pred 2 mesiacmi

Štvrtkový ukazovateľ výdavkov na základnú osobnú spotrebu v USA potvrdil to, že Fed sa neponáhľa s uvoľnením menovej politiky

FP

Európske akcie kolísali. Spoločnosť Moncler SpA zaznamenala nárast ceny akcií po tom, čo táto talianska luxusná spoločnosť prekonala očakávania zisku.  Naopak, akcie Air France-KLM zaznamenali po štvrtom štvrťroku prepad hodnoty.

Absolútna správa:

 

Index S&P 500 sa obchodoval o niečo nižšie, zatiaľ čo Nasdaq 100 klesol približne o pol percentuálneho bodu nižšie. Bolo to v dôsledku toho, že sa investori pripravovali na kľúčový ukazovateľ inflácie od Federálneho rezervného systému, ktorý pomôže identifikovať možný postup k politike úrokových sadzieb.

Akcie spoločnosti Snowflake Inc. zaznamenal pokles v premarket obchodovaní po tom, čo táto cloudová softvérová spoločnosť oznámila, že jej výkonný riaditeľ odstupuje, a predpovedala neuspokojivú prognózu odbytu.

Akcie majú za sebou silný február, pričom indexy S&P 500 a Nasdaq 100 vzrástli o viac ako 4 % po tom, čo rozruch okolo umelej inteligencie viedol k technologicky poháňanej rally na Wall Street. Globálny akciový index MSCI Inc. rastie už štvrtý mesiac, čo je jeho najdlhšia víťazná séria od roku 2021.

Európske akcie počas ďalšieho plného dňa výsledkov kolísali. Spoločnosť Moncler SpA zaznamenala nárast ceny akcií po tom, čo táto talianska luxusná spoločnosť prekonala očakávania zisku.  Naopak, akcie Air France-KLM zaznamenali po štvrtom štvrťroku prepad hodnoty.

Trh sa vždy potrebuje na niečo zamerať a keďže zisky spoločností už boli vo veľkej miere ohlásené a výhľad úrokových sadzieb je už zahrnutý v cene akcií, inflácia je ďalším katalyzátorom, ktorý môže pohnúť trhmi.

Štvrtkový ukazovateľ potvrdil nedávny komentár predstaviteľov Fedu, ktorý ukazuje, že sa neponáhľajú s uvoľnením menovej politiky. Naviac, podčiarkol to, že možno čakať ešte veľa prekážok na ceste k 2% inflačnému cieľu americkej centrálnej banky. Vyššia hodnota, by mohla podkopať očakávania zníženia sadzieb o tri štvrtiny bodu do konca roka.

 

 

Výnos 10-ročných dlhopisov stúpol o štyri bázické body na 4,30 %.

Výnos 10-ročných dlhopisov Nemecka sa zvýšil o štyri bázické body na 2,50 %.

Výnos 10-ročných britských dlhopisov sa zvýšil o šesť bázických bodov na 4,24 %.

Ropa West Texas Intermediate vzrástla o 0,2 % na 78,67 USD za barel.

Spotové zlato kleslo o 0,3 % na 2 028,90 USD za uncu.

 

 

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Priemyselná produkcia v Japonsku klesla v januári 2024 medzimesačne o 7,5 %, čo je horšie ako trhové prognózy o 7,3 %.

EÚ: Francúzska ekonomika vzrástla v štvrtom štvrťroku 2023 medzikvartálne o 0,1 % v porovnaní s pôvodnými odhadmi.

USA: Osobné výdavky v Spojených štátoch vzrástli o 0,2 % v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom v januári 2024, čo znamená výrazné spomalenie z 0,7 % nárastu zaznamenaného v decembri a bolo v súlade s očakávaniami trhu.

Prečítané: 337x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FX pro
pred 45 minútami

Vplyv finančných výsledkov a regulačných prekážok na akcie

Shutterstock_no
pred dňom

Nvidia a Hargreaves Lansdown zaznamenávajú rast, kým Live Nation čelí prepadom

FP (3)
pred 2 dňami

Komodity v poklese a očakávanie hospodárskych výsledkov Nvidie

FX pro
pred 3 dňami

Ceny komodít klesajú, zatiaľ čo kryptomeny zaznamenávajú rast

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.