pred 2 mesiacmi

Powell: Fed pravdepodobne počká so znížením úrokových sadzieb aj po marci

Shutterstock_1055599112forex

Banková kríza vedená komerčnými nehnuteľnosťami sa podľa Powella zdá byť zvládnuteľný problém. Investori na trhu majú pocit, že stále existuje veľa neistoty v samotnej otázke, ako rýchlo sa úrokové sadzby znížia.

Absolútna správa:

Index S&P 500 sa obchodoval o 1 % vyššie. Dolár sa obchodoval na najvyššej úrovni od novembra 2023. Európske akcie mierne vzrástli, podporované silnými ziskami talianskeho UniCredit SpA.

Tržby McDonald’s Corp. v štvrtom štvrťroku nesplnili očakávania investorov, keďže sa rast fast foodového reťazca spomalil, čiastočne poškodený konfliktom na Blízkom východe.

Novo Nordisk A/S súhlasila s kúpou troch výrobných závodov za 11 miliárd dolárov, aby pomohla uspokojiť rastúci dopyt po lieku proti obezite Wegovy a lieku Ozempic proti cukrovke.

Predseda amerického Fed-u Jerome Powell sa vyjadril, že tvorcovia fiškálnej politiky pravdepodobne počkajú so znížením úrokových sadzieb aj po marci v rozhovore, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok pre CBSv programe 60 Minutes, ktorý sa odvysielal v nedeľu večer. V otázke riešenia rizík bankovej krízy vedenej komerčnými nehnuteľnosťami Powell povedal, že „sa to zdá byť zvládnuteľný problém“. Investori na trhu majú pocit, že stále existuje veľa neistoty v samotnej otázke, ako rýchlo sa sadzby znížia.

 

 

Výnos 10-ročných dlhopisov sa zvýšil o 10 bázických bodov na 4,12 %.

Výnos 10-ročných dlhopisov Nemecka sa zvýšil o sedem bázických bodov na 2,31 %.

Výnos 10-ročných britských dlhopisov sa zvýšil o sedem bázických bodov na 3,99 %.

Ropa West Texas Intermediate klesla o 0,2 % na 72,16 USD za barel.

Spotové zlato kleslo o 1 % na 2 018,60 USD za uncu.

 

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Caixin China General Service PMI v januári 2024 klesol na 52,7 z decembrového päťmesačného maxima 52,9 pri miernom náraste nových objednávok.

EÚ: Ceny priemyselných výrobcov v eurozóne klesli v decembri 2023 medziročne o 10,6 %, čo predstavuje najväčší pokles za tri mesiace a v porovnaní s prognózami o 10,5 %.

US: Globálny americký zložený PMI S&P za január 2024 bol na úrovni 52,0, čo sa v porovnaní s predbežným odhadom 52,3 nezmenilo a predstavovalo zvýšenie z decembrových 50,9.

Prečítané: 276x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2268092903
pred hodinou

Geopolitické napätie formuje trhy: Ceny ropy a zlata reagujú, dolár si udržuje stabilitu

FP
pred 3 dňami

Aktuálne pohyby na trhu: Akcie a kryptomeny na ceste k zmenám, ECB ponecháva sadzby stabilné

Shutterstock_1043606782 (1)
pred 4 dňami

Prehľad diania na finančných trhoch a makrotrendov

Shutterstock_2211895613
pred 5 dňami

Inflačné dáta z USA prekonávajú očakávania, čo poznačilo americké indexy

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.