pred 2 rokmi

Zisky amerických bánk klesli v druhom štvrťroku 2021

shutterstock_447814165

Regulátor oznámil, že priemerná čistá úroková marža pre banky dosiahla nové rekordné minimum 2,5%.

Absolútna správa:

Zisky amerických bánk klesli v druhom štvrťroku 2021 o 8,3% na 70,4 miliardy dolárov, pretože firmy spomalili v znižovaní rezerv na straty z úverov, informovala v stredu federálna spoločnosť pre poistenie vkladov. Aj keď boli zisky stále výrazne vyššie ako pred rokom o 281% viac ako v druhom štvrťroku 2020. Banky totižto spomalili tempo zmenšovania rezervných vankúšov, ktoré vytvorili v čase pandémie koronavírusu. V druhom štvrťroku banky zvýšili rezervy na straty z úverov o 3,7 miliardy dolárov, ale tieto rezervy sú stále výrazne nižšie ako pred rokom, pričom klesli o 73 miliárd dolárov alebo 117,3%. Len 14% bánk uviedlo, že v skutočnosti zvýšilo rezervy na straty v poslednom štvrťroku. Za posledný rok sa podiel ziskových bánk mierne zvýšil na 95,8%. Regulátor tiež oznámil, že priemerná čistá úroková marža pre banky dosiahla nové rekordné minimum 2,5%. Zostatky úverov v skutočnosti po prvý raz od druhého štvrťroka 2020 mierne rástli v dôsledku silnejších pôžičiek na autá a kreditné karty. Dlhodobé pôžičky boli v prvom štvrťroku nižšie o 10,8%, čo bolo spôsobené poklesom dlhodobých úverov na bývanie, ktoré klesli o 10,9%.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Perrigo Company PLC., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 8,99 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: -50,06%). Spoločnosť Perrigo Company PLC sa zaoberá poskytovaním voľne predajných riešení starostlivosti o seba a wellness. Spoločnosť pôsobí v troch segmentoch: Consumer Self-Care Americas, Consumer Self-Care International a Prescription Pharmaceuticals. Primárnymi trhmi a lokalitami výrobných a logistických operácií spoločnosti Perrigo sú USA, Mexiko, Európa, Izrael a Austrália

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Japonská ekonomika v priebehu troch mesiacov do júna 2021 medzikvartálne vzrástla o 0,5%, pričom predbežný odhad bol 0,3% rast a trhové očakávania, počítali s 0,4% rastom. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,41%, Hang Seng -0,12 %, Nikkei 225 +0,89 %.

Deficit zahraničného obchodu Francúzska sa v júli 2021 zvýšil na 6,96 miliardy EUR, z revidovaných 6,05 miliardy EUR v predchádzajúcom mesiaci, čo je najväčší deficit od augusta 2020. Export sa znížil o 1,9% v dôsledku nižšieho predaja ostatných priemyselných výrobkov a výrobkov potravinárskeho priemyslu. Export klesol vo väčšine regiónov, predovšetkým do EÚ, Ázie a do európskych krajín mimo EÚ. Dovoz medzitým vzrástol o 0,1%, čo bolo spôsobené nákupmi mechanických, elektrických, elektronických a počítačových zariadení. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -1,13 %, CAC 40 -0,85 %, DAX -1,47 %.

Počet otvorených pracovných miest v USA vzrástol oproti predchádzajúcemu mesiacu o 749 000 na novú najvyššiu hodnotu 10,934 milióna v júli 2021 a vysoko nad očakávaniami trhu, ktoré boli na úrovni 10,0 miliónov. Voľné pracovné miesta sa zvýšili v niekoľkých odvetviach, pričom najväčší nárast bol zaznamenaný v oblasti zdravotníctva a sociálnej pomoci a financií poistenia a v ubytovacích a stravovacích služieb. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,20 %, S&P 500 -0,13 %, NASDAQ -0,57 %.

Prečítané: 987x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FX pro
pred 2 hodinami

Vplyv finančných výsledkov a regulačných prekážok na akcie

Shutterstock_no
pred dňom

Nvidia a Hargreaves Lansdown zaznamenávajú rast, kým Live Nation čelí prepadom

FP (3)
pred 2 dňami

Komodity v poklese a očakávanie hospodárskych výsledkov Nvidie

FX pro
pred 3 dňami

Ceny komodít klesajú, zatiaľ čo kryptomeny zaznamenávajú rast

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.