pred 3 rokmi

Bitcoin vyskočil nad 12 tisíc dolárov a túto hranicu si zatiaľ drží

bitcoin-2007912_1920

Začiatkom tohto týždňa sa Bitcoinu podarilo vytvoriť nový tohtoročný rekord. V pondelok sa na nejakú dobu dostal až na 12 400 dolárov. K vlaňajšiemu rekordu mu chýba ešte asi jedenásť percent. Analytici veria, že Bitcoin tento rok ešte nepovedal posledné slovo.

Experti tiež špekulujú, či najstaršia a najpopulárnejšia kryptomena dokáže hranicu dvanásť tisíc dolárov udržať. Zatiaľ sa jej to darí, hoci počas utorka Bitcoin stratil viac ako 2,5 percenta. Dôležité podľa analytikov je, že prelomenie 12 tisíc dolárov sa udialo za obchodov s veľkých objemov, čo by mohlo predznamenávať ďalší výrazný rast, hoci s krátkodobými výkyvmi smerom nadol.

Bitcoinu hrá do karát mimoriadne uvoľnená menová politika významných centrálnych bánk, najmä Federálneho rezervného systému alebo Európskej centrálnej banky. Tá totiž tlačí na oslabenie hlavných svetových mien, čo následne investorov motivuje k hľadaniu alternatívnych aktív, u ktorých existuje potenciál pre zhodnotenie. Takým tradičným aktívom je zlato, lenže to sa v posledných týždňoch obchoduje na rekordných úrovniach, a tak niektorí investori vidia vyššiu príležitosť k rastu práve u Bitcoinu.

Prečítané: 1542x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_no mnyman...
pred dňom

Americké indexy zaznamenali korekciu po rekordoch, kým ázijské stúpli a európske sa pohli smerom nadol

Shutterstock_2425986287 no mnyman
pred 2 dňami

Finančné správy: expanzia Amazon Web Services, nárast Tesly a príprava Shein na IPO

FP (7)
pred 3 dňami

Obchodníci očakávajú večerné vystúpenie Jeromeho Powella, indexy na historických maximách

FP (6)
pred 4 dňami

Trh reaguje na nadchádzajúce partnerstvo Apple s OpenAI a ďalšie udalosti

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.