pred 4 týždňami

Európske aj americké akcie reagovali pozitívne na Trumpove slová o vakcíne proti koronavírusu

patrick-tomasso-hAUF3AbeGJk-unsplash

Po tom, čo Donald Trump obvinil americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv, že chce zmariť jeho znovuzvolenie na pozíciu  prezidenta USA, prišlo zo strany úradu schválenie použitia krvnej plazmy vyliečených pacientov z Covid-19 pre hľadanie účinnej látky proti koronavírusu.

Paneurópsky akciový index Stoxx Europe 600 posilnil počas pondelkového obchodovania takmer dve percentá. V podobnom duchu smerovali nahor indexy prakticky všetkých významných búrz v Európe a tiež futures na americké akcie. Podnetom bolo vyjadrenie amerického prezidenta Donalda Trumpa týkajúce sa vakcíny proti koronavírusu.

Podľa Trumpa je nutné podniknúť rázne kroky na to, aby bola účinná látka vyvinutá čo najskôr, aby sa nielen americká ekonomika mohla vrátiť k svojmu normálnemu fungovaniu. Potom, čo Trump obvinil Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA), že svojím pomalým schvaľovaním kandidátov na vakcínu marí jeho znovuzvolenie do funkcie prezidenta, dal FDA zelenú pre testovanie krvnej plazmy pacientov, ktorí už Covid-19 prekonali.

Donald Trump podľa denníka Financial Times dokonca môže FDA nariadiť, aby schválil vakcínu, ktorú vyvíja Oxfordská univerzita v spolupráci s farmaceutickou spoločnosťou AstraZeneca. Odborníci však varujú, že cesta k účinnej a bezpečnej vakcíne je stále ešte relatívne dlhá.

Prečítané: 324x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1446788873
pred hodinou

J&J sa pripravuje na výrobu jednorazovej vakcíny COVID-19

shutterstock_620657588
pred dňom

Tesla Battery Day

shutterstock_1781735741
pred 5 dňami

TikTok a WeChat dostali od USA stopku

shutterstock_1282262089
pred týždňom

FED ponecháva sadzby nezmenené

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.