pred rokom

Americké indexy kolísajú pred zverejnením výsledkov technologických spoločností

Shutterstock_1308720301 (9)

Americké indexy kolísali po svojom najlepšom dvojdňovom raste od novembra, pričom obchodníci sa snažili získať informácie o vyhliadkach amerických spoločností v čase rastúcich obáv z recesie.

Absolútna správa:

Pred začiatkom výsledkovej sezóny v oblasti technológií oznámilo svoje výsledky niekoľko ďalších spoločností. Dow Jones Transportation Average, klesol v dôsledku neuspokojivých výsledkov spoločnosti Union Pacific Corp., 3M Co.  Kombinácia zmiešaných ziskov a ekonomických čísel spôsobuje, že investori váhajú s väčším rizikom, najmä po náraste akcií, ktorý vyhnal index S&P 500 až o 12 % z minima z polovice októbra. Obchodná aktivita v USA klesala už siedmy mesiac, hoci miernejším tempom, zatiaľ čo ukazovateľ cien vstupov sa zvýšil, čo svedčí o pretrvávajúcich inflačných tlakoch. Newyorská burza skúma, čo spôsobilo výkyvy akcií a zastavenie obchodovania pri dnešnom otvorení trhu, keď sa desiatky najväčších amerických spoločností náhle prepadli alebo prudko vzrástli a v priebehu niekoľkých minút dosiahli takmer 25 percentuálnych bodov medzi maximom a minimom. Medzi postihnutými boli banky, maloobchodníci a priemyselné spoločnosti vrátane Wells Fargo & Co., McDonald’s Corp., Walmart Inc. a Morgan Stanley.

Investori zarobili na:

Spoločnosti PACCAR Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 8,64 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +41,47 %). PACCAR INC navrhuje, vyvíja, vyrába a distribuuje svetlo, stredné a vysoké nákladné vozidlá a súvisiace distribúcie dielcov dielkov. Spoločnosť tiež ponúka finančné a leasingové služby svojim zákazníkom a predajcom.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Austrálsky index podnikateľskej dôvery NAB v decembri 2022 vzrástol o 3 body na -1, ale už druhý mesiac zostal v zápornom pásme a zostal pod svojím dlhodobým priemerom. Sentiment sa posilnil vo väčšine odvetví okrem dopravy a verejných služieb. Podnikateľské podmienky sa medzitým oslabili a klesli už tretí mesiac. Predstihové ukazovatele naznačovali, že podmienky by sa mohli ďalej zmierniť. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,61 %, Hang Seng +1,82 %, Nikkei 225 +1,46 %.

Indikátor spotrebiteľskej klímy GfK v Nemecku vzrástol vo februári 2023 na -33,9 bodov z mierne revidovanej hodnoty -37,6 bodov v januári, pričom trh očakával -33,0 bodov. Najnovšie čítanie bolo najvyššie od augusta 2022, čo poukazuje na štvrtý mesiac zlepšenia nálady v rade v prostredí poklesu cien energií, pričom sa zlepšili príjmové očakávania aj ekonomické podmienky Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne:  Eurostoxx 50 +0,05 %, CAC 40 +0,26 %, DAX -0,07  %.

Podľa predbežného odhadu sa index S&P Global US PMI v službách v januári 2023 zvýšil na 46,6 bodu zo 44,7 bodu na konci roka 2022 a prekonal očakávania trhu na úrovni 45 bodov, index PMI vo výrobnom sektore v USA v januári 2023 vzrástol na 46,8 bodov z decembrových 46,2 bodov, čím prekonal trhové prognózy na úrovni 46 bodov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,31 %, S&P 500 -0,07 %, NASDAQ -0,27 %.

Prečítané: 700x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2268092903
pred hodinou

Geopolitické napätie formuje trhy: Ceny ropy a zlata reagujú, dolár si udržuje stabilitu

FP
pred 3 dňami

Aktuálne pohyby na trhu: Akcie a kryptomeny na ceste k zmenám, ECB ponecháva sadzby stabilné

Shutterstock_1043606782 (1)
pred 4 dňami

Prehľad diania na finančných trhoch a makrotrendov

Shutterstock_2211895613
pred 5 dňami

Inflačné dáta z USA prekonávajú očakávania, čo poznačilo americké indexy

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.