pred 2 rokmi

Powell apeloval na dôležitosť zvýšenia dlhového stropu

shutterstock_156972491

Yellenová uviedla, že ministerstvu financií bude chýbať hotovosť okolo 18. októbra, pokiaľ Kongres nepozastaví alebo nezvýši dlhový strop

Absolútna správa:

Akciové trhy dnes zažili prepad, pretože výnosy dlhopisov rástli a obchodníci sledovali rozhovor v Senáte s predsedom Federálneho rezervného systému Jeromom Powellom a ministerkou financií Janet Yellenovou. Powell apeloval na dôležitosť zvýšenia dlhového stropu aby sa odvrátila potencionálna možnosť neplnenia záväzkov USA, zatiaľ čo Yellenová varovala, že ak sa strop nezdvihne výsledky budú nasledovať ak sa situácia nebude riešiť. Senátorka Elizabeth Warrenová, označila Powella za nebezpečného muža a preto bude proti jeho renominácii. Yellenová uviedla, že ministerstvu financií bude chýbať hotovosť okolo 18. októbra, pokiaľ Kongres nepozastaví alebo nezvýši dlhový strop, čo bude vyvíjať tlak na zákonodarcov, aby odvrátili zlyhanie. Jej najnovšia časová predikcia je o niečo skôr, ako mnohí na Wall Street predpokladali, a jej varovanie zosilnilo známky znepokojenia nad finančným trhom uprostred debát medzi republikánmi a demokratmi pri riešení výške dlhového stropu. Počas nadpriemerného objemu obchodov smeroval S&P 500 k najväčšiemu poklesu od mája. Výnos 30-ročných dlhopisov ministerstva financií dnes vzrástol o viac ako 10 bázických bodov. Centrálna banka by mala znížiť svoju súvahu budúci rok, akonáhle ukončí program nákupu dlhopisov, povedal prezident Fedu St. Louis James Bullard. Podľa Bullarda vysoká inflácia si môže vyžiadať agresívnejšie kroky vrátane dvoch zvýšení sadzieb v roku 2022. Spotrebiteľská dôvera v USA klesla v septembri tretí mesiac v rade, čo naznačuje obavy z variantu delta a vyšších cien, ktoré naďalej tlmia sentiment. Ceny domov v júli vzrástli o 19,7%, čo je najväčší nárast za viac ako 30 rokov. Futures na zemný plyn v USA prudko vzrástli v dôsledku rastúcich obáv z globálnej krízy dodávok.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Schlumberger N.V.., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 2,38 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: -61,98 %). Spoločnosť Schlumberger N.V je spoločnosť zaoberajúca sa ropnými službami. Prostredníctvom svojich dcérskych spoločností poskytuje široký sortiment služieb vrátane technológie, projektového manažmentu a informačných riešení pre medzinárodný ropný priemysel, ako aj pokročilé prieskumy akvizícií a spracovania údajov.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Japonská centrálna banka ponechala svoju kľúčovú krátkodobú úrokovú sadzbu na nezmenenej úrovni -0,1% a udržala cieľ pre výnos 10-ročných vládnych dlhopisov na svojom septembrovom zasadnutí na úrovni okolo 0%. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,13 %, Hang Seng +1,20 %, Nikkei 225 -0,19 %.

Indikátor spotrebiteľskej dôvery vo Francúzsku vzrástol v septembri 2021 o 3 body na 102 bodov, čo je trojmesačné maximum a prekonalo očakávania trhu, ktoré počítali s hodnotou 100 bodov. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -2,56 %, CAC 40 -2,17 %, DAX -2,09 %.

Deficit obchodu s tovarom v USA sa v auguste 2021 zvýšil na 87,6 miliardy dolárov z júlových 86,8 miliardy dolárov. Dovoz vzrástol medzimesačne o 0,8% na 236,6 miliardy dolárov a export vzrástol o 0,7% na 149 miliárd dolárov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -1,63 %, S&P 500 -1,96 %, NASDAQ -2,83 %.

Prečítané: 1135x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_no mnyman...
pred dňom

Americké indexy zaznamenali korekciu po rekordoch, kým ázijské stúpli a európske sa pohli smerom nadol

Shutterstock_2425986287 no mnyman
pred 2 dňami

Finančné správy: expanzia Amazon Web Services, nárast Tesly a príprava Shein na IPO

FP (7)
pred 3 dňami

Obchodníci očakávajú večerné vystúpenie Jeromeho Powella, indexy na historických maximách

FP (6)
pred 4 dňami

Trh reaguje na nadchádzajúce partnerstvo Apple s OpenAI a ďalšie udalosti

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.