pred 3 rokmi

Udalosti ohľadom aplikácii TikTok

shutterstock_1791708383

TikTok dnes zažaloval administratívu Donalda Trumpa.

Absolútna správa:

TikTok dnes zažaloval administratívu prezidenta USA, Donalda Trumpa, za jeho výkonný príkaz zakazujúci transakcie v Spojených štátoch pomocou populárnej aplikácie na zdieľanie videí v skrátenej podobe. TikTok a jej materská spoločnosť ByteDance Ltd odmietli stanovisko Bieleho domu, že ide o hrozbu pre národnú bezpečnosť, pričom uviedli, že podnikli „mimoriadne opatrenia na ochranu súkromia a bezpečnosti používateľských údajov spoločnosti TikTok v USA“. TikTok a ByteDance sa domáhajú trvalého súdneho príkazu, ktorý by Trumpovi zabránil vo vymáhaní jeho príkazu zo 6. augusta. Tvrdia, že správa Trumpa porušila ich ústavné právo na riadny proces tým, že spoločnosti zakázala bez možnosti reagovať na obvinenia. Tvrdia tiež, že Trumpovi chýbalo dostatočné zákonné oprávnenie na vydanie príkazu, pričom uviedol, že zneužil medzinárodný zákon o mimoriadnych ekonomických silách, ktorý umožňuje prezidentovi regulovať medzinárodný obchod počas národnej krízy.

Investori zarobili na:

Spoločnosti American Airlines Group Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 10,53 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -65,41 %). AAG je najväčšou leteckou spoločnosťou v USA a jednou z najväčších na svete. Jej akcie dnes vzrástli na znak oživenia ekonomiky v oblasti cestovného ruchu vďaka novým správam o vakcíne proti COVID-19.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínsky najvyšší regulátor cenných papierov Yi Huiman povedal, že regulačné orgány budú mať nulovú toleranciu k nekalým praktikám na trhu, ale nebudú zasahovať do bežných obchodných aktivít v dôsledku nového obchodného systému IPO, kedy by mohlo dôjsť k zásadným zmenám v správaní investorov a spôsobe ich myslenia. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,78 %, Hang Seng +1,74 %, Nikkei 225 +0,28 %.

Európske akcie sa v pondelok odrazili od dvojtýždňového minima ako známky pokroku vo vývoji liečby COVID-19, ktoré vyvážili obavy z opätovného výskytu vírusových prípadov na celom kontinente. Britská telekomunikačná spoločnosť BT Group vyskočila o 7% po tom, čo médiá informovali, že jej predstavenstvo sa pripravuje na obranu pred prístupmi konkurentov a výkupných spoločností k jej prevzatiu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +2,21 %, CAC 40 +2,28 %, DAX +2,36 %.

Pôžičky amerických spoločností v júli poklesli o 3% oproti predchádzajúcemu roku. Spoločnosť Zoom Video Communications dnes uviedla, že obnovila službu svojim používateľom v USA po čiastočnom výpadku, keďže mnohí sa nemohli prihlásiť na pracovné stretnutia alebo navštevovať školské kurzy na diaľku. AstraZeneca vzrástla o 2,1% po tom, čo Financial Times oznámilo, že Trumpova administrácia zvažovala rýchle sledovanie experimentálnej vakcíny COVID-19, ktorú spoločnosť vyvinula. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index +1,35 %, S&P 500 +0,83 %, NASDAQ +0,60 %.

Prečítané: 1601x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_no mnyman...
pred dňom

Americké indexy zaznamenali korekciu po rekordoch, kým ázijské stúpli a európske sa pohli smerom nadol

Shutterstock_2425986287 no mnyman
pred 2 dňami

Finančné správy: expanzia Amazon Web Services, nárast Tesly a príprava Shein na IPO

FP (7)
pred 3 dňami

Obchodníci očakávajú večerné vystúpenie Jeromeho Powella, indexy na historických maximách

FP (6)
pred 4 dňami

Trh reaguje na nadchádzajúce partnerstvo Apple s OpenAI a ďalšie udalosti

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.