pred 2 rokmi

PIF plánuje oznámiť emitovanie zelených dlhopisov

shutterstock_1969441843

Vláda Saudskej Arábie je pripravená oznámiť podrobnosti o svojich environmentálnych plánoch na konferencii budúci mesiac

Absolútna správa:

Štátny investičný fond Saudskej Arábie, ktorý je v hodnote 430 miliárd dolárov plánuje oznámiť svoje prvé emitovanie zelených dlhopisov, pretože sa snaží zvýšiť úlohu, ktorú v jeho investíciách zohrávajú environmentálne a sociálne zásady. Verejný investičný fond oznámi emisiu v blízkej budúcnosti, uviedol to guvernér Yasir Al-Rumayyan dnes na virtuálnom podujatí. PIF, ako je fond známy, spolupracuje s BlackRock Inc. na vývoji rámca ESG, povedal Al-Rumayyan. Debut britského zeleného dlhopisu tento týždeň láme rekordy. Dlhopis od PIF prichádza v čase, keď sa Saudská Arábia, jeden z najväčších svetových vývozcov ropy, snaží zmeniť svoju povesť v otázkach životného prostredia. Vláda je pripravená oznámiť podrobnosti o svojich vlastných environmentálnych plánoch na konferencii budúci mesiac. V septembri už ministerstvo financií vymenovalo HSBC Holdings Plc a JP Morgan Chase & Co. za spoločných štruktúrnych činiteľov pre svoj rámec financovania udržateľnosti. PIF investuje viac do podnikov, ktoré prechádzajú od fosílnych palív, čo odzrkadľuje širšiu stratégiu kráľovstva diverzifikovať jeho ekonomiku od spoliehania sa len na predaj ropy. Posilnila svoj podiel v saudskoarabskom výrobcovi ACWA Power International, ktorý výrazne vynakladá výdavky na energiu z obnoviteľných zdrojov od solárnej až po vodíkovú, a taktiež investoval do výrobcu elektrických vozidiel Lucid. Kráľovstvo plánuje zriadiť regionálnu burzu na obchodovanie s uhlíkovými emisiami a kompenzáciami, pretože sa snaží podporovať úsilie o zníženie škodlivých emisií.

Investori zarobili na:

Spoločnosti ConocoPhillips., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 3,96 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +48,83 %). Spoločnosť ConocoPhillips celosvetovo skúma, vyrába, prepravuje a predáva ropu, zemný plyn, kvapaliny do zemného plynu a skvapalnený zemný plyn.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Vláda Indie nebude kupovať vakcíny proti Covid-19 od Pfizeru a Moderny. Vláda sa vyjadrila, že domáca produkcia vakcín je cenovo dostupnejšia a ľahšie skladovateľnejšia. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,00 %, Hang Seng +0,51 %, Nikkei 225 -2,16 %.

Nemecko sa dnes pripojilo k Francúzsku a kritizovalo USA za tajné vyjednávanie  o bezpečnostnom pakte s Austráliou a Britániou, ktoré pripravilo Paríž o lukratívnu obrannú dohodu, pričom najvyšší predstaviteľ EÚ uviedol, že takéto správanie je neprijateľné. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +1,33 %, CAC 40 +1,50 %, DAX +1,43 %.

Stavebné povolenia v Spojených štátoch vzrástli o 6,0% od minulého mesiaca na sezónne očistenú medziročnú mieru 1,728 milióna v auguste 2021 a to je najvyššia úroveň od apríla a vysoko nad očakávaniami na trhu, ktoré bolo vo výške 1,60 milióna. Deficit bežného účtu v USA sa zvýšil na 190 miliárd dolárov v druhom štvrťroku 2021 a prekonal očakávania trhu, ktoré počítali s deficitom vo výške 191 miliárd USD. Je to najvyšší deficit bežného účtu od 2 kvartálu v roku 2007. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,14 %, S&P 500 -0,10 %, NASDAQ +0,22 %.

Prečítané: 1169x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_no mnyman...
pred dňom

Americké indexy zaznamenali korekciu po rekordoch, kým ázijské stúpli a európske sa pohli smerom nadol

Shutterstock_2425986287 no mnyman
pred 2 dňami

Finančné správy: expanzia Amazon Web Services, nárast Tesly a príprava Shein na IPO

FP (7)
pred 3 dňami

Obchodníci očakávajú večerné vystúpenie Jeromeho Powella, indexy na historických maximách

FP (6)
pred 4 dňami

Trh reaguje na nadchádzajúce partnerstvo Apple s OpenAI a ďalšie udalosti

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.