pred 3 mesiacmi

Index Europe Stoxx 600 si udržal zisky z minulého týždňa

Shutterstock_forex

Akcie AstraZeneca stúpli o viac ako 3 % po tom, čo údaje z klinických štúdií ukázali, že jej liek Tagrisso spomalil progresiu ochorenia u pacientov s rakovinou pľúc. Nemecký výrobca zbraní Rheinmetall AG si prilepšil o 4 % po tom, čo oznámil, že otvorí nový závod na Ukrajine. Akcie Banco Santander SA vzrástli po tom, čo banka oznámila spustenie spätného odkupu akcií.

Absolútna správa:

Index S&P 500 sa obchodoval okolo pol percentuálneho bodu smerom nadol, zatiaľ čo Nasdaq 100 stratil z hodnoty takmer celé percento.

Stredajšie výsledky spoločnosti Nvidia by mohli poskytnúť nový impulz pre akciové trhy, keďže by mohli dať investorom indície o sile globálnej ekonomiky.

Index Stoxx Europe 600 sa po minulotýždňovom náraste o 1,4 %, ktorý ho posunul na štyri body od svojho maxima z januára 2021, zaznamenal len malú zmenu. Pokles ceny železnej rudy viedol akcie základných industriálnych komodít k poklesu, zatiaľ čo technologický sektor tiež nedosahoval dostatočné výsledky. Defenzívne sektory vrátane telekomunikácií a zdravotníctva zaznamenali zisky.

Medzi jednotlivými titulmi v Európe, akcie AstraZeneca stúpli o viac ako 3 % po tom, čo údaje z klinických štúdií ukázali, že jej liek Tagrisso spomalil progresiu ochorenia u pacientov s rakovinou pľúc. Nemecký výrobca zbraní Rheinmetall AG si prilepšil až o 4 % po tom, čo oznámil, že otvorí nový závod na Ukrajine. Akcie Banco Santander SA vzrástli po tom, čo banka oznámila spustenie spätného odkupu akcií.

Chaos v lodnej doprave na Blízkom východe a v Červenom mori aj naďalej predstavuje veľké riziko pre vyhliadky ziskov.

Referenčný index CSI 300 pre Čínu sa odrazil od predchádzajúcich strát v prvý deň obchodovania po lunárnej novoročnej prestávke.

Výnos 10-ročných dlhopisov sa zmenil len málo a dosiahol 4,28 %.

Výnos 10-ročných dlhopisov Nemecka sa zmenil len málo a dosiahol 2,40 %.

Výnos 10-ročných britských dlhopisov sa zmenil len málo a dosiahol úroveň 4,11 %.

Ropa West Texas Intermediate klesla o 0,5 % na 78,79 USD za barel.

Spotové zlato vzrástlo o 0,3 % na 2 019,37 USD za uncu.

 

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Hlavné objednávky japonských strojov, ktoré nezahŕňajú objednávky pre lode a energetické spoločnosti, vzrástli v decembri 2023 medzimesačne o 2,7 % na 838,8 miliardy jenov, čo predstavuje obrat z poklesu o 4,9 % v novembri a prekonali očakávania trhu 2,5 %.

EÚ: Obchodný deficit Španielska sa v decembri 2023 zmenšil na 3,4 miliardy EUR zo 4,5 miliardy EUR v rovnakom mesiaci minulého roka, keďže dovoz klesal rýchlejšie ako vývoz.

Prečítané: 355x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FX pro
pred 2 hodinami

Vplyv finančných výsledkov a regulačných prekážok na akcie

Shutterstock_no
pred dňom

Nvidia a Hargreaves Lansdown zaznamenávajú rast, kým Live Nation čelí prepadom

FP (3)
pred 2 dňami

Komodity v poklese a očakávanie hospodárskych výsledkov Nvidie

FX pro
pred 3 dňami

Ceny komodít klesajú, zatiaľ čo kryptomeny zaznamenávajú rast

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.