pred mesiacom

Zisky spoločností za 4. štvrťrok pomohli akciám kompenzovať volatilitu úrokových sadzieb

FX pro

Spoločnosť Applied Materials Inc., najväčší americký výrobca strojov na výrobu čipov, si pripísala až 13 % v premarket obchodovaní. Európsky index Stoxx 600 dosiahol štvrtý týždeň ziskov za sebou, podporený dobrými výsledkami ťažobných spoločností.

Absolútna správa:

 

Akciové trhy sa obchodovali vyššie, v dôsledku toho, že dobré správy z Ameriky pomohli vykompenzovať sklamané nádeje investorov, ktoré vkladali do skorého zníženia úrokových sadzieb. Index S&P 500 si pripísal 0,58 %, zatiaľ čo Nasdaq 100 vzrástol o 0,21 %.

Zisky za 4. štvrťrok pomohli akciám spoločností vyrovnať sa s volatilitou politiky úrokových sadzieb.

Spoločnosť Applied Materials Inc., najväčší americký výrobca strojov na výrobu čipov, si pripísala až 13 % v premarket obchodovaní po tom, čo poskytla býčiu prognózu tržieb, ktorá signalizovala, že niektoré z najväčších spoločností na výrobu polovodičov zvyšujú svoje investície do novej výroby. Aktualizácia tržieb následne zvýšila cenu akcií aj u európskych partnerov vrátane Aixtron SE a ASML Holding NV.

Dobre sa darilo aj akciám ťažobných spoločností, vďaka ktorým európsky index Stoxx 600 dosiahol štvrtý týždeň ziskov za sebou. Glencore Plc a Anglo American Plc vzrástli o viac ako 3% v dôsledku optimizmu z oživenia čínskeho dopytu po kovoch.

Údaje o cenách výrobcov v USA pútajú zvýšenú pozornosť investorov po tom, čo finančnými trhmi otriasol zvýšený index spotrebiteľských cien začiatkom tohto týždňa.

Očakávania zo strany analytikov sú, že miera inflácie bude aj naďalej klesať, ale pomalšie ako je tempo, ktoré signalizujú trhy strojcom monetárnej politiky.

 

Výnos 10-ročných dlhopisov sa zvýšil o tri bázické body na 4,26 %.

Výnos 10-ročných dlhopisov Nemecka sa zvýšil o dva bázické body na 2,38 %.

Výnos 10-ročných britských dlhopisov si pripísal štyri bázické body na úroveň 4,09 %.

Ropa West Texas Intermediate klesla o 0,8 % na 77,39 USD za barel.

Spotové zlato vzrástlo o 0,1 % na 2 007,15 USD za uncu.

 

 

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Sezónne upravená miera nezamestnanosti v Južnej Kórei dosiahla v januári 2024 3 %, po tom, čo v predchádzajúcom mesiaci vzrástla na takmer dvojročné maximum 3,3 %.

EÚ: Veľkoobchodné ceny v Nemecku klesli v januári 2024 medziročne o 2,7 %, po 2,6 % poklese v predchádzajúcom mesiaci, čo poukazuje na desiaty mesiac poklesu za sebou.

USA: Ceny hlavných výrobcov v Spojených štátoch vzrástli v januári 2024 o 2 % v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka, čím sa nárast zrýchlil z 1,7 % v decembri a výrazne prekročili odhady trhu 1,6 %.

Prečítané: 271x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2268092903
pred hodinou

Geopolitické napätie formuje trhy: Ceny ropy a zlata reagujú, dolár si udržuje stabilitu

FP
pred 3 dňami

Aktuálne pohyby na trhu: Akcie a kryptomeny na ceste k zmenám, ECB ponecháva sadzby stabilné

Shutterstock_1043606782 (1)
pred 4 dňami

Prehľad diania na finančných trhoch a makrotrendov

Shutterstock_2211895613
pred 5 dňami

Inflačné dáta z USA prekonávajú očakávania, čo poznačilo americké indexy

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.