pred 9 mesiacmi

Mieria akcie Tesly k méte 2500 dolárov?

bram-van-oost-4xM5cytsdMo-unsplash

Príbeh akcií Tesly je impozantný. Za posledných dvanásť mesiacov sa ich hodnota zdesaťnásobila. Kto ich kúpil ešte na konci júna, mohol sa dnes radovať z výnosu dosahujúceho sto percent. A podľa niektorých odhadov by mohla ísť Tesla ešte vyššie.

Akcie americkej automobilky Tesla sa vo štvrtok obchodovali nad úrovňou 2200 dolárov. To je približne desaťkrát viac ako pred rokom. Len za posledných päť dní sa akcie Tesly zhodnotili bezmála o jednu desatinu. Zdá sa, že sa okolo firmy z podnikateľského impéria Elona Muska rozvinula obrovská mánia.

Podľa niektorých poradenských a analytických spoločností je možné očakávať, že Tesla na burze nepovedala ešte posledné slovo, a že mieri k novej cieľovej cene 2500 dolárov. To by oproti aktuálnej trhovej hodnote znamenalo zhodnotenie o ďalších skoro štrnásť percent.

Tesla svoju trhovú kapitalizáciu už dávno prekonala japonskú automobilku Toyota, ktorá bola najhodnotnejším výrobcom vozidle na svete ešte na začiatku tohto roka. Kto by chcel dnes kúpiť celú Teslu, musel by za ňu ponúknuť skoro dve spoločnosti Toyota Motor Corporation alebo bezmála päť koncernov Volkswagen. Tesla má dnes totiž trhovú hodnotu takmer 420 miliárd dolárov.

Prečítané: 691x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_566154895
pred 3 dňami

FED ponechal úroveň sadzieb a QE bez zmeny

shutterstock_240002407
pred 4 dňami

Americké akcie mierne strácali

shutterstock_1682134423
pred 5 dňami

Bitcoin opäť prekonal 40 000 dolárov

shutterstock_1608843106
pred týždňom

Biden predstavil svoj prvý regulačný zoznam úloh

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.