pred 2 rokmi

Ďalší úder pre kryptomeny?

shutterstock_1976245883

Čína plánuje zintenzívniť svoje aktivity voči ťažiarom kryptomien.

Absolútna správa:

Čína zakázala všetky krypto transakcie a sľúbila, že odstráni ťažbu digitálnych aktív, čo by mohlo  pre priemysel predstavovať zatiaľ najtvrdší úder. Čínske ľudové banky budú považovať transakcie súvisiace s kryptomenami za nezákonnú finančnú aktivitu vrátane služieb poskytovaných prostredníctvom zahraničných búrz. Kryptomeny, vrátane bitcoinu, nie sú obehovou menou podľa čínskych bánk a nie je ich možné zaradiť do obehu. Po oznámení sa bitcoin prepadol v New Yorku klesol o 8% na zhruba 41 000 dolárov. Čínski predstavitelia majú v pláne potlačiť obchodovanie s kryptomenami kvôli ich väzbám na podvody, pranie  peňazí a nadmerné používanie energie. Čína už má pravidlá, ktoré zakazujú bankám ponúkať služby súvisiace s kryptomenami. Aby sa obišli tieto pravidlá, obchodníci sa presťahovali na mimoburzové platformy a zahraničné burzy. Čína povedala, že zintenzívni svoje aktivity na skrývajúcich sa ťažiarov kryptomien. Masívna spotreba energie spotrebovaná pri ťažbe kryptomien je tiež jedným z dôvodov, prečo sa priemysel nachádza pod drobnohľadom. Čínska agentúra pre ekonomické plánovanie v samostatnom vyhlásení uviedla, že je naliehavé zbaviť sa ťažby kryptomien a zásahy sú dôležité pre splnenie cieľov v oblasti uhlíkovej neutrality. Čína čelí vážnej energetickej kríze, ktorá už valcuje komodity od hliníka po oceľ a v niekoľkých priemyselných odvetviach sa v posledných týždňoch obmedzili dodávky energie.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Match Group, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 3,97 % (výkonnosť od 1.7.2020: +46,55 %). Match Group, Inc. poskytuje internetové médiá a služby. Spoločnosť ponúka online zoznamovacie aktivity. Match Group slúži zákazníkom na celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Japonské spotrebiteľské ceny v auguste 2021 medziročne klesli o 0,4%. Toto bol jedenásty mesiac v rade poklesu spotrebiteľských cien v dôsledku oslabovania spotreby v dôsledku prebiehajúcej pandémie COVID-19. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,08 %, Hang Seng -1,30, Nikkei 225 +2,06 %.

Ukazovateľ Ifo Business Climate v Nemecku klesol tretí mesiac po sebe na 98,8 bodu v septembri 2021 z nahor revidovaných 99,6 bodov nameraných v auguste a v porovnaní s prognózami trhu sklamali len o 0,1 bodu. Je to najnižšia hodnota za posledných 5 mesiacov, predovšetkým v dôsledku pretrvávajúceho nedostatku dodávok v priemyselnom sektore. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +-0,87 %, CAC 40 -0,95 %, DAX -0,72 %.

Predaje nových domov v USA vzrástli o 1,5% na sezónne upravenú ročnú mieru 740 000 v auguste 2021 po veľkej náraste nahor na 729 000 v júli a prekonali prognózy trhu, ktoré boli na úrovni 714 tis. Je to najvyššia hodnota za štyri mesiace. Fed tiež naznačil, že zvýšenie úrokových sadzieb môže nasledovať rýchlejšie, ako sa očakávalo, pretože 9 z 18 tvorcov politík, ktorí majú v pláne zvýšiť náklady na pôžičky v roku 2022. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,09 %, S&P 500 +0,16 %, NASDAQ -0,03 %.

Prečítané: 964x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_no mnyman...
pred dňom

Americké indexy zaznamenali korekciu po rekordoch, kým ázijské stúpli a európske sa pohli smerom nadol

Shutterstock_2425986287 no mnyman
pred 2 dňami

Finančné správy: expanzia Amazon Web Services, nárast Tesly a príprava Shein na IPO

FP (7)
pred 3 dňami

Obchodníci očakávajú večerné vystúpenie Jeromeho Powella, indexy na historických maximách

FP (6)
pred 4 dňami

Trh reaguje na nadchádzajúce partnerstvo Apple s OpenAI a ďalšie udalosti

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.