pred rokom

Pokuta pre J.P. Morgan

shutterstock_1201834849

J.P. Morgan zaplatí 920 miliónov dolárov za manipuláciu s drahými kovmi.

Absolútna správa:

JPMorgan Chase & Co súhlasil s vyplatením viac ako 920 miliónov dolárov a priznal sa k priestupkom pri urovnávaní manipulačných vecí federálneho amerického trhu s obchodom s futures na kovy a s cennými papiermi štátnej pokladnice. Medzi rokmi 2008 a 2016 sa JPMorgan zapojila do modelu manipulácie na termínových trhoch s drahými kovmi a na amerických futures trhoch, uviedla CFTC. Obchodníci by umiestňovali objednávky na jednu stranu trhu, ktorú nikdy nemali v úmysle vykonať, aby podľa vyrovnania vytvorili falošný dojem o kúpe alebo predaji úroku, ktorý by zvýšil alebo stlačil ceny. Táto manipulatívna prax, ktorá slúži na vytvorenie ilúzie dopytu alebo jeho nedostatku je známa ako „spoofing“. Niektoré z obchodov sa uskutočňovali na vlastný účet JPMorgan, zatiaľ čo obchodníci občas manipulovali s trhom, aby uľahčili obchody klientmi hedžových fondov, uviedla CFTC. JPMorgan zaplatí pokuty vo výške 436,4 milióna dolárov, reštitúcie 311,7 milióna dolárov a viac ako 172 miliónov dolárov v prípade vyvrhnutia, uviedla v utorok Komisia pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC), ktorá bola vôbec najvyšším vyrovnaním uloženým regulátorom derivátov.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Paycom Software, Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 4,47 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +746,09 %). Spoločnosť poskytuje softvérové produkty na analýzu údajov na správu životného cyklu zamestnania od náboru po odchod do dôchodku. Softvér Paycom slúži zákazníkom v Spojených štátoch.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínska továrenská činnosť sa v septembri pravdepodobne zvýšila mierne rýchlejším tempom, ukázal prieskum agentúry Reuters, ktorý prispel k dôkazom o stabilnom zotavení z pandémie COVID-19. Svetová banka, ktorá podčiarkuje skoré oživenie Číny, predpokladá v tomto roku rast v Číne na úrovni 2%, zatiaľ čo vo zvyšku východnej Ázie a Tichomoria dôjde k poklesu o 3,5%. Sentiment podporil aj prudké oživenie domáceho cestovania počas nadchádzajúcich sviatkov Zlatého týždňa, keď sa niektoré lety vypredali a cestovné kancelárie hlásili prudký nárast rezervácií hotelov. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,22 %, Hang Seng -0,85 %, Nikkei 225 +0,12 %.

Európske akciové trhy sa v utorok otvorili nižšie, keď došlo k prudkému odrazu v predchádzajúcom zasadnutí, pričom investori zostali pred prvou americkou prezidentskou debatou opatrní. Mnoho investorov stále rátalo s pokračujúcim stimulom centrálnych bánk a vlád s cieľom podporiť globálnu ekonomiku, ktorá sa spamätáva zo zdravotnej krízy. Britský distribútor inštalatérskych dielov Ferguson vzrástol o 6,3%, keď obnovil svoju dividendu po sérii opatrení na zníženie nákladov, jeho predaje v USA mu pomohli vykázať rast ročného zisku o 4,1%. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,28 %, CAC 40 -0,23 %, DAX -0,35 %.

Federálny rezervný systém bude musieť zámerne dočasne prekročiť svoj 2%-ný inflačný cieľ, aby vyrovnal obdobia, keď je inflácia nižšia, ako je požadované, a bude musieť byť vo svojom prístupe flexibilný, uviedol prezident Federálnej rezervnej banky v New Yorku, John Williams. Dnes o 09:00 PM (03:00 nášho času) sa bude konať prvá prezidentská debata medzi Donaldom Trumpom a Joe Bidenom. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,48 %, S&P 500 -0,27 %, NASDAQ -0,29 %.

Prečítané: 733x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1729830958
pred 2 dňami

Hospodárske výsledky bánk podporili rast na Wall Street

shutterstock_2026844540
pred 3 dňami

Putin tvrdí, že Rusko je pripravené dodať do Európy ďalší plyn

shutterstock_1911409324
pred 4 dňami

Začne FED znižovať stimuly už v novembri?

shutterstock_1945206091
pred 5 dňami

Ropa Brent sa priblížila k 85 dolárom za barel

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.