Kybernetická spoločnosť McAfee sa dnes vrátila na Wall Street
Kybernetická spoločnosť McAfee sa dnes vrátila na Wall Street
Absolútna správa:
Spoločnosť McAfee ocenila svoju počiatočnú verejnú ponuku v stredu na 20 dolárov za akciu a z predaja 37 miliónov akcií získala 740 miliónov dolárov. Akcie sa však otvorili vo štvrtok ráno pod 19 dolárov, čo je pokles o 6%. Za túto cenu má McAfee hodnotu 8 miliárd dolárov. Spoločnosť obchoduje na burze Nasdaq pod symbolom MCFE. McAfee bola verejne obchodovateľná spoločnosť predtým, ako ju spoločnosť Intel kúpila za 7,7 miliárd dolárov v roku 2011. Názov McAfee sa pred niekoľkými rokmi zrušil, ale sa obnovil po tom, čo Intel v ňom predal väčšinový podiel súkromnej kapitálovej spoločnosti TPG, ktorá teraz vlastní takmer 66% spoločnosti McAfee. Spoločnosť McAfee znovu vstupuje do života ako samostatná firma v čase, keď je vysoký dopyt po softvéri na ochranu spotrebiteľov a firiem pred vírusmi, ransomwarom, spywarom, phishingom, krádežou identity a ďalšími problémami v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Výsledkom bolo, že akcie v oblasti kybernetickej bezpečnosti tento rok prudko vzrástli. Global X Cybersecurity ETF je tento rok takmer o 35% vyššie. Spoločnosť McAfee vykázala za prvých šesť mesiacov roku 2020 tržby vo výške 1,4 miliárd dolárov, čo je takmer o 9% viac ako pred rokom. V prvých dvoch štvrťrokoch tiež dosiahol malý zisk po strate peňazí v rovnakom období roku 2019.
Investori zarobili na:
Spoločnosti Align Technology, Inc., ktorej akcie vzrástli počas obchodného dňa o 34,97 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +645,69 %). Spoločnosť navrhuje, vyrába a predáva systém invisalign, spôsob liečenia nesprávneho zarovnania zubov. Akcie vzrástli po tom, ako tretie kvartálne výsledky výrazne prekonali očakávania, čo signalizuje väčší dopyt po službách tejto spoločnosti.
Makro analýza a správy z ekonomiky:
Čína nastolí rovnováhu medzi stabilizáciou ekonomického rastu a predchádzaním rizikám, aj keď v tomto roku bolo možné dočasne zvýšiť dlh na podporu ekonomiky zasiahnutej koronavírusom, uviedol šéf centrálnej banky Yi Gang. Čínske fiškálne príjmy vzrástli v treťom štvrťroku o 4,7% v porovnaní s predchádzajúcim rokom, čo v predchádzajúcom štvrťroku znížilo pokles o 7,4%, informovalo ministerstvo financií. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,31 %, Hang Seng +0,13 %, Nikkei 225 -0,70 %.
V Európe sa počet prípadov COVID-19 vyšplhal na rekordne vysoké hodnoty, Španielsko sa stalo prvou západoeurópskou krajinou, ktorá prekonala milión infekcií, a Taliansko zaznamenalo rekordný nárast denných prípadov. S prípadmi COVID-19, ktoré stúpajú v Európe, sa budúci týždeň budú všetky oči pozerať na ďalší krok Európskej centrálnej banky. Francúzsky výrobca liehovín Pernod Ricard tiež získal 1,0% po tom, čo uviedol, že tržby sa v druhej polovici fiškálneho roku 2020/2021 vrátia k rastu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,29 %, CAC 40 -0,05 %, DAX -0,12 %.
Výpožičky amerických spoločností na kapitálové investície klesli v septembri o 13% v porovnaní s predchádzajúcim rokom, uviedlo to vo štvrtok Združenie pre leasing a financovanie zariadení. Americká ministerka zahraničných vecí Nancy Pelosiová informovala o pokroku v rokovaniach s Trumpovou administratívou o ďalšom kole finančnej pomoci a uviedla, že právne predpisy by mohli byť čoskoro kladené. Medzitým asi pätina spoločností S&P 500 uviedla výsledky za tretí štvrťrok, z ktorých podľa údajov IBES Refinitiv porazilo odhady výnosov o 84,1%. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,55 %, S&P 500 +0,59 %, NASDAQ +0,19 %.
Prečítané: 1946x
Začiatok stredajšieho obchodovania sa opäť niesol v negatívnom duchu, keď globálne trhy očakávali večerné vystúpenie amerického prezidenta. Napriek pozitívnym údajom zo súkromného pracovného sektora, zostáva nálada zmiešaná. V komentári sa tiež pozrieme na správy z korporátnej sféry a tiež na vývoj na komoditnom trhu.
Svetové trhy sa v utorok, 1. apríla 2025, nachádzajú v rozmanitých fázach, pričom americké indexy zažívajú zmiešaný vývoj, kým ázijské a európske trhy vykazujú rast. Tento rozdielny trend je ovplyvnený očakávaniami ohľadom nadchádzajúcich obchodných rozhodnutí a makroekonomických ukazovateľov, ktoré by mohli mať významný dopad na globálnu ekonomiku.
Posledný marcový deň priniesol na burzu ďalší pokles, keďže aprílový termín nového kola opatrení sa blíži. „Deň oslobodenia“ ako ho Trump nazýva je naďalej plný otáznikov a vyvoláva čoraz väčšie obavy. Akciové indexy sa naprieč globálnymi trhmi pohybovali v červených číslach, pričom zlato ako bezpečný prístav profitoval a dosiahol nové maximá, keď prekročil hranicu 3 100 USD.
Geopolitická situácia v posledných dňoch výrazne ovplyvnila globálne trhy. Zatiaľ čo investori na Wall Street a v Európe reagovali pozitívne na vývoj v obchodných vzťahoch, v Ázii sa výsledky ukázali byť zmiešané, čo signalizuje rozdielne reakcie na aktuálne makroekonomické faktory.
Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.