pred 4 mesiacmi

Futures na index S&P 500 znížili straty po tom, čo Goldman Sachs Group a Morgan Stanley vykázali zisky

IF pro

Americké indexy klesli a banky v Európe viedli pokles, ktorý stlačil benchmarkový index Stoxx Europe 600 na päťtýždňové minimum. ECB tvrdí, že je príliš skoro na vyhlásenie víťazstva nad infláciou.

Absolútna správa:

 

Solídne výsledky od titánov z Wall Street poskytli nádej uprostred ústupu globálnych akcií, keď predstavitelia centrálnej banky ustúpili od rétoriky skorého znižovania úrokových sadzieb.

Futures na index S&P 500 znížili straty po tom, čo Goldman Sachs Group a Morgan Stanley vykázali zisky, ktoré prekonali odhady analytikov. Akcie oboch spoločností vzrástli v predtrhovom obchodovaní o viac ako 1 %.

Nasdaq 100 futures klesli o 0,3 %. Futures na Dow Jones Industrial Average klesli o 0,2 %.

Banky v Európe viedli pokles, ktorý stlačil benchmarkový index Stoxx Europe 600 na päťtýždňové minimum.

Európske akcie znížili straty po tom, čo mesačný prieskum ECB ukázal, že očakávania spotrebiteľov ohľadom inflácie v eurozóne klesli v novembri na najnižšiu úroveň za viac ako 1,5 roka. Peňažné trhy držali stávky na zníženie úrokových sadzieb po údajoch ECB v podstate stabilné, pričom do apríla zakalkulovali prvé štvrťročné zníženie, po ktorom by malo prísť ku koncu roka takmer päť ďalších.

MSCI Asia Pacific Index stratil 1,5 %, čo je najviac za tri mesiace. Výnosy amerických dvojročných štátnych dlhopisov vzrástli o šesť bázických bodov na 4,21 %, zatiaľ čo index dolára sa vyšplhal o 0,7 % na jednomesačné maximum.

Trhy pozorne sledujú komentáre politikov, vrátane Francoisa Villeroya de Galhau z Európskej centrálnej banky, ktorý povedal, že je príliš skoro na vyhlásenie víťazstva nad infláciou. Centrálne banky, ktoré váhajú so znižovaním úrokových sadzieb, nepomáhajú rizikovým aktívam.

Výnos 10-ročných dlhopisov stúpol o päť bázických bodov na 3,99 %.

Výnos 10-ročných dlhopisov Nemecka klesol o dva bázické body na 2,22 %.

Výnos 10-ročných britských dlhopisov klesol o tri bázické body na 3,77 %.

Ropa West Texas Intermediate sa obchodovala o 0,6 % vyššie na úrovni 73,12 USD za barel

Spotové zlato kleslo o 0,8 % na 2 039,44 USD za uncu.

 

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Výrobné ceny v Japonsku v decembri 2023 neočakávane nevykázali medziročný rast, čím prekonali prognózy trhu o poklese o 0,3 % a po náraste o 0,3 % v predchádzajúcom mesiaci.

EÚ: Prieskum spotrebiteľských očakávaní ECB ukázal, že priemerné spotrebiteľské očakávania týkajúce sa inflácie v eurozóne počas nasledujúcich 12 mesiacov klesli v novembri 2023 na 3,2 %, čo je najnižšia miera od februára 2022 a oproti 4,0 % z predchádzajúceho mesiaca.

Nemecká inflácia spotrebiteľských cien bola v decembri 2023 potvrdená na úrovni 3,7 % medziročne, čím vzrástla z novembrového viac ako dvojročného minima 3,2 % a v súlade s odhadmi trhu.

US: NY Empire State Manufacturing Index v januári 2024 klesol na -43,7, čo je najnižšia hodnota od mája 2020, čo signalizuje prudký pokles výrobnej aktivity v štáte NY. V porovnaní s decembrovou hodnotou -14,5 a prognózami -5. Nové objednávky (-49,4 vs -11,3) a zásielky (-31,3 vs -6,4) tiež zaznamenali prudký pokles a počet nevybavených objednávok naďalej výrazne klesal (-24,2 vs -24).

Prečítané: 367x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FX pro
pred 59 minútami

Vplyv finančných výsledkov a regulačných prekážok na akcie

Shutterstock_no
pred dňom

Nvidia a Hargreaves Lansdown zaznamenávajú rast, kým Live Nation čelí prepadom

FP (3)
pred 2 dňami

Komodity v poklese a očakávanie hospodárskych výsledkov Nvidie

FX pro
pred 3 dňami

Ceny komodít klesajú, zatiaľ čo kryptomeny zaznamenávajú rast

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.