pred 2 mesiacmi

Rekordný predaj 10-ročných štátnych dlhopisov USA za 42 miliárd USD

Shutterstock_374585728

Čína nahrádza hlavného regulátora akciových trhov v snahe zabrániť ďalšiemu poklesu trhovej kapitalizácie v krajine. Solídna aukcia štátnych dlhopisov USA by mohla byť býčím katalyzátorom pre akciové aj dlhopisové trhy.

Absolútna správa:

 

Index S&P 500 mierne vzrástol, Nasdaq 100 sa obchodoval o niečo nižšie, zatiaľ čo európsky index Stoxx 600 mierne klesol.

Dnešný deň sa niesol v znamení rekordného predaja 10-ročných štátnych dlhopisov USA za 42 miliárd USD, pričom investori tiež očakávajú tlačové konferencie predstaviteľov Fed-u, aby im poskytli informácie o ďalšom vývoji úrokových sadzieb.

Ďalšia solídna aukcia štátnych dlhopisov by mohla byť býčím katalyzátorom pre akciové aj dlhopisové trhy.

Prezident philadelphského Fed-u Patrick Harker v utorok neskoro večer povedal, že mäkké pristátie pre americkú ekonomiku je na dosah, čo poukazuje na klesajúcu infláciu a stále silný trh práce. Vo svojom pripravenom prejave však neuviedol svoj názor na to, kedy by mal Fed začať so znižovaním úrokových sadzieb.

Predstavitelia Fed-u ponechali úrokové sadzby nezmenené od júla 2023 a ohľadne ďalšieho vývoja naznačili len, že ďalším krokom centrálnej banky je pravdepodobne zníženie. Niekoľko predstaviteľov – vrátane predsedu Jeromea Powella – naznačilo, že sa so znižovaním neponáhľajú, čo pomohlo posunúť očakávania trhu ohľadne tohto kroku na máj alebo jún.

Čína nahrádza hlavného regulátora akciových trhov v snahe zabrániť ďalšiemu poklesu trhovej kapitalizácie v krajine.

 

 

Výnos 10-ročných dlhopisov vzrástol o jeden bázický bod na 4,11 %.

Výnos 10-ročných dlhopisov Nemecka sa zvýšil o dva bázické body na 2,31 %.

Výnos 10-ročných britských dlhopisov sa zvýšil o tri bázické body na 3,98 %.

Ropa West Texas Intermediate zdražela o 0,6 % na 73,78 USD za barel.

Spotové zlato zaznamenalo len malú zmenu.

 

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Devízové ​​rezervy Číny sa v januári 2024 znížili na 3,219 bilióna USD, čo je pokles z dvojročného maxima v decembri 3,238 bilióna USD, ale mierne nad očakávania trhu 3,217 bilióna USD, keďže dolár posilnil voči ostatným hlavným menám.

EÚ: Výnos 7-ročných nemeckých dlhopisov dosiahol 2,19 percenta. Historické maximum dosiahol výnos v júni 2008 na úrovni 4,77 percenta.

US: Priemerná úroková sadzba pre 30-ročné hypotéky s pevnou sadzbou a zodpovedajúcimi zostatkami úverov (726 200 USD alebo menej) v USA vzrástla o 2 bázické body.

Prečítané: 270x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2268092903
pred hodinou

Geopolitické napätie formuje trhy: Ceny ropy a zlata reagujú, dolár si udržuje stabilitu

FP
pred 3 dňami

Aktuálne pohyby na trhu: Akcie a kryptomeny na ceste k zmenám, ECB ponecháva sadzby stabilné

Shutterstock_1043606782 (1)
pred 4 dňami

Prehľad diania na finančných trhoch a makrotrendov

Shutterstock_2211895613
pred 5 dňami

Inflačné dáta z USA prekonávajú očakávania, čo poznačilo americké indexy

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.