pred rokom

Binance odstupuje od záchrany FTX

shutterstock_2064991481 (1)

Changpeng "CZ" Zhao dnes odstúpil od svojho návrhu na záchranu kryptoburzy FTX.com Sama Bankmana-Frieda

Absolútna správa:

Kryptomeny si dnes prešli ďalším obrovským krachom. Problémy s kryptoburzou FTX.com dnes ešte vyvrcholili. Všetko to začalo tým, že CEO kryptoburzy Binance pred pár dňami vyhlásil, že sa chystá predať istú časť tokenu FTT, ktorý získala burza investovaním do FTX.com pri zakladaní burzy. Včera sa objavili prvé problémy a kryptoburza oficiálne zastavila výber kryptomien. Problém bol práve token FTT, ktorý podľa informácií využívala burza ako kolaterál. V súvislosti s tým CZ (CEO Binance) ešte včera povedal, že sa chystajú burzu odkúpiť, hneď po tom ako preveria v akej finančnej situácií sa burza nachádza. Dnes sa však všetko zmenilo a CEO Binance od svojho návrhu odstúpil. "Dúfali sme, že budeme môcť pomôcť zákazníkom FTX, aby sme zabezpečili likviditu, ale problémy sú mimo našej kontroly alebo schopnosti pomôcť," dnes uviedla vo vyhlásení spoločnosť Binance. Samotný CZ dnes priznal, že neexistoval žiadny plán na prevzatie FTX. "V dôsledku podnikovej hĺbkovej kontroly, ako aj najnovších správ týkajúcich sa nesprávneho nakladania s finančnými prostriedkami zákazníkov a údajným vyšetrovaním ameriweických agentúr sme sa rozhodli, že nebudeme pokračovať v potenciálnej akvizícii FTX.com," uviedla dnes Binance vo vyhlásení.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Akamai Technologies, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o +6,19 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: + 92,03 %). Spoločnosť Akamai Technologies, Inc. poskytuje služby na zrýchlenie a zlepšenie poskytovania obsahu a aplikácií cez internet, od živého vysielania a streamovania videa na požiadanie cez bežný obsah na webových stránkach až po nástroje, ktoré pomáhajú ľuďom obchodovať a oslovovať nových a existujúcich zákazníkov.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ročná inflácia v Číne v októbri 2022 medziročne klesla na 2,1 % z 2,8 % v predchádzajúcom mesiaci, pričom trhový konsenzus bol na úrovni 2,4 %. Išlo o najnižšiu hodnotu od mája v dôsledku spomalenia rastu nákladov na potraviny aj nepotravinové výrobky. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 - 0,94 %, Hang Seng -1,20 %, Nikkei 225 -0,56 %.

Medziročná miera inflácie v Rusku v októbri 2022 klesla na 12,6 % z 13,7 % v predchádzajúcom mesiaci, čím sa spomalila už šiesty mesiac po sebe na najnižšiu úroveň od začiatku útoku na Ukrajinu vo februári. Ceny sa spomalili v prípade potravín a nepotravinárskych výrobkov. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne:  Eurostoxx 50 -0,30 %, CAC 40 -0,17 %, DAX -0,16 %.

Veľkoobchodné zásoby v USA sa v septembri 2022 oproti predchádzajúcemu mesiacu zvýšili o 0,6 % na 918,5 mld. USD, čo je menej ako pôvodný odhad 0,8 % a zmiernenie rastu z 1,4 % v predchádzajúcom mesiaci. Napriek tomu to znamenalo 26. mesiac rastu zásob v rade. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -1,95 %, S&P 500 -2,08 %, NASDAQ -2,48 %.

Prečítané: 838x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_no mnyman...
pred dňom

Americké indexy zaznamenali korekciu po rekordoch, kým ázijské stúpli a európske sa pohli smerom nadol

Shutterstock_2425986287 no mnyman
pred 2 dňami

Finančné správy: expanzia Amazon Web Services, nárast Tesly a príprava Shein na IPO

FP (7)
pred 3 dňami

Obchodníci očakávajú večerné vystúpenie Jeromeho Powella, indexy na historických maximách

FP (6)
pred 4 dňami

Trh reaguje na nadchádzajúce partnerstvo Apple s OpenAI a ďalšie udalosti

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.