pred 2 mesiacmi

Investori pokračovali v podpore veľkých technologických titulov, pomohli posunúť index S&P 500 bližšie k úrovni 5 000

FORP 07.02.2024

Trhy absorbovali sériu varovaní od predstaviteľov Fedu, že k zníženiu úrokových sadzieb príde pravdepodobne najskôr až v máji. Scenár takzvaného mäkkého pristátia zatiaľ prevláda na Wall Street a bude nejaký čas trvať, kým bude spochybnený.

Absolútna správa:

Investori pokračovali v podpore veľkých technologických titulov, čo pomohlo posunúť index S&P 500 na nové maximum – a priblížilo ho k úrovni 5 000. Index Nasdaq 100 zaznamenal len malú zmenu. Trhy zatiaľ neprejavujú obavy z vývoja v odvetví komerčných nehnuteľností a tiež absorbovali sériu varovaní od predstaviteľov Fedu, že k zníženiu úrokových sadzieb príde pravdepodobne najskôr až v máji. Scenár takzvaného mäkkého pristátia zatiaľ prevláda na Wall Street a bude nejaký čas trvať, kým bude spochybnený. Európsky index Stoxx 600 sa obchodoval prevažne na nezmenenej úrovni v najrušnejší deň európskej výsledkovej sezóny, kedy približne 37 spoločností zverejňuje výsledky. Akcie spoločnosti Britský Arm Holdings Plc vyskočili o 25 % v predmarketovom obchodovaní po býčej predpovedi od tohto vývojára čipov. Akcie logistickej spoločnosti A.P. Moller-Maersk A/S sa naopak prepadli po predpovedi spomalenia v lodnej doprave v súvislosti s nestabilitou v Červenom mori. V Ázii bolo obchodovanie zmiešané v dôsledku posledného dňa obchodovania pred sviatkami lunárneho Nového roka. Čínsky index CSI 300 kolísal medzi stratami a ziskami po tom, čo vedenie v Pekingu vymenilo šéfa svojho regulátora cenných papierov, čo je prekvapivý krok, ktorý môže naznačovať ďalšie ráznejšie kroky na podporu akciového trhu.

 

Výnos 10-ročných dlhopisov zaznamenal len malú zmenu.

Výnos 10-ročných dlhopisov Nemecka sa zvýšil o dva bázické body na 2,33 %.

Výnos 10-ročných britských dlhopisov sa zvýšil o tri bázické body na 4,02 %.

Ropa Brent vzrástla o 1 % na 80,03 USD za barel.

Spotové zlato kleslo o 0,3 % na 2 028,64 USD za uncu.

 

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Spotrebiteľské ceny v Číne klesli v januári 2024 medziročne o 0,8 %, čo predstavuje štvrtý mesiac poklesu po sebe, čo bola najdlhšia séria poklesu od októbra 2009.

EÚ: Sadzba hlavných refinančných operácií ECB zostáva na 22-ročnom maxime 4,5 % už tretíkrát za sebou. Prezidentka ECB Lagardeová, že predstavitelia inštitúcie sa jednomyseľne zhodli, že je predčasné zapájať sa do diskusií o znížení úrokových sadzieb.

US: Počet ľudí žiadajúcich o dávky v nezamestnanosti v USA klesol o 9 000 na 218 000 v porovnaní s predchádzajúcim týždňom, čo je mierne pod odhadmi 220 000, ale zostáva nad priemerom za posledné dva mesiace.

Prečítané: 232x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2268092903
pred hodinou

Geopolitické napätie formuje trhy: Ceny ropy a zlata reagujú, dolár si udržuje stabilitu

FP
pred 3 dňami

Aktuálne pohyby na trhu: Akcie a kryptomeny na ceste k zmenám, ECB ponecháva sadzby stabilné

Shutterstock_1043606782 (1)
pred 4 dňami

Prehľad diania na finančných trhoch a makrotrendov

Shutterstock_2211895613
pred 5 dňami

Inflačné dáta z USA prekonávajú očakávania, čo poznačilo americké indexy

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.