pred 5 mesiacmi

Očakávané výsledky spoločnosti Meta

Shutterstock_Forexpro

Bank of Canada ponechala úrokové sadzby na 5 % a investori očakávajú vyhlásenie výsledkov spoločnosti Meta.

Absolútna správa:

Wall Street zápasí s výsledkami spoločností, ktoré poslali v stredu akcie nižšie, pričom obchodníci tiež pozorne sledovali trh s dlhopismi, aby získali informácie o výhľade úrokových sadzieb a hospodárstva. Index S&P 500 klesol približne o 1 %, zatiaľ čo indexu Nasdaq 100 sa nedarilo, keďže výsledky spoločnosti Google Alphabet priniesli sklamanie, ktorý prevážil optimizmus zo silných výsledkov spoločnosti Microsoft. Ukazovateľ výrobcov čipov klesol o 2 % v dôsledku výsledkov spoločnosti Texas Instruments. Investori zvážili aj správu, že čínska spoločnosť Semiconductor Manufacturing International používala zariadenia od spoločnosti ASML Holding NV na výrobu pokročilého procesora pre čínsky smartfón, čo znepokojilo USA. Výnosy amerických 30-ročných štátnych dlhopisov vzrástli o 10 bázických bodov na 5,04 %, zatiaľ čo výnosy z dvojročných dlhopisov klesli o dva bázické body na 5.09%. Výnosy desaťročných dlhopisov sa zvýšili o sedem bázických bodov na 4.90%

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Index predstihových ekonomických ukazovateľov v Japonsku, ktorý sa používa na posúdenie ekonomického výhľadu na niekoľko mesiacov dopredu na základe údajov, ako sú ponuky práce a spotrebiteľská nálada, bol v auguste 2023 revidovaný na nižšiu úroveň 109,2 z rýchleho odhadu 109,5 a po konečnom odhade 108,2. Napriek tomu bol index najvyššou hodnotou od novembra minulého roka, a to v súvislosti s vytvorenými očakávaniami, že dynamika oživenia japonskej ekonomiky bude pokračovať, pričom sektor služieb v auguste rástol najviac za posledné tri mesiace.

EU: Bankové úvery poskytnuté podnikom v eurozóne v septembri medziročne vzrástli o 0,2 % na 5,135 bil. eur, čo predstavuje najpomalšie tempo rastu od septembra 2015. Bankové úvery domácnostiam v eurozóne vzrástli v rovnakom období medziročne o 0,8 %, čo je najmenej od júna 2015 a menej ako trhové očakávania na úrovni 1 %, v dôsledku pokračujúceho spomalenia celkového dopytu po úveroch. Ukazovateľ podnikateľskej klímy Ifo pre Nemecko v októbri 2023 vzrástol oproti predchádzajúcemu mesiacu o 1,1 bodu na 86,9 bodu, čo predstavuje prvý nárast za posledných šesť mesiacov a prekonanie trhového konsenzu na úrovni 85,9 bodu. Ide tiež o najvyššiu úroveň za posledné tri mesiace, keďže podniky boli menej pesimistické, pokiaľ ide o ich očakávania na najbližšie mesiace (84,7 oproti 83,1 v septembri) aj o ich súčasnú podnikateľskú situáciu (89,2 oproti 88,7).

USA: Priemerná zmluvná úroková sadzba pre 30-ročné hypotéky s fixnou sadzbou a zodpovedajúcim zostatkom úveru (726 200 USD alebo menej) v USA sa v týždni končiacom 20. októbra zvýšila na 7,9 % zo 7,7 % v predchádzajúcom období. Sadzby hypoték sa za posledných sedem týždňov zvýšili kumulatívne o 69 bázických bodov, čím dosiahli najvyššiu úroveň od septembra 2000. Stavebné povolenia v Spojených štátoch klesli v septembri o 4,5 % na sezónne upravenú ročnú mieru 1,471 milióna, po dvoch po sebe nasledujúcich mesiacoch nárastu. Predaj nových rodinných domov v Spojených štátoch sa v septembri zvýšil o 12,3 % na sezónne upravenú anualizovanú mieru 759 tis. Ide o najväčší nárast od augusta 2022. Bank of Canada na svojom októbrovom zasadnutí ponechala cieľovú jednodňovú úrokovú sadzbu nezmenenú na úrovni 5 %, čím ponechala výpožičné náklady na 22-ročnom maxime, čo finančné trhy zväčša očakávali.

Prečítané: 421x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2268092903
pred 48 minútami

Geopolitické napätie formuje trhy: Ceny ropy a zlata reagujú, dolár si udržuje stabilitu

FP
pred 3 dňami

Aktuálne pohyby na trhu: Akcie a kryptomeny na ceste k zmenám, ECB ponecháva sadzby stabilné

Shutterstock_1043606782 (1)
pred 4 dňami

Prehľad diania na finančných trhoch a makrotrendov

Shutterstock_2211895613
pred 5 dňami

Inflačné dáta z USA prekonávajú očakávania, čo poznačilo americké indexy

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.