pred 2 rokmi

Bohatstvo domácností v USA sa od prvého štvrťroka 2020 raketovo zvýšilo o 31 biliónov dolárov

shutterstock_688577803

Menová a fiškálna politika posilnili osobné súvahy amerických domácností a prudko zvýšili ceny aktív

Absolútna správa:

Americké bohatstvo domácností vzrástlo na nové maximum, ktoré je na úrovni 141,7 bilióna dolárov na konci júna, bolo to dnes uvedené v správe Federálneho rezervného systému. Rastúce akciové trhy podnietili nárast celkového bohatstva a v druhom štvrťroku vzrástol majetok domácností o 3,5 bilióna dolárov, čo sa datuje do obdobia, v ktorom S&P 500 zaznamenal celkový výnos o niečo viac ako 8,5% po zohľadnení reinvestovaných dividend. Rastúce ceny nehnuteľností podľa najnovšej štvrťročnej správy americkej centrálnej banky o finančných účtoch domácností, firiem a vlády sa zvýšili okolo 1,2 bilióna dolárov. Celkové bohatstvo amerických domácností v prvom štvrťroku zaznamenalo nárast o 5,9 bilióna dolárov. Suma držaná na sporiacich účtoch domácností klesla v druhom štvrťroku na 10,6 bilióna dolárov z 10,8 bilióna dolárov. Vďaka menovej a fiškálnej politike, ktoré posilnili osobné súvahy a prudko zvýšili ceny aktív, sa bohatstvo domácností od prvého štvrťroka 2020 raketovo zvýšilo o 31 biliónov dolárov, čo predstavuje nárast až o 28%. Väčšina podpory poskytovanej domácnostiam, vrátane zvýšených dávok v nezamestnanosti alebo odkladu hypotéky, sa pravdepodobne skončí v najbližších mesiacoch. Správa ukázala, že dlh domácností v druhom štvrťroku rástol medziročným tempom o 7,9%. Nefinančné pôžičky podnikom rástli pomalšou anualizovanou mierou 1,4%.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Devon Energy Corp., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 7,75 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: -16,87 %). Devon Energy Corporation funguje ako nezávislá energetická spoločnosť, ktorá sa zaoberá predovšetkým prieskumom, vývojom a výrobou ropy a plynu, prepravou ropy, plynu a NGL a taktiež spracovaním zemného plynu.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

India pravdepodobne tento mesiac povolí vývoz vakcín Sputnik Light COVID-19 vyrobených na domácom trhu, pretože vakcína nebola ešte v Indií schválená. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,65 %, Hang Seng +1,20, Nikkei 225 -0,67 %.

Európska centrálna banka ponechala úrokové sadzby na rekordne nízkej úrovni, uviedla však, že vďaka zlepšeným ekonomickým a finančným podmienkam začne v rámci PEPP vykonávať o niečo nižšie tempo čistých nákupov aktív v rámci programu PEPP. Centrálna banka zopakovala, že program PEPP bude zachovaný na úrovni 1,85 bilióna EUR najmenej do konca marca 2022. Anglická centrálna banka ponechala svoju referenčnú úrokovú sadzbu na rekordne nízkych 0,1%. Program nákupu dlhopisov v hodnote 895 miliárd GBP ponechala nezmenení do konca tohto roka a rozhodla o tom počas svojho zasadnutia v septembri 2021. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +1,08 %, CAC 40 +0,98 %, DAX +0,88 %.

Počet Američanov, ktorí žiadajú o nové dávky v nezamestnanosti, sa neočakávane zvýšil druhý týždeň v rade na úroveň 351 000, čo je výrazne nad prognózami trhu, ktoré počítali s úrovňou 320 000. Je to najvyššia hodnota za posledné 4 týždne. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +1,48 %, S&P 500 +1,19 %, NASDAQ +1,04 %.

Prečítané: 917x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_no mnyman...
pred dňom

Americké indexy zaznamenali korekciu po rekordoch, kým ázijské stúpli a európske sa pohli smerom nadol

Shutterstock_2425986287 no mnyman
pred 2 dňami

Finančné správy: expanzia Amazon Web Services, nárast Tesly a príprava Shein na IPO

FP (7)
pred 3 dňami

Obchodníci očakávajú večerné vystúpenie Jeromeho Powella, indexy na historických maximách

FP (6)
pred 4 dňami

Trh reaguje na nadchádzajúce partnerstvo Apple s OpenAI a ďalšie udalosti

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.