pred 2 mesiacmi

Ceny akcií čínskych spoločnosti klesajú

shutterstock_1284302668

Čínska vláda znovu pripomína, že to s reguláciou technologického sektoru myslí vážne.

Absolútna správa:

Čína sa zaviazala zvýšiť kontrolu dátových praktík verejne kótovaných spoločností, čo je ďalší varovný výstrel na jej technologických gigantov ako je Tencent, Alibaba alebo Pinduoduo. Akcie čínskych tech spoločností výrazne oslabili. Avšak najviac padali ceny spoločnosti Didi Global z dôvodu preverovania zberu dát, čínsky regulátor prikázal aplikáciu spoločnosti stiahnuť z obchodu s aplikáciami. Didi, klesla pod svoju IPO cenu 14 dolárov, čím vymazala až 22 miliárd dolárov zo svojej trhovej hodnoty.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Amazon.com, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o viac ako 4 %.(výkonnosť za posledných 5 rokov: + 398,81%). Dôvodom rastu bola správa, že Pentagon zákazku v hodnote 10 miliárd USD nepridelí len Microsoftu ako to bolo najprv plánované, ale časť pridelí taktiež spoločnosti Amazon. Amazon patrí medzi jednu z najväčších spoločnosti na svete, čo sa týka trhovej kapitalizácie. Poskytuje širokú škálu produktov, avšak predovšetkým ide o internetový obchod.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Akcie Didi Global klesajú v americkom pre-markete o 28% po tom, čo čínsky regulátor nariadil odstránenie platformy tejto spoločnosti z obchodov s aplikáciami. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 - 0,05 %, Hang Seng - 0,25 %, Nikkei 225 + 0,16 %.

Nemecký automobilový koncern Volkswagen predá väčšinový podiel vo svojej prestížnej francúzskej značke Bugatti chorvátskej firme Rimac. Tá kvôli obchodu vytvorí spoločnú firmu s automobilkou Porsche, ktorá je tiež súčasťou Volkswagenu. Porsche a Rimac to včera oznámili v Dubrovníku, a potvrdili tak skoršie správy médií, uviedla agentúra DPA. Počet ľudí, ktorí v Nemecku pracujú v režime takzvaného skráteného pracovného týždňa, v júni klesol na 1,5 mil. Je to najmenej od februára 2020. Informoval o tom dnes ekonomický inštitút Ifo, podľa ktorého uvoľnenie protipandemických opatrenia podnietilo dopyt po práci. Predaj osobných áut v Nemecku sa v júni medziročne zvýšil o 24,5 % na 274.152 vozidiel. Včera to oznámil Spolkový úrad pre motorové vozidlá (KBA). Hlavný podiel na raste majú súkromné ​​autá, kde predaj vzrástol o 33 %. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 - 0,85 %, CAC 40 - 0,91 %, DAX - 0,96 %.

Novým šéfom americkej internetovej spoločnosti Amazon sa stal Andy Jassy. Päťdesiattriročný manažér je iba druhým šéfom podniku, vo vedení strieda zakladateľa spoločnosti Jeffa Bezosa. Ten sa rozhodol funkciu opustiť a zostať len výkonným predsedom správnej rady. Výmena na najvyššom poste prichádza v deň, kedy firma oslavuje 27 rokov od svojho založenia. Amazon dá nadchádzajúcemu CEO Andymu Jassymu 61.000 akcií, v súčasnosti v hodnote cez 214 mil. USD. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones - 0,62 %, S&P 500 - 0,19 %, NASDAQ + 0,17 %.

Prečítané: 339x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1608843100
pred 14 hodinami

Biden žiada zníženie skleníkových plynov

shutterstock_1912327381
pred dňom

Americké maloobchodné tržby zaznamenali rast

shutterstock_618634256
pred 2 dňami

Nastane v EU energetická kríza?

shutterstock_1312278149
pred 3 dňami

FED pravdepodobne nebude musieť znižovať nákupy agresívne

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.