pred rokom

Jeff Bezos plánuje vycestovať do vesmíru

shutterstock_1778364023

Pôjde o prvý let s posádkou uskutočnený jeho spoločnosťou Blue Origin. Misia je naplánovaná na 20. júla.

Absolútna správa:

Jeff Bezos vyrazí do vesmíru budúci mesiac, keď jeho spoločnosť Blue Origin zaháji svoju prvú misiu prepravujúcu cestujúcich. Bezos, ktorý plánuje cestovať po boku svojho brata Marka, to oznámil dnes na svojom Instagrame. Plánovaný let budúci mesiac bude asi dva týždne po tom, čo miliardár plánuje odstúpiť z funkcie výkonného riaditeľa spoločnosti Amazon.com. "Už od mojich piatich rokov som sníval o cestovaní do vesmíru," uviedol Bezos v príspevku. "20. júla sa vydám na túto cestu so svojím bratom." Blue Origin je jednou z niekoľkých významných spoločností v oblasti vesmírneho cestovného ruchu podporovaných bohatým podnikateľom, spolu s Muskovou Space Exploration Technologies Corp. a Bransonovou spoločnosťou Virgin Galactic Holdings Inc. Obe tieto spoločnosti plánujú uskutočňovanie vesmírnych letov pomocou platiacich zákazníkov. Spoločnosť Blue Origin draží miesto vo svojej rakete New Shepard na let 20. júla, čo je 11-minútový výlet do suborbitálneho priestoru, ktorý dosiahne výšku asi 100 kilometrov. Podľa webovej stránky spoločnosti dosiahla najvyššia ponuka v pondelok ráno 2,8 milióna dolárov. Prihadzovanie sa skončí 12. júna živou online aukciou. Bude to 16. let Blue Origin. Spoločnosť uviedla, že zákazníci budú mať štvordňový zážitok, vrátane troch dní predletových školení v mieste spustenia letu neďaleko Van Horn v Texase.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Eli Lilly & Co., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 10,15 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +199,08 %). Tento rast bol zapríčinený schválením novej liečby Alzheimerovej choroby spoločnosťou Biogen, čo spôsobilo rast akcií v celom sektore. Eli Lilly and Company objavuje, vyvíja, vyrába a predáva farmaceutické výrobky pre ľudí a zvieratá.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Obchodná bilancia Číny dosiahla v máji hodnotu 45,53 miliárd dolárov, očakávala sa však hodnota 50,50 miliárd. Vývoz vzrástol medziročne o 18,1 % a dovoz vzrástol o 39,5 %. Čína stupňuje ťaženie proti kryptomenám. Už v máji sa zamerala na takzvanú ťažbu a obchodovanie s Bitcoinom a cez víkend zablokovala na sociálnych sieťach účty, ktoré propagovali kryptomeny. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,09 %, Hang Seng -0,45 %, Nikkei 225 +0,27 %.

Nálada investorov v eurozóne stúpla v júna štvrtý mesiac za sebou a dosiahla najvyššiu hodnotu od februára 2018. Index Sentix vzrástol na 28,1 bodov z 21,0 bodov v máji. Google vo Francúzsku zaplatí pokutu 220 miliónov eur za to, že pri predaji reklamy uprednostňovala svoje vlastné produkty pred klientskymi a zneužívala tak svojho postavenia na trhu online reklamy. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,20 %, CAC 40 +0,43 %, DAX -0,10 %.

Americká spoločnosť Moderna požiadala EÚ o schválenie jej vakcíny proti Covid-19 u dospievajúcich. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,37 %, S&P 500 -0,08 %, NASDAQ +0,49 %.

Prečítané: 678x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_2059831847
pred 20 hodinami

Investori začínajú byť nerozhodní

shutterstock_1027684948
pred dňom

Cena čierneho zlata pokračuje v poklese

shutterstock_2150143617
pred 4 dňami

Hladina jednej z najdôležitejších riek v Európe klesá

shutterstock_1932299855
pred 5 dňami

Náklady na nájomné v USA rastú najrýchlejším tempom za viac ako tri desaťročia

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.