pred 8 mesiacmi

Americké akcie sú v zelených číslach už štvrtý deň

shutterstock_1914701269

Očakáva sa, že údaje o inflácii v USA, ktoré budú zverejnené v utorok, ukážu, že CPI indikátor sa v auguste dostane na 8 %, zatiaľ čo ukazovateľ, ktorý nezahŕňa potraviny a energiu, zaznamenáva nárast.

Absolútna správa:

Obchodníci takmer v plnej miere očakávajú budúci týždeň ďalšie markantné zvýšenie Federálneho rezervného systému po dvoch zvýšeniach o 75 bázických bodov, pričom sa riadia predstaviteľmi centrálnej banky, ktorí podporujú tento názor. Očakáva sa, že údaje o inflácii v USA, ktoré budú zverejnené v utorok, ukážu, že celkový CPI indikátor v auguste klesol na 8 % ročne. Guvernér Fedu Christopher Waller minulý týždeň povedal, že podporuje „ďalšie výrazné“ zvýšenie úrokových sadzieb a prezident Fedu v St. Louis James Bullard povedal, že sa „silnejšie“ prikláňa k tretiemu väčšiemu zvýšeniu sadzieb. „Zlou správou je, že inflácia CPI v USA nad 8 % udržuje volatilitu Fedu a úrokových sadzieb na vysokej úrovni,“ napísal Yuri Seliger, úverový stratég z Bank of America. " Dobrou správou je, že podľa našich ekonómov dosahuje inflácia v USA teraz vrchol a trend by sa mal v 4. štvrťroku a do roku 2023 zmeniť na jasnú klesajúcu trajektóriu." Euro vzrástlo najviac za šesť mesiacov po tom, čo prezident Bundesbank Joachim Nagel signalizoval podporu ďalšiemu zvyšovaniu úrokových sadzieb v Európe.

Investori zarobili na:

Spoločnosti DXC Technology Company, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 5,98 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: -55,34 %). Spoločnosť DXC Technology Company poskytuje služby informačných technológií. Spoločnosť ponúka služby a riešenia v oblasti analytiky, aplikácií, obchodných procesov, cloudu a pracovnej záťaže, poradenstva a zabezpečenia. DXC Technology slúži zákazníkom po celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Miera inflácie v Indii sa prvýkrát za štyri mesiace dostala na úroveň 7 % v auguste 2022 zo 6,71 % v júli, čo je nad očakávaniami trhu, ktoré počítali s hodnotou 6,9 %. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,39 %, Hang Seng +2,69 %, Nikkei 225 +1,16 %.

ECB na svojom zasadnutí v septembri 2022 zvýšila úrokové sadzby o bezprecedentných 75 bázických bodov po zvýšení sadzieb o 50 bázických bodov v júli a splnila očakávania väčšiny analytikov.  Hlavná refinančná sadzba je teraz na úrovni 1,25 %, jednodňové refinančné obchody sú na úrovni 1,5 % a jednodňové sterilizačné obchody na úrovni 0,75 %. Politici tiež uviedli, že úrokové sadzby by sa mali počas niekoľkých nasledujúcich stretnutí ďalej zvyšovať s cieľom utlmiť dopyt a ochrániť sa pred rizikom trvalého posunu inflačných očakávaní smerom nahor, ale akékoľvek zmeny budú naďalej závisieť od údajov. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne:  Eurostoxx 50 +2,14 %, CAC 40 +1,95 %, DAX +2,40 %.

Prezident Joe Biden v pondelok podpíše príkazy na presunutie ďalších vládnych peňazí do amerického biotechnologického priemyslu s cieľom znížiť závislosť od Číny, pokiaľ ide o materiály na výrobu čistej energie a očkovanie obyvateľstva proti pandémii COVID-19. Výkonný príkaz umožňuje federálnej vláde nasmerovať financovanie na používanie biologicky odvodených zdrojov na výrobu nových potravín, hnojív a semien, ako aj na zefektívnenie ťažobných operácií, uviedli predstavitelia administratívy. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,72 %, S&P 500 +1,07 %, NASDAQ +1,27 %.

Prečítané: 417x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2220903171 (1)
pred 13 hodinami

Slabé výsledky čínskeho vývozu

shutterstock_1251973450
pred dňom

Spomalenie rastu amerického trhu

Shutterstock_1066809551 (2)
pred 2 dňami

Zníženie produkcie ropy

Shutterstock_251160067 (1)
pred týždňom

Obavy o čínske hospodárstvo

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.