pred 8 mesiacmi

Technický sektor vplýva na akcie a dolár pred vyhlásením inflácie získava

FX pro

Mesačná správa OPEC o trhu s ropou bola zverejnená. Predstavenie nových produktov od spoločnosti Apple.

Absolútna správa:

Akcie ustúpili, zatiaľ čo dolár sa zotavil, keďže investori sa pripravovali na kľúčovú správu o inflácii, ktorá by mala priniesť viac informácií o výhľade ďalších krokov Fedu. Straty v indexe S&P 500 viedli technologické spoločnosti, pričom Oracle sa prepadla o 13 % - najviac od roku 2020 - v dôsledku spomalenia predaja cloudových služieb. Spoločnosť Apple klesla pred predstavením aktualizovaných verzií svojho iPhonu, inteligentných hodiniek a slúchadiel AirPods. Spoločnosť Zions Bancorp poskočila po aktualizácii svojich štvrťročných trendov. Dvojročné výnosy štátnych pokladničných poukážok, ktoré sú citlivejšie na blížiace sa kroky Fedu, prekročili 5 %. Vzhľadom na to, že ekonomika vzdoruje pesimizmu a rastúcim cenám energií ekonómovia predpovedajú najväčší mesačný skok CPI za posledných 14 mesiacov. Obchodníci naďalej pozorne sledovali rokovania medzi United Auto Workers a automobilkami s cieľom zabrániť štrajku. General Motors, Ford Motor a Stellantis NV sú pod pod tlakom, aby splnili požiadavky UAW, ktorá sa snaží o novú zmluvu ktorá nahradí zmluvu, ktorej platnosť vyprší už o dva dni.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

ASIA: Transakcie elektronickými kartami na Novom Zélande vzrástli v auguste 2023 na sezónne upravenej báze medzimesačne o 0,7 % na 6 693 miliónov NZD. Inflácia maloobchodných cien v Indii sa v auguste 2023 znížila na 6,83 % zo 7,44 % v júli, čo bolo najviac od apríla 2022 a pod trhovými projekciami na úrovni 7 %. Index spotrebiteľského sentimentu inštitútu Westpac-Melbourne v Austrálii v septembri 2023 klesol o 1,5 % na mesačnej báze na 79,7 bodu, pričom zostal blízko svojej najhoršej úrovne od pandémie COVID v roku 2020.

EU: Počet pracujúcich v Spojenom kráľovstve sa za tri mesiace do júla 2023 znížil o 207 tisíc, čo prekonalo očakávania trhu, ktorý predpokladal pokles o 185 tisíc, a nasledoval pokles o 66 tisíc v predchádzajúcom období. Miera nezamestnanosti v Spojenom kráľovstve v období od mája do júla 2023 vzrástla na 4,3 %, čo je najvyššia úroveň od tretieho štvrťroka 2021, čo naznačuje, že trh práce sa po mesiacoch bezprecedentného sprísňovania menovej politiky zo strany Bank of England môže ochladzovať. Veľkoobchodné ceny na mesačnej báze v Nemecku sa v auguste zvýšili na 0,20 % z -0,20 % v júli 2023.

USA: Dopyt po rope OPEC v roku 2023 bol revidovaný smerom nadol o 0,1 mil. barelov denne oproti predchádzajúcemu odhadu na úroveň 29,2 mb/d. To je približne o 0,8 mil. barelov denne viac ako v 2022. V porovnaní s predchádzajúcim hodnotením sa v 2. štvrťroku 23. aj 4. štvrťrok 23. roka zostali nezmenené, zatiaľ čo 1. štvrťrok 23. roka bol revidovaný smerom nahor o 0,1 mb/d. Medzitým bol 3Q23 revidovaný o 0,3 mb/d v porovnaní s predchádzajúcim mesiaca. V porovnaní s rovnakými štvrťrokmi roku 2022 dopyt po rope OPEC v 2., 3. a 4. štvrťroku 23 podľa odhadov vyšší o 0,3 mil. b/d, 0,9 mil. b/d a 2,0 mb/d v uvedenom poradí. Medzitým ropa OPEC sa odhaduje, že v 1. štvrťroku 23 zostane na rovnakej úrovni ako v 1. štvrťroku 23.

Prečítané: 598x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FX pro
pred 36 minútami

Vplyv finančných výsledkov a regulačných prekážok na akcie

Shutterstock_no
pred dňom

Nvidia a Hargreaves Lansdown zaznamenávajú rast, kým Live Nation čelí prepadom

FP (3)
pred 2 dňami

Komodity v poklese a očakávanie hospodárskych výsledkov Nvidie

FX pro
pred 3 dňami

Ceny komodít klesajú, zatiaľ čo kryptomeny zaznamenávajú rast

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.