pred mesiacom

Apple sa po výsledkoch stal najhodnotnejšou firmou sveta

Apple

Do konca júla platilo, že najväčšou spoločnosťou sveta pri pohľade na trhovú kapitalizáciu je saudskoarabská ťažobná firma Saudi Aramco. Lenže štvrťročné výsledky Applu prekonali očakávania a výrobca iPhonov Saudi Aramco preskočil.

Posledný júlový deň znamenal posilnenie akcií technologickej spoločnosti Apple o viac ako desať percent na rekordnú úroveň 425 dolárov. Trhová hodnota Applu sa tak vyhupla na 1,84 bilióna dolárov, čo je asi o osemdesiat miliárd viac než aktuálna trhová kapitalizácia ťažobné spoločnosti Saudi Aramco.

Za striedaním na čele rebríčka najhodnotnejších firiem sveta stojí výsledky Applu za tretí štvrťrok fiškálneho roka, teda za obdobie od apríla do júna. Apple oznámil medziročné zvýšenie tržieb o jedenásť percent na takmer 60 miliárd dolárov. Trhový konsenzus bol pritom asi o štyri miliardy dolárov nižší. Zisk na akciu sa zvýšil o osemnásť percent na 2,58 dolára. ,,Jún bol pre Apple rekordný, priniesol dvojciferný rast ako v predaji produktov tak služieb, a to vo všetkých geografických segmentoch," uviedol k výsledkom výkonný riaditeľ Applu Tim Cook.

Spoločnosť zároveň oznámila, že rozdelí akcie v pomere 1 ku 4 tak. Aktuálne akcionári teda za každú akciu dostanú štyri nové vo štvrtinovej hodnote. Apple tento krok zdôvodňuje tak, že chce, aby sa jeho akcie stali dostupnejšie pre každého, kto si chce aspoň jednu zaobstarať.

Prečítané: 475x

Správy a analýzy
Flash news / Aktuálne
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1446788873
pred 3 hodinami

J&J sa pripravuje na výrobu jednorazovej vakcíny COVID-19

shutterstock_620657588
pred dňom

Tesla Battery Day

shutterstock_1781735741
pred 5 dňami

TikTok a WeChat dostali od USA stopku

shutterstock_1282262089
pred týždňom

FED ponecháva sadzby nezmenené

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.