pred 3 rokmi

Microsoft má konkurenciu

shutterstock_691592686

Ďalšia spoločnosť má záujem o získanie aplikácie TikTok.

Absolútna správa:

Oracle Corp sa pripojilo k niektorým investorom čínskeho vlastníka spoločnosti TikTok, ByteDance, pri získaní aplikácie v Severnej Amerike, Austrálii a na Novom Zélande. Tento krok by predstavoval strategický odklon pre Oracle, ktorý sa zameriava najmä na firemných zákazníkov a generuje väčšinu svojho predaja z cloudových služieb a licencovania softvéru. Spoločnosť Oracle spolupracuje s niektorými investormi spoločnosti ByteDance, vrátane spoločností General Atlantic a Sequoia Capital, pri príprave ponuky aktív na TikTok, ktorá by bola výzvou proti konkurenčnej ponuke od spoločnosti Microsoft Corp. Trump uviedol, že bude podporovať snahu spoločnosti Microsoft o kúpu spoločnosti TikTok, ak americká vláda získa podstatnú časť výnosu, ale zároveň uviedla, že existujú ďalší potenciálni kupci. Rovnako poskytol spoločnosti ByteDance 45 dní na to, aby súhlasila s predajom TikTok, predtým ako budú zakázané transakcie s TikTok alebo ByteDance.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Amazon.com, Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 4,09 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +521,57 %). Amazon.com, Inc. je online predajca, ktorý ponúka širokú škálu produktov. Medzi produkty spoločnosti patria knihy, hudba, videokazety, počítače, elektronika, produkty domácnosti a záhradníctva a mnoho ďalších.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Vyšetrovanie čínskeho ministerstva obchodu sa bude zaoberať dovozom vína z Austrálie v nádobách s objemom 2 litre alebo menším v roku 2019, uviedlo ministerstvo vo vyhlásení a preskúma akékoľvek škody pre domáci vinársky priemysel od roku 2015 do roku 2019. Dodávatelia Huawei ostali vystrašení, keď USA sprísnilo obmedzenia čínskeho technologického giganta. Čína vyhlásila, že rozhodne nesúhlasí so zákazom spoločnosti Huawei Technologies v USA. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,05 %, Hang Seng +0,08 %, Nikkei 225 -0,20 %.

Európske akcie dnes klesli, pretože investori sa obávali zvyšujúceho sa napätia v USA a Číne a oživovania regionálnych prípadov koronavírusu, čím sa znižovali najmä akcie cyklických sektorov citlivých na rast. Britská spoločnosť Marks & Spencer vzrástla o 1,8% po tom, čo odhalila plány na zníženie ďalších 7 000 pracovných miest, čo spôsobila kríza COVID-19. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,49 %, CAC 40 -0,68 %, DAX -0,30 %.

Zápisnica z nedávneho zasadnutia Federálneho rezervného systému, ktoré sa má konať v stredu, môže poskytnúť určitý pohľad na to, ako centrálna banka vidí oživenie. Fed znížil sadzby takmer na nulu, aby podporil podnikanie. Kanadský premiér Justin Trudeau dnes vymenoval svojho nového spojenca a zástupcu Chrystiu Freeland za nového ministra financií krajiny v pláne načrtnúť prepracovaný program a plán obnovy ekonomiky. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index -0,24 %, S&P 500 +0,26 %, NASDAQ +0,73 %.

Prečítané: 1610x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_no mnyman...
pred dňom

Americké indexy zaznamenali korekciu po rekordoch, kým ázijské stúpli a európske sa pohli smerom nadol

Shutterstock_2425986287 no mnyman
pred 2 dňami

Finančné správy: expanzia Amazon Web Services, nárast Tesly a príprava Shein na IPO

FP (7)
pred 3 dňami

Obchodníci očakávajú večerné vystúpenie Jeromeho Powella, indexy na historických maximách

FP (6)
pred 4 dňami

Trh reaguje na nadchádzajúce partnerstvo Apple s OpenAI a ďalšie udalosti

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.