pred 4 mesiacmi

Bidenova administratíva varuje pred rizikami podnikania v Hongkongu

shutterstock_1608793426

V piatok zverejnené odporúčanie uviedlo, že hongkonský „nový právny rámec“ predstavuje osobitné riziká pre podniky, investorov, jednotlivcov a akademické inštitúcie pôsobiace v meste.

Absolútna správa:

Bidenova administratíva varovala investorov pred rizikami podnikania v Hongkongu. Vo vydanom oznámení je uvedené, že čínsky tlak na väčšiu kontrolu nad finančným uzlom ohrozuje právny štát, zamestnancov a údaje. V piatok zverejnené odporúčanie uviedlo, že hongkonský „nový právny rámec“ predstavuje osobitné riziká pre podniky, investorov, jednotlivcov a akademické inštitúcie pôsobiace v meste. USA zároveň sankcionovali sedem úradníkov čínskeho styčného úradu v Hongkongu. Tlačová tajomníčka Bieleho domu Jen Psaki v piatok uviedla, že podniky by si mali byť vedomé, že riziká, ktorým čelí kontinentálna Čína, sú v súčasnosti čoraz viac prítomné v Hongkongu. Varovanie USA vyzdvihuje ako hlavný problém hongkonský zákon o národnej bezpečnosti, ktorý na územie uvalil minulý rok Peking.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Cintas Corporation, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 4,62 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: 295,72 %). Spoločnosť Cintas Corporation navrhuje, vyrába a implementuje jednotné programy podnikovej identity. Spoločnosť tiež poskytuje vstupné rohože, toalety, propagačné výrobky, správu dokumentov, požiarnu ochranu a služby prvej pomoci a bezpečnosti.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínsky start-up Little Red Book by mal údajne zastaviť svoje IPO v USA. Čínsky výrobca smartphonov Xiaomi v druhom štvrťroku predstihol Apple v podiely na svetovom trhu inteligentných telefónov. S podielom 17 % obsadil druhé miesto za kórejským Samsungom. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -1,10 %, Hang Seng +0,03 %, Nikkei 225 -0,98 %.

Zahraničný obchod eurozóny dosiahol v máji bez očistenia prebytok 7,5 mld. EUR oproti 8,9 mld. EUR pred rokom, vývoz medziročne rástol o 31,9 %, dovoz rástol medziročne o 35,2 %. Výška inflácie meraná podľa indexu spotrebiteľských cien rástla v eurozóne za mesiac jún medziročne o 1,9 %, čo bolo v súlade s očakávaniami analytikov. Slovenský harmonizovaný index spotrebiteľských cien vzrástol v júni medzimesačne o 0,4 %, čo bolo v súlade s odhadmi, medziročne vzrástol o 2,5 %. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,51 %, CAC 40 -0,51 %, DAX -0,57 %.

Maloobchodné tržby v USA v júni medzimesačne vzrástli o 0,6 %. Michiganský index spotrebiteľskej dôvery v júni podľa predbežných údajov klesol na 80,8 bodu, oproti predchádzajúcej hodnote 85,5 bodu. Americký výrobca čipov Intel rokuje o prevzatí svojho konkurenta Global Foundries, za ktorého je ochotný zaplatiť zhruba 30 miliárd dolárov. Spoločnosť Moderna by sa mala stať súčasťou indexu  S&P 500, kde by vystriedala spoločnosť Alexion Pharmaceuticals. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,86 %, S&P 500 -0,76 %, NASDAQ -0,80 %.

Prečítané: 389x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1697028337
pred 16 hodinami

Erdoganov plán stroskotal na „zúfalstve“ tureckej líry

shutterstock_1324096883 (3)
pred dňom

Spôsobí nový variant spomalenie ekonomiky a dodávateľského reťazca?

shutterstock_1505396696
pred 2 dňami

Európske akcie po piatkovom prepade vzrástli

shutterstock_1658501791
pred 5 dňami

Globálne trhy zažili výrazný vypredaj

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.