pred mesiacom

Nezamestnanosť USA

shutterstock_731675899 (1)

Vyšli nové údaje o počte žiadostí v nezamestnanosti v USA.

Absolútna správa:

Počet Američanov, ktorí požiadali o počiatočné dávky v nezamestnanosti, minulý týždeň klesol na 963 000, čo je najnižší týždenný celkový počet od konca marca, keď sa po celej krajine zaviedli blokovania s cieľom spomaliť šírenie pandémie Covid-19. Ekonómovia predpovedali pokles na 1,120 milióna. Tieto čísla svedčia o pokračujúcom zotavovaní sa na trhu práce, a to aj napriek obavám, že zlepšenie sa zastavilo z dôvodu nárastu prípadov koronavírusu na juhu a západe USA v júni a júli. Okrem toho ministerstvo práce uviedlo, že o pomoc pri pandémii v nezamestnanosti požiadalo ďalších 489 000 ľudí, z revidovaných 656 000 v predchádzajúcom týždni. Prudký pokles môže čiastočne odrážať zníženú motiváciu žiadať o dávky, ktorých financovanie skončilo koncom júla na základe zákona CARES. Prezidentka Federálnej rezervnej banky v San Franciscu Mary Daly v stredu uviedla, že oživenie hospodárstva bude pomalé a postupné v závislosti od vývoja vírusu a neočakáva oživenie v tvare V.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Paycom Software Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 5,03 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +697,70 %). Spoločnosť poskytuje softvérové produkty na analýzu údajov na riadenie životného cyklu zamestnania do prijatia do dôchodku.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Tento víkend by sa malo odohrávať stretnutie USA a Číny, kde by sa malo postupovať opatrne, aby sa prehodnotilo vykonávanie bilaterálnej obchodnej dohody, ktorá vyvážila silu poľnohospodárskych akcií z dôvodu potravinovej bezpečnosti. Čína plánuje zlúčiť domáceho sprostredkovateľa First Capital Securities s menším konkurenčným Capital Securities, uviedli tri zdroje spoločnosti Reuters. Podčiarkujúc tak odhodlanie Pekingu konsolidovať brokerské odvetvie, aby prekonalo gigantov z Wall Street. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,26 %, Hang Seng +-0,05 %, Nikkei 225: +1,78 %.

Európske akcie dnes poklesli, keď vláda USA nechala tarify pre Airbus a množstvo ďalších európskych tovarov spoločností nezmenené. Dánsky pivovar Carlsberg klesol o 5,8% na varovanie, že ďalšie blokovanie bude mať vplyv na predaj v druhej polovici roka na jeho kľúčových trhoch v Číne a západnej Európe. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,60 %, CAC 40 -0,61 %, DAX -0,50 %.

Hedge fond Bridgewater Associates zvýšil v druhom štvrťroku svoju investíciu do devízových fondov obchodovaných na burze o tretinu, pričom v bežných cenách kúpil ekvivalent 170 000 uncí zlata v hodnote 340 miliónov dolárov v bežných cenách. Začínajúca spoločnosť v San Leandre v Kalifornii vo štvrtok uviedla, že získala finančné prostriedky vo výške 4 milióny dolárov a spolupracuje s nemeckým chemickým gigantom BASF SE na novej technológii, ktorej cieľom je znížiť náklady na lítium-iónové batérie zvyšovaním ich kapacít a predlžovaním ich životnosti. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index -0,28 %, S&P 500 -0,18 %, NASDAQ +0,27 %.

Prečítané: 330x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1446788873
pred 3 hodinami

J&J sa pripravuje na výrobu jednorazovej vakcíny COVID-19

shutterstock_620657588
pred dňom

Tesla Battery Day

shutterstock_1781735741
pred 5 dňami

TikTok a WeChat dostali od USA stopku

shutterstock_1282262089
pred týždňom

FED ponecháva sadzby nezmenené

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.