pred rokom

Spoločnosť Charles Schwab Corp. klesla najviac v histórii

FX PRO (3)

Zakladateľ maklérskej spoločnosti hovorí, že firma je "bezpečným prístavom" v búrke. Firma tvrdí, že viac ako 80 % vkladov je poistených u FDICBy Silla Brush.

Absolútna správa:

Spoločnosť Charles Schwab Corp. sa v priebehu dňa prepadla najviac v histórii. Akcie spoločnosti Schwab klesli až o 23 % na 45 USD po tom, ako bolo obchodovanie zastavené pre volatilitu. Neskôr akcie svoj pokles zmiernili a o 10:09 v New Yorku klesli o 17 % na 48,93 USD. Firma má širokú základňu zákazníkov a kapitál prevyšujúci regulačné požiadavky, uviedli v pondelok vo vyhlásení na svojej internetovej stránke zakladateľ a spolupredseda predstavenstva Charles Schwab a výkonný riaditeľ Walt Bettinger. "Dlhoročná povesť spoločnosti Schwab ako bezpečného prístavu v búrke zostáva nedotknutá, a to vďaka rekordným obchodným výsledkom, konzervatívnej súvahe, silnej likvidite a diverzifikovanej základni viac ako 34 miliónov majiteľov účtov, ktorí so spoločnosťou Schwab investujú každý deň," napísali vedúci predstavitelia. Spoločnosť s približne 7,4 bilióna dolárov klientskych aktív uviedla, že má prístup k hotovostným tokom vo výške približne 100 miliárd dolárov. Spoločnosť Schwab zaznamenala v tomto roku odlev prostriedkov, keďže klienti hľadajú vyššie výnosy. Odlev bol vo februári približne o 5 miliárd USD nižší ako v januári a spoločnosť Schwab očakáva, že pohyby peňažných tokov sa zmiernia, uviedol v samostatnom vyhlásení finančný riaditeľ Peter Crawford.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Illumina, Inc. ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o +16,97 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: -10,48  %). Spoločnosť Illumina, Inc. vyvíja, vyrába a predáva integrované systémy na rozsiahlu analýzu genetických zmien a biologických funkcií. Spoločnosť poskytuje komplexný rad produktov a služieb, ktoré sa v súčasnosti používajú na sekvenovanie, genotypizáciu a expresiu génov pre genomické výskumné centrá, farmaceutické spoločnosti, akademické inštitúcie a biotechnologické spoločnosti.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Index podnikateľského prieskumu veľkých výrobných podnikov v Japonsku klesol v prvom štvrťroku 2023 na -10,5 % z -3,6 % v predchádzajúcom štvrťroku. Očakávania trhu boli -2,5%.Ročná inflácia spotrebiteľských cien v Indii sa vo februári 2023 mierne spomalila na 6,44 % z januárových 6,52 %, pričom trhové prognózy hovorili o 6,35 %. Inflácia zostala druhý mesiac po sebe nad cieľovou hodnotou indickej centrálnej 2 - 6 % po spomalení v posledných troch mesiacoch roka 2022. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,05 %, Hang Seng +1,95 %, Nikkei 225 -1,11 %.

Výnos 6-mesačných dlhopisov Nemecka bol v pondelok 13. marca podľa mimoburzových medzibankových kótovaných výnosov pre túto splatnosť štátnych dlhopisov na úrovni 2,83 %. Výnosy jednoročných francúzskych dlhopisov boli v pondelok 13. marca podľa mimoburzových medzibankových kotácií výnosov pre túto splatnosť štátnych dlhopisov na úrovni 2,93 %. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne:  Eurostoxx 50 -3,14 %, CAC 40 -2,90 %, DAX -3,04 %.

Newyorský Fed oznámil, že ročné inflačné očakávania klesli z 5,0 % na 4,2 %. To je pre Fed jasný signál, že sa môže viac zamerať na finančné podmienky, keďže dlhé a premenlivé oneskorenie politiky sprísňovania centrálnej banky sa teraz odráža v inflačných očakávaniach. Očakávania budúco týždňového rozhodnutia o sadzbách sú pevne v tábore zvýšenia o 25 bázických bodov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,28 %, S&P 500 -0,15 %, NASDAQ +0,45 %.

Prečítané: 702x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2268092903
pred 2 hodinami

Geopolitické napätie formuje trhy: Ceny ropy a zlata reagujú, dolár si udržuje stabilitu

FP
pred 3 dňami

Aktuálne pohyby na trhu: Akcie a kryptomeny na ceste k zmenám, ECB ponecháva sadzby stabilné

Shutterstock_1043606782 (1)
pred 4 dňami

Prehľad diania na finančných trhoch a makrotrendov

Shutterstock_2211895613
pred 5 dňami

Inflačné dáta z USA prekonávajú očakávania, čo poznačilo americké indexy

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.