pred rokom

Apple sa po výsledkoch stal najhodnotnejšou firmou sveta

Apple

Do konca júla platilo, že najväčšou spoločnosťou sveta pri pohľade na trhovú kapitalizáciu je saudskoarabská ťažobná firma Saudi Aramco. Lenže štvrťročné výsledky Applu prekonali očakávania a výrobca iPhonov Saudi Aramco preskočil.

Posledný júlový deň znamenal posilnenie akcií technologickej spoločnosti Apple o viac ako desať percent na rekordnú úroveň 425 dolárov. Trhová hodnota Applu sa tak vyhupla na 1,84 bilióna dolárov, čo je asi o osemdesiat miliárd viac než aktuálna trhová kapitalizácia ťažobné spoločnosti Saudi Aramco.

Za striedaním na čele rebríčka najhodnotnejších firiem sveta stojí výsledky Applu za tretí štvrťrok fiškálneho roka, teda za obdobie od apríla do júna. Apple oznámil medziročné zvýšenie tržieb o jedenásť percent na takmer 60 miliárd dolárov. Trhový konsenzus bol pritom asi o štyri miliardy dolárov nižší. Zisk na akciu sa zvýšil o osemnásť percent na 2,58 dolára. ,,Jún bol pre Apple rekordný, priniesol dvojciferný rast ako v predaji produktov tak služieb, a to vo všetkých geografických segmentoch," uviedol k výsledkom výkonný riaditeľ Applu Tim Cook.

Spoločnosť zároveň oznámila, že rozdelí akcie v pomere 1 ku 4 tak. Aktuálne akcionári teda za každú akciu dostanú štyri nové vo štvrtinovej hodnote. Apple tento krok zdôvodňuje tak, že chce, aby sa jeho akcie stali dostupnejšie pre každého, kto si chce aspoň jednu zaobstarať.

Prečítané: 1170x

Správy a analýzy
Flash news / Aktuálne
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_210281686
pred 2 dňami

Akcie majú za sebou najlepší týždeň za posledný mesiac

shutterstock_1832846329
pred 3 dňami

Horšie makro výsledky v Európe a USA dnes vytvárali predajný tlak

shutterstock_1742384402
pred 4 dňami

Pretrvávajúca skeptickosť trhu

shutterstock_1034526682
pred 5 dňami

Výdych investorov po minulotýždenných prepadoch

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.