pred 7 mesiacmi

Americký akciový trh v červených číslach

shutterstock_103476707

Goldman Sachs uviedla, že očakáva, že Fed v roku 2022 zvýši sadzby štyrikrát, v porovnaní s jeho predchádzajúcou prognózou, ktorá počítala s tromi zvýšeniami.

Absolútna správa:

Hlavné indexy Wall Street dnes zažili prepad, pričom pokles do červených čísiel viedol Dow Jones, avšak aj technologické akcie klesali v dôsledku očakávaní skoršieho zvýšenia sadzieb, než sa pôvodne plánovalo, čo pomohlo dosiahnuť americkým štátnym dlhopisom nové dvojročné maximá. S&P 500 sektory spotrebného tovaru, technológií a komunikačných služieb, medzi ktoré patria spoločnosti s vysokým profilom rastu, prudko klesali. Veľké technologické spoločnosti by si mali potencionálne počínať dobre, ale môže ich sťahovať dolu skutočnosť, že ľudia predávajú nerentabilné, silne zadlžené technologické spoločnosti, ktoré nedávno vstúpili na burzu, najmä tie, ktoré boli SPAC. Výpredaj technologických akcií by mohol pokračovať až do ďalšieho zasadnutia Fedu, ktoré je naplánované na koniec tohto mesiaca. S&P 500 mal klesavý trend päť dní za sebou, pretože rastové akcie klesli po tom, čo investori začali rekalibrovať svoje portfóliá, aby sa pripravili na jastrabiu politiku Fedu. Obchodníci zvýšili svoje očakávania týkajúce sa zvýšenia sadzieb, odkedy sa zdalo, že zápisnica Fedu z decembrového zasadnutia signalizuje skorší než očakávaný nárast sadzieb. Investori tento týždeň očakávajú údaje o inflácii a budú sledovať, či ovplyvnia trajektóriu zvyšovania úrokových sadzieb Fedu.

Investori zarobili na:

Moderna, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 9,28 % (výkonnosť za posledné 4 roky: +918,54 %). Moderna, Inc. pôsobí ako biotechnologická spoločnosť v klinickom štádiu. Spoločnosť sa zameriava na objavovanie a vývoj mediátorových RNA liečiv a vakcín. Moderna vyvíja mRNA lieky na infekčné, imuno-onkologické a kardiovaskulárne ochorenia.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Index spotrebiteľskej dôvery v Indonézii v decembri klesol o 0,2 bodu na 118,3 bodu zo 118,5 bodu, ktoré boli namerané v predchádzajúcom mesiaci, keď sa oslabili tri zo šiestich hlavných pod indexov. ekonomický výhľad má zaznamenať pokles o 1,0 bodu na 136,8 bodu očakávané príjmy na nasledujúcich šesť mesiacov majú poklesnúť o 0,4 bodu na 137,5 bodu. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,45 %, Hang Seng +1,08 %, Nikkei 225 -0,03 %.

Sezónne upravená miera nezamestnanosti v eurozóne v novembri 2021 mierne klesla na 7,2 percenta, čo je najnižšia úroveň od marca 2020 a je v súlade s očakávaniami trhu. Počet nezamestnaných sa znížil o 222 tisíc na 11,829 milióna, keďže dopyt po pracovnej sile sa posilnil v rámci pokračujúceho oživenia ekonomiky. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -1,54 %, CAC 40 -1,44 %, DAX -1,13 %.

Tvorcovia politiky Fedu poznamenali, že vzhľadom na vyhliadky pre ekonomiku, trh práce a infláciu môže byť opodstatnené zvýšiť sadzbu federálnych fondov skôr alebo rýchlejším tempom, ako sa pôvodne očakávalo, ukázala zápisnica z posledného zasadnutia FOMC v roku 2021. Federálny rezervný systém na svojom zasadnutí v decembri 2021 oznámil, že v marci ukončí nákupy dlhopisov z obdobia pandémie, čím sa pripraví pôda pre tri zvýšenia úrokových sadzieb do konca roka 2022. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,45 %, S&P 500 -0,16 %, NASDAQ +0,05 %.  

Prečítané: 837x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_2059831847
pred 20 hodinami

Investori začínajú byť nerozhodní

shutterstock_1027684948
pred dňom

Cena čierneho zlata pokračuje v poklese

shutterstock_2150143617
pred 4 dňami

Hladina jednej z najdôležitejších riek v Európe klesá

shutterstock_1932299855
pred 5 dňami

Náklady na nájomné v USA rastú najrýchlejším tempom za viac ako tri desaťročia

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.