pred mesiacom

Americké akcie za sebou majú najlepších sto dní od roku 1933

m-b-m-ZzOa5G8hSPI-unsplash

Takmer deväťdesiat rokov uplynulo od doteraz najstrmšieho posilnenia akcií na Wall Street, ktoré sa udialo počas stovky obchodných dní. Až prepuknutie koronavírusovej pandémie ,,zariadilo." že sa akcie na newyorskej burze tomuto rekordu priblížili.

Dow Jones index je oproti hodnote dosiahnutej 23. marca tohto roka silnejší o päťdesiat percent. Taká je výkonnosť investície do najstaršieho burzového indexu sveta za posledných sto obchodných dní. To je najviac od augusta roku 1933, kedy Dow Jones zaznamenal len o niečo vyššie stodenné zhodnotenie, než aké dosiahol práve tento rok.

Tiež pred 87 rokmi sa svet vyrovnával s následkami ekonomickej krízy, ktorá svojím rozsahom, hĺbkou a dĺžkou trvania nebola doteraz prekonaná. O päťdesiat percent zhodnotil od marca aj index S&P 500, ktorý zahŕňa 500 najvýznamnejších firiem obchodovaných na Wall Street. Technologický Nasdaq posilnil dokonca o šesťdesiat percent.

Zdá sa ale, že americké akcie zďaleka nepovedali posledné slovo a budú v najbližších mesiacoch ešte mierne posilňovať, hoci tempo ich rastu bude čím ďalej pomalší. Zatiaľ ale nikto nemôže spoľahlivo povedať, či tento rast bude pokračovať aj potom, čo vyprchajú účinky podporných opatrení ako americkej vlády, tak centrálne banky a akcie sa začnú v rastúcej miere opierať o fundamentálne ukazovatele.

Prečítané: 297x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1446788873
pred 2 hodinami

J&J sa pripravuje na výrobu jednorazovej vakcíny COVID-19

shutterstock_620657588
pred dňom

Tesla Battery Day

shutterstock_1781735741
pred 5 dňami

TikTok a WeChat dostali od USA stopku

shutterstock_1282262089
pred týždňom

FED ponecháva sadzby nezmenené

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.