pred 3 týždňami

Investori sa zamerajú na stanoviská predstaviteľov Fedu týkajúce sa miery zníženie sadzieb v rokoch 2024 a 2025

Shutterstock_1527076247

Fed má tiež viesť diskusiu o svojej súvahe vo výške 7,5 bilióna dolárov, ktorá sa zmenšuje tým, že umožňuje niektorým cenným papierom vypršať bez toho, aby ich nahradili – proces známy ako kvantitatívne uťahovanie.

Absolútna správa:

 

Investori na Wall Street sa zdržali akýchkoľvek veľkých krokov pred rozhodnutím Federálneho rezervného systému, pretože sa pripravovali na to, či Jerome Powell ochladí nádeje na zníženie úrokových sadzieb.

Index S&P 500 sa pohyboval na úrovni okolo 5 180 bodov, zatiaľ čo index Nasdaq 100 stagnoval okolo 18025 bodov. Akcie spoločnosti Intel zaznamenali nárast po tom, čo výrobca čipov získal 20 miliárd dolárov z amerických fondov na rozšírenie svojich závodov. Akcie spoločnosti Boeing, ktorá predpovedala masívny odliv hotovosti na prvý štvrťrok zaznamenali pokles. Short seller Hindenburg Research sa zameral na spoločnosť Equinix Inc., čím spôsobil pokles jej akcií.

Spoločnosť JPMorgan Chase neočakávane zvýšila dividendu o 9,5 % v dôsledku rekordného ročného zisku. Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook pricestoval do Číny a vyzdvihol dôležitosť krajiny ako trhovej a výrobnej základne a oslovil čínskych spotrebiteľov, ktorých záujem o telefóny iPhone by mohol ochladnúť.

Investori sa zamerajú na predpovede predstaviteľov Fedu týkajúce sa úrokových sadzieb – tzv. „bodový graf“ – ktorý ukáže mieru do akej výbor očakáva zníženie v rokoch 2024 a 2025. Centrálna banka má tiež viesť diskusiu o svojej súvahe vo výške 7,5 bilióna dolárov, ktorá sa zmenšuje tým, že umožňuje niektorým cenným papierom vypršať bez toho, aby ich nahradili – proces známy ako kvantitatívne uťahovanie.

                                                                                                                

 

Výnos 10-ročných dlhopisov zaznamenal len malú zmenu na 4,29 %.

Výnos 10-ročných dlhopisov Nemecka klesol o dva bázické body na 2,43 %.

Výnos 10-ročných britských dlhopisov klesol o tri bázické body na 4,03 %.

Ropa West Texas Intermediate klesla o 1,8 % na 82 USD za barel.

Spotové zlato kleslo o 0,3 % na 2 151,46 USD za uncu.

 

 

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Čínska ľudová banka ponechala referenčné úrokové sadzby na marcovej fixácii nezmenené, ako sa všeobecne očakávalo.

EÚ: Ceny výrobcov v Nemecku sa vo februári 2024 medziročne znížili o 4,1 % po januárovom poklese o 4,4 % a v porovnaní s trhovými očakávaniami poklesu o 3,8 %.

USA: Zásoby ropy v USA klesli o 1,536 milióna barelov v týždni, ktorý sa skončil 8. marca 2024, v porovnaní s trhovými očakávaniami nárastu o 1,338 milióna barelov.

Prečítané: 156x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2268092903
pred 7 minútami

Geopolitické napätie formuje trhy: Ceny ropy a zlata reagujú, dolár si udržuje stabilitu

FP
pred 3 dňami

Aktuálne pohyby na trhu: Akcie a kryptomeny na ceste k zmenám, ECB ponecháva sadzby stabilné

Shutterstock_1043606782 (1)
pred 4 dňami

Prehľad diania na finančných trhoch a makrotrendov

Shutterstock_2211895613
pred 5 dňami

Inflačné dáta z USA prekonávajú očakávania, čo poznačilo americké indexy

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.