pred 4 rokmi

Vyjednávania ohľadom Brexitu pokračujú

shutterstock_442032919 (1)

Napriek tomu, že je konečná dohoda stále v nedohľadne, bol dosiahnutý pokrok v kľúčových oblastiach.

Absolútna správa:

Posledné kolo rozhovorov medzi Britániou a Európskou úniou o ich budúcich vzťahoch sa skončilo vyjadrením oboch strán, že ešte stále sú ďaleko od dohody. Napriek tomu úradníci napredujú smerom k dohodám v kľúčových oblastiach. Po rokovaniach v Londýne Michel Barnier, hlavný vyjednávač EÚ, vo štvrtok povedal novinárom, že medzi oboma stranami zostávajú „veľké rozdiely“ a že dohoda je „nepravdepodobná“, ak Spojené kráľovstvo odmietne ustúpiť v niektorých oblastiach. Existujú však náznaky, že obe strany použili tento týždeň na to, aby naznačili svoju ochotu robiť kompromisy v kontroverzných oblastiach: aká bude štruktúra akejkoľvek dohody, aká bude úloha Európskeho súdneho dvora pri dohľade nad dohodou, a do akej miery bude od Británie potrebné, aby uplatňovala pravidlá EÚ o štátnej pomoci. Diskusie sa majú opäť začať do septembra pred stretnutím európskych lídrov v polovici októbra, len niekoľko týždňov predtým, ako Spojené kráľovstvo natrvalo opustí jednotný trh EÚ a colnú úniu. Ak Británia a EÚ dovtedy nedosiahnu dohodu, podniky budú čeliť zavedeniu ciel a kvót, ktoré v súčasnosti ešte neexistujú.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Whirlpool Corporation, ktorej akcie počas dnešného obchodné dňa vzrástli o 7,99 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -17,64 %). Dôvodom rastu bolo včerajšie zverejnenie hospodárskych výsledkov spoločnosti za druhý kvartál 2020, pričom tržby prekonali očakávania analytikov o 11,63 % a zisk na akciu až o 115 %. Whirlpool Corporation vyrába a predáva domáce spotrebiče. Výrobky Whirlpool sa predávajú po celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Trhy v Japonsku dnes zostali zatvorené z dôvodu sviatku. Z makroekonomických výsledkov v Ázii stojí za zmienku HDP Južnej Kórei, ktoré pokleslo na medziročnej báze v druhom kvartáli o 2,9 % oproti očakávaniam na úrovni 2,0 %. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,04 %, Hang Seng +0,82 %.

Výnosy talianskych 10-ročných dlhopisov prvýkrát od karantény klesli na úroveň 1 %. Predaj osobných automobilov sa vráti na úrovne z obdobia pred príchodom krízy až v roku 2022 alebo 2023. Predpovedal to podľa agentúry Reuters šéf nemeckého výrobcu luxusných vozidiel Audi. Nemecká prokuratúra včera rozšírila vyšetrovanie účtovného škandálu v nemeckej finančnej spoločnosti Wirecard a zadržala troch bývalých vedúcich pracovníkov podniku. Podozrieva ich z organizovaného podvodu, sprenevery, falšovania účtovníctva a manipulácia s akciovým trhom. Úrady znovu zadržali bývalého šéfa podniku Markusa Brauna. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,03 %, CAC 40 -0,07 %, DAX -0,01 %.

V USA bol zverejnený počet nových žiadosti o dávku v nezamestnanosti, ktoré minulý týždeň vzrástli na 1,416 milióna, trh počítal s hodnotou 1,3 milióna. AT&T reportovala tržby za 2.Q vo výške 40,95 mld. USD v súlade s odhadmi trhu. Americký výrobca elektromobilov Tesla postaví svoj druhý americký závod blízko Austine v štáte Texas. Oznámil to šéf spoločnosti Elon Musk. Počet prípadov úmrtí spojených s koronavírusom v Texase vzrástol na nový rekord. Barclays Commodities Research uviedol, že ceny ropy by mohli v blízkej dobe korigovať, ak sa oživenie dopytu po pohonných hmotách bude ďalej spomaľovať, najmä v USA. Twitter potvrdil, že hackeri, ktorí sa minulý týždeň nabúrali do jeho systémov, pravdepodobne boli schopní prečítať si správy na 36 účtoch. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index -1,31 %, S&P 500 -1,20 %, NASDAQ -2,29 %.

Prečítané: 1579x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 19 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.