pred 2 týždňami

Pozornosť investorov sa obracia späť k ziskom firiem v druhom štvrťroku

FX pro

Index S&P 500 od začiatku tohto roka vzrástol takmer o 10 % vďaka kombinácii zdravých amerických ekonomických údajov, stávok Fedu na zníženie sadzieb a optimizmu ohľadom umelej inteligencie. Bolo by však nebezpečné staviť na ďalší rast bez toho, aby bol tento poháňaný ziskami

Absolútna správa:

Index S&P 500 klesol o 0,31 %, zatiaľ čo Nasdaq 100 sa obchodoval o 0,34 % nižšie.

V jednotlivých akciách Tesla si pripísala zisky po tom, čo talianske noviny uviedli, že predstavitelia tamojšieho ministerstva priemyslu kontaktovali firmu ohľadom potenciálnej výroby elektrických nákladných vozidiel.

Európske akcie zostali stabilné. Štátne dlhopisy USA stagnovali, zatiaľ čo dolár oslabil voči väčšine svojich konkurentov zo skupiny 10. Medzi jednotlivými pohybmi akcií v Európe spoločnosť A.P. Moller-Maersk A/S klesla po tom, čo námorný gigant uviedol, že si prenajal kontajnerovú loď, ktorá narazila na Francis Scott Key Bridge v Baltimore. BNP Paribas SA si pripísala zisky po tom, čo Goldman Sachs Group zvýšila rating francúzskej banky na „nákup“ vďaka lepším prevádzkovým ukazovateľom.

Obavy z nesúladu medzi očakávanými ziskami firiem a cenami akcií tento týždeň vzrástli. Údaje o tovare dlhodobej spotreby a spotrebiteľskej dôvere v USA budú k dispozícii pred ostro sledovaným vládnym indexom cien výdavkov na osobnú spotrebu, ktoré budú zverejnené v piatok, keď budú mnohé trhy zatvorené z dôvodu veľkonočných sviatkov. Predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell má mať v ten istý deň príhovor. Pozornosť sa tak obracia späť k ziskom firiem v druhom štvrťroku. Index S&P 500 od začiatku tohto roka vzrástol takmer o 10 % vďaka kombinácii zdravých amerických ekonomických údajov, stávok Fedu na zníženie sadzieb a optimizmu ohľadom umelej inteligencie. Bolo by však nebezpečné staviť na ďalší rast bez toho, aby bol tento poháňaný ziskami.

 

 

Výnos 10-ročných dlhopisov klesol o jeden bázický bod na 4,23 %.

Výnos 10-ročných dlhopisov Nemecka klesol o dva bázické body na 2,35 %.

Výnos 10-ročných britských dlhopisov klesol o tri bázické body na 3,95 %.

Cena ropy West Texas Intermediate zaznamenala len malú zmenu.

Spotové zlato vzrástlo o 0,5 % na 2 183,72 USD za uncu.

 

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Výroba v Singapure vzrástla vo februári 2024 medziročne o 3,8 %, po nadol revidovanom náraste o 0,6 % v predchádzajúcich mesiacoch, čím ľahko prekonala očakávania trhu o 0,5 % náraste.

EÚ: Hospodársky rast Španielska bol v poslednom štvrťroku 2023 potvrdený na medziročnej úrovni 2,0 %, po 1,9 % expanzii v predchádzajúcom trojmesačnom období.

USA: Objednávky tovaru dlhodobej spotreby bez dopravy v Spojených štátoch vzrástli vo februári 2024 medzimesačne o 0,5 %, čím sa odrazili od poklesu o 0,3 % v januári a prekonali prognózy trhu o 0,4 % náraste.

 

Prečítané: 180x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2268092903
pred 2 hodinami

Geopolitické napätie formuje trhy: Ceny ropy a zlata reagujú, dolár si udržuje stabilitu

FP
pred 3 dňami

Aktuálne pohyby na trhu: Akcie a kryptomeny na ceste k zmenám, ECB ponecháva sadzby stabilné

Shutterstock_1043606782 (1)
pred 4 dňami

Prehľad diania na finančných trhoch a makrotrendov

Shutterstock_2211895613
pred 5 dňami

Inflačné dáta z USA prekonávajú očakávania, čo poznačilo americké indexy

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.