pred 2 rokmi

Nastane korekcia trhu?

shutterstock_1700850148 (1)

Dnešný rast akcií pomohol zmierniť obavy z korekcie trhu, pretože index S&P 500 sa dostal nad 100-dňový kĺzavý priemer.

Absolútna správa:

Akcie sa odrazili od pondelňajšieho prepadu a štátne pokladnice zažili pokles, pretože investori hodnotili stav ekonomiky pred piatkovou kľúčovou správou o mzdách. Indexy S&P 500 a Nasdaq 100 vzrástli predovšetkým vďaka nárastu v energetike a technológiách. Investori s napätím očakávajú najnovšie údaje o trhu práce, aby získali signál o ďalšom postupe Federálnej rezervnej banky. Údaj ISM o aktivite amerického sektora služieb v utorok priniesol lepšie výsledky, ako sa očakávalo a pravdepodobne môže viesť FED k tomu aby ohlásil mierne zníženie v tempe nakupovania dlhopisov. Dnešný rast akcií pomohol zmierniť obavy z korekcie trhu, pretože index S&P 500 sa dostal nad 100-dňový kĺzavý priemer. Nasdaq 100 sa odrazil potom, čo miera jeho relatívnej sily klesla na najnižšiu hodnotu od marca. Sektor informačných technológií S&P 500 klesá o 6% z maxima, ktoré bolo namerané v auguste. Energetický sektor medzitým vzrástol o 18% z minima nameraného v septembri, pretože Európa sa chystá na energetickú krízu, ktorá by mohla prísť v zime . V Európe dnes zemný plyn prudko vzrástol na nevídaných 114 eur za megawatthodinu v porovnaní s februárovými 15,49 eurami za megawatthodinu. Najnovší komentár Federálneho rezervného systému k údajom o amerických mzdách mimo farmársku produkciu oznámil v pondelok prezident St. Louis Fed James Bullard, ktorý uviedol, že zvýšené cenové tlaky môžu zmeniť mentalitu podnikov a spotrebiteľov tým, že si viac zvyknú na vyššiu infláciu.

Investori zarobili na:

ABIOMED, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 5,30 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +162,46 %). Spoločnosť ABIOMED, Inc. vyvíja, vyrába a predáva kardiovaskulárne produkty. Spoločnosť vyvíja technológie určené na pomoc a nahradenie funkcie pumpovania srdca. Výrobky a služby spoločnosti Abiomed používajú zdravotnícki pracovníci na celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

PMI  Jibun Bank Japan Services bol v septembri 2021 z predbežných údajov na trojmesačnom maxime 47,8 bodu. Zamestnanosť rástla druhý mesiac v rade, pričom sa tempo rastu zrýchlilo na päťmesačné maximum. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,67 %, Hang Seng +0,28 %, Nikkei 225 -2,19 %.

Európska centrálna banka ponechala úrokové sadzby na rekordne nízkych úrovniach, uviedla však, že vďaka zlepšeným ekonomickým a finančným podmienkam začne v rámci PEPP po zvyšok roka vykonávať miernejšie tempo čistých nákupov aktív. Centrálna banka zopakovala, že PEPP bude zachované na úrovni 1,85 bilióna EUR najmenej do konca marca 2022. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +1,73 %, CAC 40 +1,52 %, DAX +1,05 %.

Obchodný deficit v USA sa v auguste 2021 dostal na rekordné maximum 73,3 miliardy dolárov, čo je viac, ako očakával trh, ktorý počítal s deficitom na úrovni 70,5 miliardy dolárov. Export sa zvýšil o 0,5% na 213,7 miliardy dolárov, čo je maximum od mája 2019 a import sa zvýšil o 1,4% na nové historické maximum 287 miliárd dolárov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,91 %, S&P 500 +1,02 %, NASDAQ +1,21 %.  

Prečítané: 1182x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 17 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.