pred 2 rokmi

Americký trh s nehnuteľnosťami na bývanie je nedostupný pre nových kupujúcich

shutterstock_1585823521

Priemerná predajná cena domu v USA vzrástla až o 17,8%

Absolútna správa:

Podľa údajov Národnej asociácie realitných kancelárií bola ponuka bytov v krajine v júli o 12% nižšia ako rok predtým, pričom priemerná predajná cena domu vzrástla o značných 17,8%. Ak sa počet dostupných domov stále znižuje, môže dôjsť iba k jednému scenáru. Cieľom novej iniciatívy administratívy prezidenta Joe Bidena je obmedziť rast cien pridaním 100 000 cenovo dostupných domov na americký trh. Plán je v priebehu nasledujúcich troch rokov vytvoriť a predať takmer 100 000 ďalších cenovo dostupných domov pre nových majiteľov a nájomcov. Keď vysoké ceny domov nútia ľudí prenajímať si dlhšie obdobie tak vyvíjajú tlak na hodnotu nájomného, preto ​​je potrebných viac nájomných jednotiek, aby sa znížili náklady na bývanie. Vládne sponzorovaní hypotekárni giganty Fannie Mae a Freddie Mac tiež zvyšujú svoje investície do bytovej výstavby a obnovy s nízkymi príjmami. Štátna pokladnica sprístupní 383 miliónov dolárov vo forme grantov neziskovým skupinám, ktoré stavajú nové byty a inštitúciám komunitného rozvoja na výrobu cenovo dostupného bývania. Cieľom je dosiahnuť to, aby sa neinvestorom poskytla prvá príležitosť predložiť ponuky na nehnuteľnosti, ktoré sa skončia predajom. Podľa Bieleho domu sa tieto domy príliš často dostávajú do rúk veľkých investorov. Podľa Národnej asociácie realitných kancelárií je v USA najmenej 5,5 milióna bytových jednotiek a môže byť potrebných až 6,8 milióna.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Siemens AG., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 2,85 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +49,55%). Spoločnosť Siemens AG je strojárska a výrobná spoločnosť. Spoločnosť sa zameriava na oblasti elektrifikácie, automatizácie a digitalizácie. Spoločnosť Siemens ponúka aj technické riešenia v oblasti automatizácie a riadenia, energetiky, dopravy a lekárskej diagnostiky.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Spoločnosť Great Wall Motor uvedie na trh v roku 2022 elektrické kompaktné auto, ktoré bude SUV s pohonom plug-in hybrid v Európe. V pondelok sa tak pripojilo k rastúcemu počtu čínskych výrobcov automobilov, ktorí skúšajú šťastie na kontinente s nízkymi alebo nulovými emisiami. Spoločnosť na autosalóne IAA v Mníchove uviedla, že koncom roka 2021 začne prijímať objednávky na plug-in SUV Coffee 01 pre nemecký trh. Dodávky vozidla, ktoré bude mať elektrický dojazd 150 km a bude sa predávať pod značkou WEY spoločnosti Great Wall, začne v prvej polovici roku 2022. Čínsky výrobca elektrických vozidiel EV Nio Inc v máji uviedol, že spustil svoj prvý zámorský obchod v Nórsku. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,87%, Hang Seng +1,01 %, Nikkei 225 +1,83 %.

Nové objednávky nemeckého priemyselného tovaru v júli 2021 nečakane vzrástli medzimesačne o 3,4% a ľahko prekonali prognózy trhu, ktoré počítali s 1,0% poklesom. Nové objednávky dosiahli najvyššiu úroveň od roku 1991, a to hlavne kvôli silnému zahraničnému dopytu, pretože dopyt z krajín mimo eurozóny vzrástol o 15,7% kvôli mnohým veľkým zákazkám, najmä zo sektora stavby lodí. Medzitým objednávky z krajín eurozóny klesli o 4,1% a domáce objednávky klesli o 2,5%.. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +1,00 %, CAC 40 +0,79 %, DAX +0,91 %.

Poškodenie zariadení na ťažbu ropy v americkom Mexickom zálive udržalo produkciu do značnej miery zastavenú v nedeľu, týždeň po hurikáne Ida. Od soboty pribudlo len asi 100 000 barelov. Regulátor uviedol, že bolo mimo produkcie 1,8 miliardy kubických stôp dennej produkcie zemného plynu. V nedeľu zostáva evakuovaných 104 ropných a plynových plošín a päť vrtných súprav, čo je približne polovica z pôvodných 288 evakuovaných. Na amerických trhoch sa dnes neobchoduje kvôli sviatku Labor Day.

Prečítané: 1014x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_no mnyman...
pred dňom

Americké indexy zaznamenali korekciu po rekordoch, kým ázijské stúpli a európske sa pohli smerom nadol

Shutterstock_2425986287 no mnyman
pred 2 dňami

Finančné správy: expanzia Amazon Web Services, nárast Tesly a príprava Shein na IPO

FP (7)
pred 3 dňami

Obchodníci očakávajú večerné vystúpenie Jeromeho Powella, indexy na historických maximách

FP (6)
pred 4 dňami

Trh reaguje na nadchádzajúce partnerstvo Apple s OpenAI a ďalšie udalosti

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.