makroekonomické údaje, ktoré prispeli k rastúcej opatrnosti.
Rozhodnutia centrálnych bánk po celom svete majú výrazný dopad na globálne trhy a ekonomiku. Kým v USA a Hongkongu znížili úrokové sadzby, Japonsko a Európa sa rozhodli ich udržať na nezmenených úrovniach. Tieto kroky, spolu s ďalšími ekonomickými ukazovateľmi, formujú očakávania pre nadchádzajúce mesiace.
V stredu 18.12.2024 sa globálne trhy očakávajú posledné tohtoročné rozhodnutie Federálneho rezervného systému. Trhový sentiment ovplyvňujú aj politické a ekonomické faktory. V rámci korporátnych správ, Honda a Nissan oznámili potenciálne zlúčenie, aby tak pomohli trhu s elektrickými vozidlami.
Na finančných trhoch panuje opatrnosť, keďže verejnosť sleduje predpovede o ďalších krokoch amerického Federálneho rezervného systému a reakcie na politické opatrenia v Číne. Investori, ktorí čelia nejasným signálom z viacerých regiónov, si dávajú pozor na to, aký dopad tieto faktory môžu mať na globálnu ekonomiku.
Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.