pred 3 rokmi

App Store čelí tlaku

shutterstock_1022412853 (1)

"Ako vývojár nemáte na výber, musíte prijať poplatok."

Absolútna správa:

V stredu sa výkonný riaditeľ spoločnosti Apple Inc Tim Cook stretne s otázkami od zákonodarcov USA o tom, či postupy App Store od výrobcu iPhone mu poskytujú nespravodlivú moc nad nezávislými vývojáromi softvérov. Spoločnosť Apple prísne kontroluje obchod App Store, ktorý je stredobodom jeho 46,3 miliardy dolárov ročne v oblasti služieb. Vývojári kritizovali provízie spoločnosti Apple vo výške 15% až 30% za mnoho nákupov App Store, jej zákazy získavať zákazníkov pri získavaní vonkajších registrácií a to, čo niektorí vývojári považujú za nepriehľadný a nepredvídateľný proces preskúmania aplikácií. Marc Fischer, generálny riaditeľ spoločnosti mobilných technológií Dogtown Studios, uviedol, že 30% provízia spoločnosti Apple sa v prvých dňoch App Store zdala byť opodstatnená, nakoľko to bola cena za globálnu distribúciu pre vtedy malú spoločnosť. "Ako vývojár nemáte na výber, musíte prijať poplatok," uviedla Fischer. „Jednou z vecí, s ktorou sme prišli, je to, že so všetkými aplikáciami v App Store budeme zaobchádzať rovnako - jedna sada pravidiel pre všetkých, žiadne špeciálne ponuky, žiadne špeciálne podmienky, žiadny špeciálny kód, všetko sa týka všetkých vývojárov, “povedal Schiller.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Norwegian Cruise Line Holdings., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 6,17 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -61,58 %). Spoločnosť Norwegian Cruise Line Holdings Ltd. prevádzkuje flotilu osobných výletných lodí. Spoločnosť ponúka rad výletných trás a výletných plavieb, ako aj rôzne distribučné kanály vrátane maloobchodných a cestovných kancelárií, medzinárodného a incentívneho predaja. Norwegian Cruise Line Holdings slúži zákazníkom po celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Saudská Arábia vykázala deficit vo výške 109,2 miliardy riyálov (29,12 miliárd dolárov) v druhom štvrťroku tohto roku, keďže nízke ceny ropy ovplyvnili štátne pokladnice. Najväčší svetový vývozca ropy zaznamenal v druhom štvrťroku medziročné zníženie výnosov o 45% na 25,5 miliardy dolárov, zatiaľ čo celkové príjmy klesli o 49% na takmer 36 miliárd dolárov. Celkové výdavky v druhom štvrťroku poklesli ročne o 17% na približne 65 miliárd dolárov. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,88 %, Hang Seng + 0,69%, Nikkei 225 -0,26 %.

Európska centrálna banka predĺžila zákaz vyplácania dividend a zmierňuje požiadavku na zvýšenie kapitálu pre banky v eurozóne. ECB predĺžila zákaz o 2 mesiace do 1.1.2021. Taktiež odporučila bankám aby boli mimoriadne opatrné pri vyplácaní odmien. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,02 %, CAC 40 –0,22 %, DAX -0,03%.

Federálny rezervný systém USA vyhlásil, že do konca roka rozšíri niekoľko svojich pôžičiek, keďže centrálna banka naďalej vyvíja očakávania týkajúce sa rýchlosti zotavenia sa americkej ekonomiky z pandémie COVID-19. Rozšírenia sa vzťahujú na tie operácie, ktorých platnosť vyprší 30. septembra alebo okolo 30. septembra, uviedol Fed vo vyhlásení. "Predĺženie o tri mesiace uľahčí plánovanie zo strany potenciálnych účastníkov operácií a poskytne istotu, že tieto zariadenia budú naďalej k dispozícii na pomoc hospodárstvu pri obnove," uviedol Fed. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index -0,77 %, S&P 500 -0,46 %, NASDAQ – 1,27%.

Erik Kašuba, analytik spoločnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Prečítané: 5665x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP (20)
pred 17 hodinami

Investori sledujú v napätí výsledkovú sezónu: SAP prekonáva odhady, kým Ryanair stráca

FP (19)
pred dňom

Trhy na odlišnej ceste: Ázia a Európa reagujú rôzne na Bidenove odstúpenie

FP (18)
pred 4 dňami

Globálny výpadok ovplyvnil letectvo aj trhy, technologické akcie strácajú

FP (17)
pred 5 dňami

Sprísnené exportné obmedzenia USA a geopolitické napätie oslabujú akcie čipového priemyslu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.