pred 3 mesiacmi

Sektor kybernetickej bezpečnosti je na vzostupe

shutterstock_1095422036

Práca z pohodlia domova a množstvo hackerských útokov podnietila rast sektoru kybernetickej bezpečnosti a vstup mnohých firiem v tomto sektore na verejne obchodovanú burzu s cennými papiermi. 

Absolútna správa:

Zatiaľ čo investície rizikového kapitálu do kybernetickej bezpečnosti v priebehu rokov rýchlo rástli, počas pandémie dostali ďalšiu podporu, pretože práca na diaľku z pohodlia domova priniesla ďalšie výzvy. Podľa dátovej firmy PitchBook dosiahlo rizikové financovanie v oblasti kybernetickej bezpečnosti v roku 2020 rekordných 10,2 miliárd dolárov a ku koncu mája 2021 dosiahla 8 miliárd dolárov. Prevažná časť financovania sa realizuje v prípade amerických startupov. Exabeam, startup v Silicon Valley, ktorý pomáha spoločnostiam automatizovať analýzu a monitorovanie ich údajov o kybernetickej bezpečnosti, získala v rámci posledného kola financovania 200 miliónov dolárov, čo predstavuje ocenenie spoločnosti na 2,4 miliardy dolárov. ,,Jedným z najväčších problémov v oblasti bezpečnosti je nedostatok talentu. Nemáte dostatok ľudí,“ uviedol spoluzakladateľ spoločnosti Exabeam Nir Polak o tom, prečo bola automatizácia kybernetickej bezpečnosti rozhodujúca v čase, keď rastie objem hackerských útokov. Kolo financovania viedla divízia Owl Rock spoločnosti Blue Owl Capital Inc, ktorá spravuje aktíva v hodnote viac ako 52 miliárd dolárov. Pravin Vazirani, výkonný riaditeľ spoločnosti Blue Owl Capital, uviedol, že aj keď sa objavuje veľa startupov v oblasti kybernetickej bezpečnosti, veľa z nich si skupujú väčšie subjekty a preto jeho cieľom bolo nájsť spoločnosť, ktorá by sa mohla stať veľkým samostatným podnikom v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Investori zarobili na:

Spoločnosti MRO US, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 13,63 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: + 15,14 %). Marathon Oil Corporation je nezávislá medzinárodná energetická spoločnosť. Spoločnosť sa zaoberá prieskumom a ťažbou ropy a zemného plynu. Marathon Oil slúži zákazníkom na celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Najvýznamnejšia ázijská rafinéria Sinopec Corp zahájila modernizáciu rafinérie za 5,17 miliárd juanov (811 miliónov dolárov) v dcérskom závode vo východnej Číne, ktorého cieľom je vyrábať čistejšie palivá a zvyšovať výkon vysokohodnotných chemikálií. Vývoz irackej ropy v máji predstavoval zhruba 2,9 milióna barelov denne (bpd), čo sa oproti minulému mesiacu zmenilo len minimálne. Irak, ktorý je druhým najväčším producentom OPEC-u, sa spolieha na vývoz ropy takmer vo všetkých svojich štátnych príjmov. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,19 %, Hang Seng +1,08 %, Nikkei 225 -0,16 %.

Britské investičné odvetvie vyzvalo skupinu G7, aby urobila viac pre zlepšenie podnikového výkazníctva o rizikách spojených s klímou, čím sa zvýši tlak zo strany finančného sektora, ktorý zápasí s neistotami a zvyšujúcimi sa nákladmi na extrémne poveternostné podmienky. Výrobná činnosť v eurozóne sa v máji zvýšila rekordným tempom. Vyplýva to z konečného indexu vedúcich výrobných a nákupných manažérov (PMI) spoločnosti IHS Markit vzrástol v máji na 63,1 z aprílových 62,9, nad pôvodný 62,8 odhad, čo predstavuje najvyššiu hodnotu od začiatku júna 1997. Veľká Británia nezaostáva za Eurozónou, nakoľko záplava nových objednávok minulý mesiac pomohla dosiahnuť rekordný nárast britskej výrobnej činnosti, pričom rovnaký index PMI pre Veľkú Britániu vzrástol z aprílovej úrovne 60,9 na 65,6, pričom neprekonal očakávania trhu o 0,5. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,80 %, CAC 40 +0,65 %, DAX +0,95 %.

Americká výrobná aktivita sa v máji zvýšila. Index aktivity národných tovární ISM sa zvýšil na 61,2 v minulom mesiaci zo 60,7 v apríli. Hodnota nad 50 naznačuje expanziu vo výrobe, ktorá predstavuje 11,9% americkej ekonomiky. Subindex výhľadových nových objednávok prieskumu ISM vyskočil z aprílových 64,3 na hodnotu 67,0, pričom zásoby v továrňach rastú pomalým tempom, obchodné sklady sú takmer prázdne a výrobu obmedzuje nedostatok pracovníkov. Miera zamestnanosti v továrňach klesla v máji na šesťmesačné minimum. Kanadská ekonomika v prvom štvrťroku medziročne vzrástla o 5,6%. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,14 %, S&P 500 -0,06%, NASDAQ -0,09%.

Roman Lechovič, analytik spoločnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Prečítané: 367x

Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1608843100
pred 14 hodinami

Biden žiada zníženie skleníkových plynov

shutterstock_1912327381
pred dňom

Americké maloobchodné tržby zaznamenali rast

shutterstock_618634256
pred 2 dňami

Nastane v EU energetická kríza?

shutterstock_1312278149
pred 3 dňami

FED pravdepodobne nebude musieť znižovať nákupy agresívne

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.