Banka sa chce zamerať na správu majetku a inštitucionálnych klientov. Austrália, Čína a India patria medzi trhy, kde banka ukončí poskytovanie retailového bankovníctva.
Banka sa chce zamerať na správu majetku a inštitucionálnych klientov. Austrália, Čína a India patria medzi trhy, kde banka ukončí poskytovanie retailového bankovníctva.
Absolútna správa:
Citigroup Inc. plánuje ukončiť poskytovanie retailového bankovníctvo na 13 trhoch v Ázii a Európe, na Strednom východe a v Afrike. Banka bude namiesto toho prevádzkovať franšízu spotrebiteľského bankovníctva v oboch regiónoch zo štyroch centier v Singapure, Hongkongu, Spojených arabských emirátoch a Londýne, uviedla vo štvrtok vo vyhlásení. Tento krok je súčasťou prebiehajúcej kontroly stratégie spoločnosti, ktorú vykonala výkonná riaditeľka Jane Fraserová, ktorá prevzala kontrolu minulý mesiac. "To nám umožní zachytiť silný rast a atraktívne výnosy, ktoré oblasť správy majetku poskytuje, prostredníctvom týchto dôležitých uzlov," uviedla Fraserová vo vyhlásení. Newyorská banka už v Singapure buduje poradenské centrum pre správu majetku. Priestor o rozlohe 2 800 metrov štvorcových je pre banku najväčší svojho druhu a poskytuje priestor pre viac ako 300 vzťahových manažérov a produktových špecialistov. Rozhodnutie prišlo po, pre banku rekordnom prvom kvartáli 2021, v ktorom dosiahla najväčší čistý zisk vo svojej histórií.
Investori zarobili na:
Spoločnosti Advanced Micro Devices Inc. (AMD.US), ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 5,68 % (výkonnosť za 5 rokov: +2 971,30 %). Tento rast bol pravdepodobne spôsobený novou cieľovou cenou 100 USD od spoločnosti Raymond James. Spoločnosť Advanced Micro Devices, Inc. (AMD) vyrába polovodičové výrobky a zariadenia. Spoločnosť ponúka produkty ako mikroprocesory, zabudované mikroprocesory, čipové sady, grafické, video a multimediálne produkty a dodáva ich do zlievarní tretích strán. Poskytuje tiež služby spojené s montážou, testovaním a balením. AMD pôsobí po celom svete.
Makro analýza a správy z ekonomiky:
Miera nezamestnanosti v Austrálii klesla v marci z úrovne 5,8 % na 5,6 %. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,64 %, Hang Seng -0,37 %, Nikkei 225 +0,07 %.
Spotrebiteľská inflácia v Nemecku vzrástla v marci z 1,3 % na 1,7 % na medziročnej báze v súlade s očakávaniami. Slovenský Jaguar Land Rover chce vytvoriť v nitrianskom závode cez 600 nových pracovných miest vo výrobných prevádzkach. Taliansko predpokladá tento rok verejný dlh na úrovni 159,8 % HDP. Ruský rubeľ kvôli novým americkým sankciám voči Rusku klesol až o dve percentá k doláru a zostúpil na viac ako päťmesačné minimum k euru. Neskôr však ruská mena časť strát zmazala. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,43 %, CAC 40 +0,41 %, DAX +0,30 %.
Maloobchodné tržby v USA vzrástli v marci o 9,8 % na medzimesačnej báze, očakával sa rast o 5,9 %. Počet nových žiadostí o dávku v nezamestnanosti v USA kleslo prechádzajúci týždeň z 769 tisíc na 576 tisíc. Odhad bol na úrovni 700 tisíc. Spojené štáty uvalili sankcie na časť ruského dlhu, firmy aj jednotlivcov. USA tiež zakážu bankám nakupovať od 14. júna nové emisie ruských štátnych dlhopisov. Najväčší správca aktív na svete - spoločnosť BlackRock, zaznamenala v Q1 prílev finančných prostriedkov do dlhodobých investičných produktov, ako sú ETF, vo výške 132,64 mld. USD. Odhad bol na úrovni 87,24 mld. USD. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,90 %, S&P 500 +1,11 %, NASDAQ +1,31 %.
Prečítané: 1520x
Štvrtok 10. apríla 2025 sa obchodovanie na globálnych trhoch nieslo v znamení zmiešaných sentimentov, keď sa po dočasnom zmiernení obchodného napätia medzi svetovými veľmocami objavila úľava, ale dlhodobá neistota stále pretrvávala. Tento deň priniesol nové makroekonomické údaje a výkyvy akciových indexov, ktoré ovplyvnili nielen USA, ale aj Áziu a Európu.
Väčšina globálneho trhu sa aj v stredu 9.4.2025 ocitla v červených číslach, keď sa colná prestrelka medzi dvoma najväčšími veľmocami prehlbuje. Ostrá reakcia Číny na zvýšenie ciel zo strany USA na seba nenechala dlho čakať. Kým čínsky trh reagoval pozitívne, nedalo sa to povedať o zvyšku sveta a napríklad európske trhy klesli na najnižšie úrovne v tomto roku. Na to aké obchodné pravidlá sa má trh pripraviť spolu s ďalšími podnikovými správami sa pozrieme v pravidelnom dennom komentári.
K 8. aprílu 2025 prechádzajú medzinárodné trhy vývojom, ktorý je ovplyvnený rôznymi faktormi, vrátane obchodnej politiky USA pod vedením prezidenta Trumpa. Neistota týkajúca sa zavedenia nových ciel a ich potenciálnych dopadov na globálnu ekonomiku naďalej vyvoláva obavy medzi investormi, čo sa prejavuje aj na pohyboch akciových indexov.
Svetové akciové trhy zažívajú najprudší výpredaj za posledné roky. Investori čelia kombinácii obáv z recesie, rastúceho geopolitického napätia a narastajúceho rizika obchodnej vojny. Indexy v USA, Európe aj Ázii výrazne stratili, pričom niektoré sa už nachádzajú v medveďom trhu. Očakávania, že centrálne banky budú musieť čoskoro znížiť úrokové sadzby, výrazne stúpajú. Investori hľadajú útočiská a vyčkávajú, či centrálne banky zareagujú uvoľnením menovej politiky.
Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.