pred 3 mesiacmi

Dokáže Nvidia a jej ťahúň v podobe AI zvrátiť pokles trhov?

Shutterstock_1143041831

Na Wall Street sme už tretí deň svedkami poklesu, čaká sa na výsledky Nvidia, ktoré prídu po zatvorení trhu.

Absolútna správa:

 

Na Wall Street sme už tretí deň svedkami poklesu. Index S&P 500 klesol o 0,60 %, zatiaľ čo Nasdaq 100 zaznamenal pokles o 0,71 %. Akcie Nvidia zaznamenali v predmarketovom obchodovaní pokles o 1,7 % po včerajšom poklese o 4,4 %.

Obavy z toho, či spoločnosti Nvidia podarí priniesť ďalší ziskový „trhák“, poslali americké akcie celkovo nižšie, pričom investori spochybňovali trvácnosť ošiaľu okolo umelej inteligencie.

Nvidia je srdcom revolúcie AI a môže sa pochváliť najlepším výkonom v indexe S&P 500 v tomto roku po viac ako strojnásobení ceny akcií v roku 2023.

Koncentrácia na akciovom trhu sa tak dostala na úrovne, pri ktorej môžu mať zisky jednej spoločnosti veľký makro efekt. Už to nie je len problém, ktorý môže mať riešenie v prispôsobení skladby portfólia, je to makro výzva, ktorej sa nedá uniknúť.

V ďalších pozoruhodných tituloch v rámci premarket obchodovaní sa spoločnosť Palo Alto Networks prepadla o viac ako 20 % po tom, čo táto firma zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou znížila svoje prognózy príjmov. Amazon naopak vzrástol o 1,2 % po tom, čo nahradil spoločnosť Walgreens Boots Alliance v indexe Dow Jones Industrial Average. Akcie Walgreens klesli o 2,8 %.

Medzitým európsky akciový benchmark ustúpil z takmer rekordného maxima uprostred neuspokojivých ziskov niektorých najväčších spoločností.

Banky boli medzi tými, ktorých akcie klesli najviac. Akcie HSBC sa prepadli o viac ako 7 % po vykázaní 80-percentného zníženia zisku za štvrtý štvrťrok.

 

 

Výnos 10-ročných dlhopisov klesol o dva bázické body na 4,26 %.

Výnos 10-ročných dlhopisov Nemecka sa zvýšil o dva bázické body na 2,39 %.

Výnos 10-ročných britských dlhopisov sa zvýšil o dva bázické body na 4,06 %.

Ropa West Texas Intermediate klesla o 0,1 % na 76,93 USD za barel.

Spotové zlato vzrástlo o 0,3 % na 2 031,15 USD za uncu.

 

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Obchodný deficit Japonska sa v januári 2024 prudko znížil na 1 758,311 miliardy JPY z 3 506,43 miliardy JPY v rovnakom období predchádzajúceho roka v porovnaní s trhovým konsenzom o rozdiele 1 925,9 miliardy JPY.

EÚ: Registrácie osobných áut v Európskej únii vzrástli v januári 2024 medziročne o 12,1 % na 851,7 tisíc kusov, čím sa prudko odrazili od poklesu o 3,3 % v decembri 2023.

USA: Priemerná zmluvná úroková sadzba pre 30-ročné hypotéky s pevnou úrokovou sadzbou a zodpovedajúcimi zostatkami úverov (726 200 USD alebo menej) v USA vzrástla o 19 bázických bodov na 7,06 %.

Prečítané: 323x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FX pro
pred 2 hodinami

Vplyv finančných výsledkov a regulačných prekážok na akcie

Shutterstock_no
pred dňom

Nvidia a Hargreaves Lansdown zaznamenávajú rast, kým Live Nation čelí prepadom

FP (3)
pred 2 dňami

Komodity v poklese a očakávanie hospodárskych výsledkov Nvidie

FX pro
pred 3 dňami

Ceny komodít klesajú, zatiaľ čo kryptomeny zaznamenávajú rast

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.