pred 3 rokmi

Apple prepisuje históriu

shutterstock_316852262

Apple ako prvá verejno-obchodovaná spoločnosť dosiahla trhovú kapitalizáciu 2 bilióny USD.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Target Corporation, ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 12,67 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +90,73 %). Spoločnosť sa zameriava na obchodné operácie, ktoré zahŕňajú všeobecné obchody so zmiešaným tovarom, cenovo dostupné potravinové reťazce a plne integrované online podnikanie. Akcie vzrástli po veľmi pozitívnych kvartálnych výsledkoch, ktoré prekonali očakávania.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

HKEX dúfa, že pritiahne viac čínskych firiem kótovaných na burze v USA, pričom využije zmenu pravidla z roku 2018, ktorá zmiernila obmedzenia na sekundárnych burzách a mohla by mať úžitok z eskalujúceho sa čínsko-amerického politického napätia. Vedúci štábu Bieleho domu, Mark Meadows, uviedol, že medzi USA a Čínou sa neplánujú žiadne nové rozhovory na vysokej úrovni týkajúce sa obchodnej dohody. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -1,50 %, Hang Seng -0,74 %, Nikkei 225 +0,26 %.

Investori neboli prekvapení údajmi, ktoré ukazujú, že miera inflácie v eurozóne v júli prudko vzrástla, čo prekvapilo mnohých ekonómov. Niekoľko krajín v Európe zaviedlo nové cestovné obmedzenia z dôvodu zvýšenia prípadov koronavírusu. BP, Total a Royal Dutch Shell klesli o 0,4% až 1%, pretože ceny ropy klesli v dôsledku obáv z dopytu po palivách v USA. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,85 %, CAC 40 +0,79 %, DAX +0,74 %.

Tvorcovia politiky Federálneho rezervného systému uvažujú o vylepšeniach menovej politiky, ktoré by mohli viesť k tomu, že sa americká centrálna banka bude držať agresívnych stimulačných opatrení omnoho dlhšie. Od posledného mesiaca sa počet nových denných infekcií koronavírusu v USA znížil, ale stále je v priemere viac ako 50 000. V niektorých častiach krajiny museli školy oneskoriť, zatvoriť alebo upraviť plány na vedenie tried osobitne, čo zaťažuje pracujúcich rodičov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index -0,30 %, S&P 500 -0,35 %, NASDAQ -0,57 %.

Prečítané: 1647x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_no mnyman...
pred dňom

Americké indexy zaznamenali korekciu po rekordoch, kým ázijské stúpli a európske sa pohli smerom nadol

Shutterstock_2425986287 no mnyman
pred 2 dňami

Finančné správy: expanzia Amazon Web Services, nárast Tesly a príprava Shein na IPO

FP (7)
pred 3 dňami

Obchodníci očakávajú večerné vystúpenie Jeromeho Powella, indexy na historických maximách

FP (6)
pred 4 dňami

Trh reaguje na nadchádzajúce partnerstvo Apple s OpenAI a ďalšie udalosti

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.