pred 2 mesiacmi

Apple mení podmienky

Návrh bez názvu - 2020-09-11T213144.730

Technologické akcie dnes klesali na úkor spoločnosti Apple.

Absolútna správa:

Spoločnosť Apple Inc dnes zverejnila revíziu niektorých svojich pokynov na kontrolu aplikácie App Store, ktorá uvoľňuje niektoré obmedzenia týkajúce sa streamovania herných služieb, online kurzov a kedy vývojári musia používať tento systém nákupu v aplikácii, ktorý účtuje províziu 30%. Spoločnosť urobila zmeny po kritike vývojárov ohľadne postupov v App Store a po konkurentoch ako Microsoft Corp a Google odmietli spustiť svoje streamovacie herné platformy na iPhone kvôli pravidlám Apple. Nové pravidlá umožňujú obchodným aplikáciám, ako sú profesionálne databázy, preskočiť platobný systém spoločnosti Apple pri predaji organizáciám, naďalej však vyžadujú platobný systém spoločnosti Apple pri predaji jednotlivcom alebo rodinám. Spoločnosť Apple tiež uviedla, že bezplatné samostatné aplikácie pripojené k platenej službe mimo aplikácie - napríklad e-mailové služby alebo služby cloudového úložiska - nemusia používať svoj platobný systém za predpokladu, že sa v aplikácii neuskutočňuje nákup rôznych doplnkov alebo že aplikácia nevyzýva ľudí, aby kupovali ich produkty a služby mimo používania aplikácie.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Huntigton Ingalls Industries, Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 6,94 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +27,57 %).  Spoločnosť navrhuje, stavia a udržiava jadrové a nejadrové lode pre námorníctvo a pobrežnú stráž USA a zároveň je jediný konštruktér a tanker jadrových lietadlových lodí amerického námorníctva.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

SoftBank Group Corp zvažuje zmenu svojej stratégie využívania derivátov na investovanie do technologických akcií, Spoločnosť uskutočnila významné nákupy opcií počas rastu na americkom akciovom trhu v posledných týždňoch ako spôsob dočasnej investície niektorých výnosov z predaja aktív. Čínske štátne médiá zintenzívňujú varovania pred hromadením novo kótovaných akcií. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,99 %, Hang Seng +0,78 %, Nikkei 225 +0,74 %.

Európska komisia navrhla EÚ cieľ znížiť emisie do roku 2030 najmenej o 55%, súčasným cieľ je 40%. EÚ zintenzívňuje prípravy na ukončenie štvorročnej ságy o brexite, keď sa vrcholní predstavitelia pripravujú informovať svojich 27 členov o pláne britského premiéra Borisa Johnsona porušiť „rozvodovú“ zmluvu. Švajčiarsky výrobca mrazených pekárenských výrobkov Aryzta vzrástol o 17,3% po tom, čo uviedol, že sú v pokročilých rozhovoroch s firmou Elliott Advisors o dohode o prevzatí. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,09 %, CAC 40 +0,20 %, DAX -0,05 %.

Americký prezident Donald Trump vo štvrtok uviedol, že termín stanovený pre čínsku spoločnosť ByteDance na predaj populárnej americkej aplikácie TikTok sa nebude predlžovať. Akcie spoločnosti Oracle sa zvýšili po dosiahnutí rekordného maxima skôr v priebehu zasadnutia, keď príjmy spoločnosti poskytujúcej cloudové služby prekonali odhady. Ceny ropy sa dnes mierne zmenili, avšak zverejnili svoje druhé priame straty v týždňovom horizonte, keďže investori očakávajú pretrvávanie globálneho nadbytku kvôli klesajúcemu dopytu, nakoľko v niektorých krajinách rastie počet prípadov COVID-19. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,47 %, S&P 500 +0,12 %, NASDAQ -0,60 %.

Prečítané: 387x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1649947732 (1)
pred 14 hodinami

Pfizer a vakcína

shutterstock_1525493183
pred dňom

„Zákon o zodpovednosti zahraničných spoločnosti“

shutterstock_1173721801
pred 2 dňami

OPEC+ napreduje v rokovaniach o produkcii ropy

shutterstock_1724685367
pred 3 dňami

Americký balíček

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.