pred 2 rokmi

Joe Biden nominoval Jeromea Powella za predsedu Fedu na ďalšie funkčné obdobie

shutterstock_1055599112

Prezident Joe Biden zachoval kontinuitu vo Federálnom rezervnom systéme tým, že nominoval predsedu Fedu Jeromea Powella na druhé funkčné obdobie.  

Absolútna správa:

Prezident Joe Biden zachoval kontinuitu vo Federálnom rezervnom systéme tým, že nominoval Jeromea Powella na druhé funkčné obdobie za predsedu a povýšil Laela Brainarda na viceprezidenta, keďže centrálna banka USA zápasí s najrýchlejšou infláciou za tri desaťročia a pretrvávajúcimi účinkami ochorenia Covid -19. Rozhodnutie, ktoré v pondelok oznámil Biely dom, odmeňuje Powella za pomoc pri záchrane ekonomiky USA pred pandémiou a poveruje ho ochranou tohto zotavenia pred prudkým nárastom spotrebiteľských cien. Obnovuje tiež tradíciu prezidenta, ktorý sa drží stoličky, ktorú zdedil po svojom predchodcovi. Americké akcie po týchto správach vzrástli, pravdepodobne privítali kontinuitu vo Fede. 68-ročný Powell sa teší podpore oboch strán vrátane ministerky financií Janet Yellenovej a ďalších demokratov, hoci progresívni demokrati, ako napríklad senátorka za Massachusetts Elizabeth Warrenová, lobovali u Bidena, aby si vybral niekoho, kto je k nim viac naklonený, pokiaľ ide o dohľad nad bankami a boj proti klimatickým zmenám.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Moderna, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 7,17 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +1 419,84%). Moderna, Inc. pôsobí ako biotechnologická spoločnosť v klinickom štádiu. Spoločnosť sa zameriava na objavovanie a vývoj mediátorových RNA liečiv a vakcín. Moderna vyvíja mRNA lieky na infekčné, imuno-onkologické a kardiovaskulárne ochorenia.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Exportné objednávky z Taiwanu vzrástli v októbri 2021 medziročne o 14,6 % na 59 101 miliónov USD, čo sú na októbrový mesiac bezprecedentné hodnoty, ale nesplnili očakávania trhu, ktoré boli na úrovni 22,8 % rastu. Spotrebiteľské ceny v Hongkongu vzrástli v októbri 2021 o 1,7 %, čím sa zrýchlili z 1,4 % v predchádzajúcom mesiaci a mierne zaostali za očakávaniami trhu na úrovni 1,8 %. Sezónne upravená miera nezamestnanosti na Taiwane klesla v októbri 2021 na 3,84 % z 3,92 % v predchádzajúcom mesiaci, čo je najnižšia úroveň od apríla. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,46 %, Hang Seng -0,39 %, Nikkei 225 +0,09 %.

Indikátor spotrebiteľskej dôvery v Holandsku v novembri 2021 prudko klesol na -19 bodov z -10 bodov pred mesiacom. Ide o najnižšiu hodnota od januára. Ceny výrobcov v Lotyšsku vzrástli v októbri 2021 medziročne o 22,4 % z 21,2 % v predchádzajúcom mesiaci, čo je nový rekord. Indikátor spotrebiteľskej dôvery v eurozóne klesol v novembri 2021 o dva body oproti predchádzajúcemu mesiacu na -6,8 bodu, čo je najnižšia úroveň od apríla a pod očakávaniami trhu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,41 %, CAC 40 -0,10 %, DAX -0,27 %.

Prezident Spojených štátov Joe Biden dnes navrhol, aby súčasný šéf americkej centrálnej banky Jerome Powell strávil v úrade ďalšie štvorročné obdobie. Oznámil to oficiálne Biely dom, prezidentov návrh ešte musí potvrdiť Senát. Predaj už postavených domov v USA vzrástol v októbri 2021 medzimesačne o 0,8 % na ročných 6,34 milióna, čo je najviac od januára a nad trhovými prognózami, ktoré boli na úrovni 6,2 milióna. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,05 %, S&P 500 -0,32 %, NASDAQ -1,26 %.  

 

Prečítané: 1047x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2268092903
pred hodinou

Geopolitické napätie formuje trhy: Ceny ropy a zlata reagujú, dolár si udržuje stabilitu

FP
pred 3 dňami

Aktuálne pohyby na trhu: Akcie a kryptomeny na ceste k zmenám, ECB ponecháva sadzby stabilné

Shutterstock_1043606782 (1)
pred 4 dňami

Prehľad diania na finančných trhoch a makrotrendov

Shutterstock_2211895613
pred 5 dňami

Inflačné dáta z USA prekonávajú očakávania, čo poznačilo americké indexy

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.