pred 2 mesiacmi

Wall Street poslala akcie mierne vyššie, napriek tomu, že marcové zníženie úrokových sadzieb sa nenaplnilo

Shutterstock_Forexpro

Veľké technologické tituly viedli oživenie trhu pred výsledkami spoločností Apple., Amazon a Meta Platforms. Investori sa stále nevzdávajú možnosti skoršieho ako očakávaného zníženia úrokových sadzieb.

Absolútna správa:

Index S&P 500 vzrástol o 0,4 % zatiaľ, čo index Nasdaq 100 si mierne polepšil o 0,4 %. Dolár kolísal. Európsky index Stoxx Europe 600 zaznamenal v obchodovaní len malú zmenu.

Wall Street, ktorá sa spamätáva z odkazu Jeroma Powella, že marcové zníženie úrokových sadzieb Federálnym rezervným systémom sa nekoná, napriek tomu poslala akcie mierne vyššie. Veľké technologické tituly viedli oživenie trhu pred výsledkami spoločností Apple., Amazon a Meta Platforms.

Produktivita práce v USA rástla v štvrtom štvrťroku 2023 rýchlym tempom. Rast produktivity predstavuje pre hospodárstvo potenciálnu zmenu, pretože to znamená, že zamestnanci môžu vidieť silný nárast miezd spolu s nízkou infláciou. Táto kombinácia faktorov by mohla umožniť Fedu začať znižovať úrokové sadzby.

Investori sa stále nevzdávajú možnosti skoršieho zníženia úrokových sadzieb, ako sa očakávalo. Tieto očakávania by mohli ešte vzrásť, ak sa prichádzajúce ekonomické údaje z USA odteraz budú niesť v medveďom duchu.

Výnos 10-ročných dlhopisov klesol o dva bázické body na 3,89 %.

Výnos 10-ročných dlhopisov Nemecka zaznamenal len malú zmenu.

Výnos 10-ročných britských dlhopisov klesol o tri bázické body na 3,77 %.

Ropy West Texas Intermediate zdražela o 1,2 % na 76,78 USD za barel.

Spotové zlato vzrástl7o o 0,5 % na 2 049,08 USD za uncu.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Caixin China General Manufacturing PMI bol v januári 2024 neočakávane na úrovni 50,8, čo je rovnaká úroveň ako v decembri, ale nad trhovými prognózami 50,6.

EÚ: Ročná miera jadrovej inflácie v eurozóne, bez započítania volatilných cien potravín a energií, sa v januári 2024 už šiesty mesiac po sebe znížila na 3,3 %, čo je najnižšia úroveň od marca 2022, z 3,4 % v predchádzajúcom mesiaci.

US: Produktivita práce v nepoľnohospodárskom sektore vzrástla v štvrtom štvrťroku 2023 o 3,2 percenta, čo je nad očakávaniami trhu 2,5 percenta a nasleduje  nadol revidované zvýšenie o 4,9 percenta v treťom štvrťroku.

Prečítané: 333x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2268092903
pred 5 minútami

Geopolitické napätie formuje trhy: Ceny ropy a zlata reagujú, dolár si udržuje stabilitu

FP
pred 3 dňami

Aktuálne pohyby na trhu: Akcie a kryptomeny na ceste k zmenám, ECB ponecháva sadzby stabilné

Shutterstock_1043606782 (1)
pred 4 dňami

Prehľad diania na finančných trhoch a makrotrendov

Shutterstock_2211895613
pred 5 dňami

Inflačné dáta z USA prekonávajú očakávania, čo poznačilo americké indexy

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.