83% bánk používa cloud ako súčasť svojej primárnej výpočtovej infraštruktúry
83% bánk používa cloud ako súčasť svojej primárnej výpočtovej infraštruktúry
Absolútna správa:
Banky začínajú podnikať kroky na zmiernenie existujúcich rizík vyplývajúcich z čoraz častejšieho využívania externých služieb cloud computingu, vyplýva to z dnešného prieskumu spoločností Harris Poll a Google Cloud. Centrálna banka Anglicka a Centrálna banka Francúzka vyjadrili obavy z nedostatku transparentnosti v tom, ako sa banky spoliehajú na koncentrovaný počet externých poskytovateľov cloudových služieb, ako sú Google, Microsoft a Amazon, ktorí sú mimo dosahu regulačných orgánov. Regulačné orgány sa obávajú, že ak mnohé banky využívajú rovnakých poskytovateľov tak by to mohlo spôsobiť systémové riziko, ak by niektorá z cloudových spoločností padla. Prieskum 1300 lídrov v oblasti finančných služieb z USA, Kanady, Francúzska, Nemecka, Británie, Hongkongu, Japonska, Singapuru a Austrálie ukázal, že 83% bánk používa cloud ako súčasť svojej primárnej výpočtovej infraštruktúry. Väčšina spoločností tiež zvažuje prijatie stratégie multicloud, ktorý by bankám umožnila prejsť na alternatívneho poskytovateľa v prípade výpadku, aby sa zabránilo potencionálnemu prerušeniu služieb pre zákazníkov.
Investori zarobili na:
Spoločnosti Organon & Co., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 12,26 %. Organon & Co. funguje ako farmaceutická spoločnosť. Spoločnosť vyvíja a vyrába lieky a ďalšie produkty v celom rade oblastí vrátane reprodukčného zdravia, srdcových chorôb, dermatológie, alergií a astmy. Organon & Co slúži zákazníkom po celom svete.
Makro analýza a správy z ekonomiky:
Miera inflácie maloobchodných cien v Indii v júli 2021 medziročne zmiernila na 5,59 % z 6,26%, ktoré boli namerané minulí mesiac a pod očakávaniami trhu, ktorý počítal s mierou inflácie na úrovni 5,78%. Bolo to prvýkrát od apríla, keď sa inflácia držala v cieľovom pásme centrálnej banky 2-6 %. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,84 %, Hang Seng -0,53 %, Nikkei 225 -0,20 %.
Priemyselná produkcia v eurozóne klesla o 0,3% oproti predchádzajúcemu mesiacu a klesla o 0,1% viac ako očakával trh, ktorý počítal s 0,2% poklesom. Obchodný prebytok Talianska sa v júni 2021 klesol na 5,681 miliardy EUR zo 6,268 miliardy EUR, ktorý bol dosiahnutý minulý rok. Export sa medziročne zvýšil o 25,4 % na 44,969 miliardy eur Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,48 %, CAC 40 +0,36 %, DAX +0,70 %.
Počet Američanov, ktorí podali nové žiadosti o dávky v nezamestnanosti, klesol tretí krát za sebou na úroveň 375 tisíc, čím sa priblížil k pandemickému minimu 368 tisíc, ktoré bolo dosiahnuté na konci júna. Ceny výrobcov pre konečný dopyt v USA vzrástli o 1% , čo je viac ako trhové prognózy, ktoré počítali s rastom o 0,6%. Takmer tri štvrtiny nárastu ceny výrobcov sú dôsledkom 1,1% nárastu nákladov na služby, čo je najväčší nárast od decembra 2009. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,04 %, S&P 500 +0,27 %, NASDAQ +0,35 %.
Prečítané: 1328x
Počas Veľkonočných sviatkov sa globálne trhy nachádzajú na križovatke. Zatiaľ čo západné burzy sa pobrali do predĺženého víkendu, Ázia využila tento deň navyše na pozitívny nárast.
Dňa 17. apríla 2025 globálne trhy čelili nejednoznačnému vývoju, keď rôzne makroekonomické faktory a geopolitické riziká ovplyvňovali ich pohyb. Zatiaľ čo niektoré regióny vykazujú známky optimizmu, iné stále čelia pretrvávajúcim výzvam, ktoré majú dosahy na akciové indexy, obchodné bilancie a celkový hospodársky rast.
Americké akciové indexy sa v stredu 16.4.2025 opäť prepadli aj napriek priaznivým výsledkom z maloobchodu, keďže boli ťahané nadol technologickým sektorom. Kľúčovým bolo obmedzenie exportu čipov Nvidie. Investori tiež sledovali napríklad hospodárske výsledky United Airlines alebo ASML, na pozadí čoho zlato dosiahlo nové maximum.
Globálne trhy vstupujú do nového obchodného týždňa v atmosfére zmiešaných očakávaní a zvýšenej citlivosti na politické aj ekonomické signály. Investori zvažujú nielen potenciálne zmeny v obchodných krokoch Spojených štátov, ale aj vývoj národohospodárskych údajov z Ázie a Európy, ktoré môžu naznačiť smerovanie svetovej ekonomiky v najbližších mesiacoch.
Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.