pred rokom

Dáta o maloobchodných tržbách poslali akciové indexy do červených čísiel

shutterstock_156562427 (8)

Správa o silných maloobchodných predajoch zastavila bear market rally, ktorú sme mohli sledovať od zverejnenia posledných pozitívnych makroekonomických správ.

Absolútna správa:

V stredu ráno trh otvorili v strate, akcie reagovali negatívne na silné maloobchodné predaje. Tieto predaje zaznamenali najväčší nárast za posledných osem mesiacov. Prekonali odhady analytikov a potvrdzujú, že americká ekonomika by nemala mať problémy s ďalším zvyšovaním úrokových sadzieb. Od roku 1982 je teraz najviac inverzná výnosová krivka v USA, preto sú opodstatnené obavy z toho, že reštriktívna politika oslabí ekonomiku v Amerike. Tento prepad ktorý sme zaznamenali nastal po výraznom raste poháňaným lepšími výsledkami o americkej inflácií a možnému spomaleniu zvyšovania úrokových sadzieb. Prezidentka San Franciského Fedu Mary Dalyová a prezident Newyorského Fedu John Williams sa zhodli na tom, že tvorcovia menovej politiky budú pravdepodobne pokračovať v reštriktívnej politike. Toto ich tvrdenie podporili aj ekonómovia JPMorgan Chase & Co. Ktorí predpovedajú, že Spojené štáty Americké v nasledujúcom roku 2023 budú zažívať pokles HDP.

Investori zarobili na:

Spoločnosti TJX Companies, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 5,18 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +128,82 %). TJX Companies, Inc. je maloobchodný predajca oblečenia a domácej módy za zvýhodnenú cenu v Spojených štátoch a na celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Základné objednávky strojov v Japonsku, ktoré nezahŕňajú objednávky pre lode a elektrárenské spoločnosti, v septembri 2022 medzimesačne klesli o 4,6 %, čím zaostali za očakávaniami 0,7 % nárastu. Priemerné ceny nových domov v 70 najväčších čínskych mestách klesli v októbri 2022 medziročne o 1,6 % po 1,5 % poklese mesiac predtým. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,82 %, Hang Seng -0,47 %, Nikkei 225 +0,14 %.

Ročná miera inflácie v Spojenom kráľovstve vyskočila v októbri 2022 na 11,1 % z 10,1 % v septembri, čo je viac ako očakávali trhové prognózy, ktoré boli nadstavené na úrovni rastu o 10,7 %. Ročná jadrová inflácia v Spojenom kráľovstve, ktorá nezahŕňa ceny energií, potravín, alkoholu a tabaku, bola v októbri 2022 bez zmeny na úrovni 6,5 %. Ročná miera inflácie v Taliansku sa v októbri 2022 vyšplhala na 11,8 %, čo je najvyššia hodnota za posledných 37 rokov. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne:  Eurostoxx 50 -0,83 %, CAC 40 -0,52 %, DAX -1,00 %.

Maloobchodné tržby v USA v októbri 2022 medzimesačne vzrástli o 1,3 % po nezmenenom septembrovom údaji, čím prekonali trhové prognózy, ktoré boli na úrovni 1 %. Priemyselná výroba v Spojených štátoch sa v októbri 2022 medziročne zvýšila o 3,3 % po septembrovom náraste o 5 %, ktorý bol revidovaný smerom nadol. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,11 %, S&P 500 -0,82 %, NASDAQ -1,54 %.

Prečítané: 774x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_no mnyman...
pred dňom

Americké indexy zaznamenali korekciu po rekordoch, kým ázijské stúpli a európske sa pohli smerom nadol

Shutterstock_2425986287 no mnyman
pred 2 dňami

Finančné správy: expanzia Amazon Web Services, nárast Tesly a príprava Shein na IPO

FP (7)
pred 3 dňami

Obchodníci očakávajú večerné vystúpenie Jeromeho Powella, indexy na historických maximách

FP (6)
pred 4 dňami

Trh reaguje na nadchádzajúce partnerstvo Apple s OpenAI a ďalšie udalosti

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.