pred 3 mesiacmi

Prísľub veľkých technologických investícií prispel k býčej nálade na trhoch

FX pro

Nvidia zaznamenala až 14 % nárast ceny akcií premarket, potiahla ostatných výrobcov čipov, pričom akcie spoločnosti Advanced Micro Devices vzrástli o 6 %, Applied Materials o 4 % a spoločnosti Intel o viac ako 2 %.

Absolútna správa:

 

Predpoveď predaja spoločnosti Nvidia sa stala stredobodom pozornosti trhov a podporila zisky technologických akcií po celom svete. Pozitívne správy posunuli index S&P 500 o niečo vyššie, čím zvrátili predchádzajúci trend troch po sebe nasledujúcich dní strát.

Zisk spoločnosti Nvidia potiahol ostatných výrobcov čipov vyššie v premarket obchodovaní, pričom akcie spoločnosti Advanced Micro Devices vzrástli o 6 %, Applied Materials o 4 % a spoločnosť Intel o viac ako 2 %.

Nvidia samotná zaznamenala až 14 % nárast ceny akcií v premarket obchodovaní po tom, čo výsledky ukázali, že dopyt po výpočtovom hardvéri s umelou inteligenciou je stále veľmi silný. Spoločnosť, ktorá je v trhovej hodnote na pokraji prekonania Alphabet, bola v tomto roku najväčším ťahúňom ziskov amerického akciového trhu.

Celkovo prísľub veľkých technologických investícií prispel k býčej nálade na trhoch. Japonský index Nikkei 225 dosiahol rekordné maximum prvýkrát od roku 1989 a index Stoxx Europe 600 nakrátko prekonal svoj záverečný vrchol z januára 2022.

Potvrdzuje to príbeh, že AI bude v dohľadnej budúcnosti aj naďalej silná téma. Tento príbeh podporil trhy aj minulý rok a veľa nasvedčuje tomu, že tomu bude podobne aj tento rok.

Podľa niektorých analytikov môže svetový trh s generatívnou AI v roku 2032 dokonca dosiahnuť hodnotu 1,3 bilióna dolárov.

 

 Výnos 10-ročných dlhopisov klesol o dva bázické body na 4,30 %.

Výnos 10-ročných dlhopisov Nemecka klesol o jeden bázický bod na 2,44 %.

Výnos 10-ročných britských dlhopisov klesol o jeden bázický bod na 4,09 %.

Ropa West Texas Intermediate zaznamenala len malú zmenu.

Spotové zlato vzrástlo o 0,1 % na 2 028,32 USD za uncu.

 

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Kórejská centrálna banka (BoK) počas svojho februárového zasadnutia ponechala svoju základnú sadzbu nezmenenú na úrovni 3,5 %, ako sa všeobecne očakávalo.

EÚ: Predbežné odhady ukázali, že HCOB Eurozone Manufacturing PMI klesol na úroveň 46,1 vo februári 2024 zo 46,6 v januári.

USA: Počet žiadostí o dávky v nezamestnanosti v USA klesol o 8 000 z predchádzajúceho týždňa na 212 000, čo je výrazne pod trhovými odhadmi 220 000.

Prečítané: 372x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FX pro
pred hodinou

Vplyv finančných výsledkov a regulačných prekážok na akcie

Shutterstock_no
pred dňom

Nvidia a Hargreaves Lansdown zaznamenávajú rast, kým Live Nation čelí prepadom

FP (3)
pred 2 dňami

Komodity v poklese a očakávanie hospodárskych výsledkov Nvidie

FX pro
pred 3 dňami

Ceny komodít klesajú, zatiaľ čo kryptomeny zaznamenávajú rast

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.