pred 2 týždňami

Americké štátne dlhopisy po dátach klesajú

Shutterstock_2092889335

Najväčší trh s dlhopismi na svete rozšíril svoje straty po tom, čo dobré údaje o výrobe v USA posilnili špekulácie, že FED sa nebude ponáhľať so znižovaním úrokových sadzieb.

Absolútna správa:

Americké štátne dlhopisy klesli naprieč celou krivkou, pričom 10-ročné výnosy sa vyšplhali o viac ako 10 bázických bodov po tom, čo údaje poukázali, že priemyselná výroba nečakane expandovala prvýkrát od septembra 2022, zatiaľ čo vstupné náklady stúpli. Akcie klesli po tom, ako si index S&P 500 pripísal piaty mesiac ziskov po sebe. Index S&P 500 sa pohyboval v blízkosti 5240 bodov po tom, čo zaznamenal 22. rekord v tomto roku. Technologický Nasdaq 100 dosiahol lepšie výsledky, pričom spoločnosti Alphabet Inc. a Nvidia Corp. viedli zisky velkých spoločností. Spoločnosti Tesla Inc. a Apple Inc. klesli. Zlato vzrástlo na rekordnú úroveň. Spoločnosť Micron Technology Inc. vzrástla po tom, čo Bank of America Corp. zvýšila cieľovú cenu tohto výrobcu pamäťových čipov na 144 USD zo 120 USD. Spoločnosť United Parcel Service Inc. oznámila, že získala významnú zmluvu o leteckej nákladnej preprave od United Stated Postal Service (USPS) a stane sa tak hlavným poskytovateľom leteckej nákladnej prepravy USPS. Spoločnosť Advent International je v pokročilom štádiu rokovaní o kúpe kanadského spracovateľa platieb Nuvei Corp.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Index nálady veľkých výrobcov Tankan japonskej centrálnej banky klesol v prvom štvrťroku 2024 na plus 11 z plus 13 v predchádzajúcom štvrťroku a prvýkrát za rok sa znížil, keďže v posledných mesiacoch výrazne zavážilo znižovanie výroby automobiliek. Napriek tomu posledný údaj prekonal trhové očakávania na úrovni plus 10.

EU: Upravená miera nezamestnanosti v Grécku sa vo februári 2024 zvýšila na 11 %, čo predstavuje najvyššiu úroveň od augusta 2023 a prekonala januárovú hodnotu 10,6 %. Počet nezamestnaných sa oproti predchádzajúcemu mesiacu zvýšil o 18,7 tisíc na 524,4 tisíc, zatiaľ čo počet zamestnaných klesol o 38,7 tisíc na 4,228 milióna.

Amerika: Globálny index PMI vo výrobnom sektore v USA bol v marci 2024 revidovaný na nižšiu hodnotu 51,9 z predbežných 52,5 bodu a v porovnaní s 52,2 bodu vo februári. Náznaky zlepšenia širších hospodárskych podmienok a dopytu na trhu sa premietli do ďalšieho rastu americkej priemyselnej výroby, pričom miera expanzie dosiahla 22-mesačné maximum. Zrýchlila sa aj miera tvorby pracovných miest, ale rast nových objednávok sa zmiernil.

Prečítané: 215x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2268092903
pred 2 hodinami

Geopolitické napätie formuje trhy: Ceny ropy a zlata reagujú, dolár si udržuje stabilitu

FP
pred 3 dňami

Aktuálne pohyby na trhu: Akcie a kryptomeny na ceste k zmenám, ECB ponecháva sadzby stabilné

Shutterstock_1043606782 (1)
pred 4 dňami

Prehľad diania na finančných trhoch a makrotrendov

Shutterstock_2211895613
pred 5 dňami

Inflačné dáta z USA prekonávajú očakávania, čo poznačilo americké indexy

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.